W kościele i na cmentarzu praca wre
Ruszyły prace przy osuszaniu kościoła i na cmentarzu parafialnym.
W kościele są wiercone otwory w ścianach nad posadzką, w które zostanie wprowadzony specjalny środek zapobiegający przedostawanie się wilgoci do murów.
Na cmentarzu rozpoczęły się prace przy budowie chodnika, na którym jest kładziona nowa nawierzchnia z kostki brukowej oraz kapitalny remont kapłańskiej kaplicy grobowej.

Już jest ukończony nowy odcinek chodnika przy murze od strony ul. Popradzkiej, w miejscu usuniętych tui. Dzięki przeniesieniu grobów poszerzono chodnik i ułożono kostkę na początku głównej alejki. Niestety, nie ma zgody dysponenta na przeniesienie jednego grobu, dlatego w tym miescu trzeba uważać na uciążliwe zwężenie chodnika.

Kaplica grobowa otrzyma nowy dach wraz z więźbą i sygnaturką oraz elewację wewnętrzną i zewnętrzną. Po otwarciu poddasza i dokładnych oględzinach okazało się, że elementy drewniane są mocno zmurszałe i spróchniałe a ściany w wielu miejscach pęknięte. Do kaplicy będzie też doprowadzony prąd i instalacja nagłaśniająca rozprowadzona do kilku punktów na cmentarzu. Ściany wewnętrzne już zostały oczyszczone z tynku i będą przez kilkanaście dni schnąć, gdyż w kilku miejscach były zacieki. Jak tylko pogoda pozwoli na zdjęcie dachu, to prace będą kontynuowane.
W kaplicy znajdują się zabytkowe figury świętych, które powinny być poddane renowacji, aby całkowicie nie uległy zniszczeniu przez ząb czasu.

Chyba nie trzeba przypominać, że prace w kościele jak również na cmentarzu są potrzebne i konieczne dla zapobiegania degradacji i utrzymania należytego stanu budynków i budowli. Wszyscy jesteśmy użytkownikami tych miejsc i powinniśmy dbać o to, aby były utrzymane w należytym stanie i odpowiadały aktualnym standardom.
Dobra, które otrzymaliśmy w spadku od naszych przodków, winniśmy zachować dla siebie i przekazać je następnym pokoleniom.
Nie da się tego zrealizować bez zaangażowania nas wszystkich, którzy jesteśmy urzytkownikami i gospodarzami tych miejsc, jakże ważnych dla naszego doczesnego i wiecznego życia. Dlatego musimy się wzajemnie wspierać w odpowiedzialności za naszą parafię i to wszystko, co wiąże się z funkcjonowaniem tej wspólnoty.

Prosimy o modlitwę w tych wszystich inetencjach i za siebie na wzajem, aby nam nie zabrakło życzliwości, ofiarności i solidarności w ponoszeniu kosztów tych inwestycji.
Przypominamy również o możliwości regulowania opłat cmentarnych w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca na dyżurach członków komitetu oraz bezpośrednio na konto bankowe zamieszczone na Kartach Mogilnych i na naszej stronie internetowej w zakładce: Cmentarz.