Dekanalne spotkanie Akcji Katolickiej
20 kwietnia, w sobotę, odbyło sie spotkanie członków Akcji Katolickiej z dekanatu starosądeckiego. Tradycyjnie uczestniczyli w nim członkowie parafialnego oddziału AK z Czarnego Potoku. W spotkaniu z okazji uroczystości patrona AK św. Wojciecha uczestniczyli również asystenci kościelni: Ks. Andrzej Kędryna, proboszcz z Barcic, Ks. Marek Tabor, proboszcz ze Starego Sącza i Ks. Robert Maślak z Czarnego Potoka. Obecny był także Robert Rybak - Prezas Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej z małżonką.

Mszy św. koncelebrowanej w kościele św. Elżbiety Węgierskiej przewodniczył Ks. Andrzej Kędryna, asystent dekanalny Akcji Katolickiej. W kazaniu okolicznościowym mówił o zaangażowaniu i odwadze w dawaniu świadectwa wiary ludzi świeckich w dzisiejszym świecie, który zapomina o dekalogu i pogrąża się w chaosie widocznym w zawieruchach wojennych, relatywiźmie, braku poszanowania dla wartości chrześcijańskich i podstawowych zasad hunanitarnych. Ks. Andrzej przypomniał pielgrzymkę św. Jana Pawła II do Ojczyzny w 1991 r., podczas której święty Patron Akcji Katolickiej mówił o przestrzeganiu Bożych przykazań i wzywał do zachowania wartości płynących z przynależności do Chrystusowego Kościoła. Św. Jan Paweł nigdy nie poddawał się presji władzy świeckiej i trendom światowym, które są sprzeczne z Ewangelią i tradycją Kościoła, dlatego był i ciagle jest atakowany przez tych, którzy nienawidzą Chrystusa i Jego Kościoła.

Po Mszy św. i modlitwie Koronką do Miłosierdzia Bożego była agapa, czyli druga część spotkania przy gościnnym stole na plebanii. W swoim wystąpieniu Prezes Robert Rybak wyraził wdzięczność za wspólną modlitwę i gościnę oraz zapraszał na wydarzenia organizowane przez DIAK w najbliższym czasie.