Droga Krzyżowa bliżej nieba
W minioną sobotę, 9 marca odbyła się „Droga Krzyżowa bliżej nieba", zorganizowana przez Akcję Katolicką. Modlitwa rozpoczęła się Mszą św. o godz. 9:00 w kościele, a zakończyła się przy krzyżu na Woli Kroguleckiej.

W homili podczas Mszy św. koncelebrowanej ks. Proboszcz Andrzej Kędryna powiedział: ”Pan Jezus w dzisiejszej Ewangelii daje nam za wzór Celnika. Skrusz Panie moje zatwardziałe serce. Niech dzisiejszy dzień będzie oddany z miłości Panu Bogu”.
Liturgię ubogaciła pięknym śpiewem schola parafialna.

Po Eucharystii, wspólnie z księdzem Marcinem spora grupa ludzi wyruszyła na Drogę Krzyżową. Malowniczy szlak pośród naszych lasów i gór, piękna pogoda, a przede wszystkim pragnienie modlitwy i wiara w zbawczą śmierć i zmartwychwstanie Pana Jezusa przyciągnęła wielu do pokonania tej niecodziennej drogi w cieniu Krzyża.
Modlitwa zakończyła się Koronką do Miłosierdzia Bożego i śpiewem pieśni.
Gdyby nie Twój Krzyż Chryste, nie byłoby nas tu dzisiaj - powiedziała Anna Jakubowska, organizatorka tego wydarzenia i prezes POAK.