Misterium Męki Pańskiej
W Niedzielę Palmową, po raz 6 odbyło się w naszej parafii Misterium Męki Pańskiej.

Misterium rozpoczęło się na placu przed plebanią inscenizają Ostatniej Wieczerzy, pojmaniem i skazaniem na śmierć Jezusa. Następnie była Droga Krzyżowa prowadzona przez Ks. Marcina razem z młodzieżą oraz rodzinami naszej parafii, które niosły krzyż, zmieniając się przy kolejnych stacjach. Po zakończeniu Drogi Krzyżowej na Małej Równi pod Wolą Krogulecką, odbyły się ostatnie dwie sceny Misterium, czyli scena ukrzyżowania i spotkania Zmartwychwstałego Chrystusa ze swoimi uczniami.

W Misterium udział wzięła również barcicka orkiestra pod batutą Jana Jamrozowicza oraz młodzieżowy zespół muzyczny.
Mimo kapryśnej pogody, w tym szczególnym dla naszej wiary i bardzo głębokim w swej treści wydarzeniu, uczestniczyło bardzo wielu ludzi, nie tylko z naszej parafii.

Na zakończenie Ks. Marcin podkreślił znaczenie tego wydarzenia dla rozpoczynającego się Wielkiego Tygodnia i nadchodzących Świąt Zmartwychwstania Pańskiego oraz wyraził ogromną wdzięczność wszystkim uczestnikom za stworzenie modlitewnej wspólnoty. Szczgólne podziękowanie skierował do pani reżyser Zofii Trzcińskiej, aktorów, strażaków, operatorów dźwięku, oraz tych którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do powstania tego Misterium.

W Misterium wystąpili:
Pan Jezus - Karol Gałysa
Maryja – Małgorzata Ogorzały
Nachum – Piotr Zaryczny
Kajfasz – Tadeusz Gałysa
Annasz - Wojciech Gryboś
Józef z Arymatei – Kazimierz Baran
Piłat – Aleksander Golba
Klaudia, żona Piłata – Beata Gałysa
Nikodem – Dawid Janik
Maria Magdalena – Natalia Koszkul
Barabasz – Wojciech Skoczeń
Anioł - Jadwiga Jurczyńska
Diabeł – Agata Koszkul-Gomułka
Setnik – Krzysztof Sadowski
Apostołowie: Marek Marczyk, Marek Jakubowski, Michał Barnach, Krzysztof Jurecki, Sławomir Gabryś, Andrzej Pustułka, Tadeusz Liszka , Stanisław Gawlak, Kamil Kałuziński, Krzysztof Jakubowski, Rafał Pawlik, Przemysław Mairer.
Żołnierze: Arkadiusz Barnach, Stanisław Plata, Szymon Plata, Mateusz Górka, Wojciech Skoczeń,
Członkowie tłumu: Anna Jakubowska, Zofia Sadowska, Krystyna Jurkiewicz, Monika Więcław-Olszowska, Wojciech Gorczowski, Oliwia Wirchomska, Monika Gabryś, Barbara Budzik, Renata Niejadlik.

Reżyseria: Zofia Trzcińska,

Rozważania Drogi Krzyżowej przygotowane przez ks. Marcina Kwietnia  czytała Joanna Kołbon.
Oprawa muzyczna: Patrycja Smyda, Angelika Citak, Ania Grucela i Gabrysia Jarzębak.
Nad całością czuwał: Przemysław Mairer.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć wykonanych przez panią Teresę.