Niedziela Palmowa
Liturgia Niedzieli Palmowej przypomina uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy, o którym mówią wszyscy czterej Ewangeliści. 

Uroczysta Liturgia Niedzieli Palmowej z procesją z palmami w naszym kościele odbyła się o godz. 12.00. Mimo kapryśnej pogody - słońce, wiatr, przenikliwychłód, deszcz, w nabożeństwie wzięło udział bardzo wiele osób, zwłaszcza dzieci z pięknymi palmami. Najwyższa palma miała ponad 4 m. wysokości.

Z historii
W tym dniu podczas liturgii święci się palmy, Zwyczaj ten pojawił się ok. VII w. na terenach dzisiejszej Francji. Z kolei procesja wzięła swój początek z Ziemi Świętej. To właśnie Kościół w Jerozolimie starał się bardzo dokładnie powtarzać wydarzenia z życia Pana Jezusa. W IV w. istniała już procesja z Betanii do Jerozolimy, co poświadcza Egeria (chrześcijańska pątniczka pochodzenia galijskiego lub hiszpańskiego). 
W Rzymie szósta niedziela Przygotowania Paschalnego początkowo była obchodzona wyłącznie jako Niedziela Męki Pańskiej, podczas której uroczyście śpiewano Pasję. Dopiero w IX w. do liturgii rzymskiej wszedł jerozolimski zwyczaj urządzenia procesji upamiętniającej wjazd Pana Jezusa do Jeruzalem. Z czasem jednak obie te tradycje połączyły się, dając liturgii Niedzieli Palmowej podwójny charakter (wjazd i pasja). 
Pierwszą udokumentowaną wzmiankę o procesji w Niedzielę Palmową przekazuje nam Teodulf z Orleanu (+ 821). 

Zobacz zdjęcia: