„kanda dia kindzunu”
Tegoroczna edycja Kolędników Misyjnych odbywa się pod hasłem: „Chcemy być apostołami pokoju" („kanda dia kindzunu”).

W naszej parafii na Kolędę Misyjną w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia wyruszyło 16 grup kolędniczych. Kolędnicy zostali posłani przez Ks. Proboszcza na zakończenie Mszy św. o godz. 10.30.

Kolędnik Misyjny to ten, kto robi coś dla innych, w tym przypadku dla dzieci w krajach misyjnych, ale współpracuje również z innymi w swojej parafii, tworząc wspólnotę opartą na miłości wyrażającej się w konkretnym działaniu i słuchaniu siebie nawzajem. Dlatego kolędnik misyjny z jednej strony robi coś dla innych bezinteresownie jak miłosierny Samarytanin, z drugiej zaś buduje parafialną wspólnotę.
Kolędnicy, którzy odwiedzają nasze domy przedstawiają scenkę, w której pojawią się postacie związane z osobą i posługą ks. Jana Czuby, misjonarza zamordowanego w Kongo. Są to „anioł” symbolizujący świętość jego życia i „dwoje Afrykańczyków”, reprezentujących miejsce jego pracy misyjnej.

Obecność Kolędników Misyjnych ma nas zachęcić do refleksji i zastanowienia się nad tym, czy jeszcze celebrujemy święta Narodzenia Pańskiego jako ludzie naprawdę wierzący, to znaczy pragniemy oddać chwałę Bogu, który stał się człowiekiem, a na ziemi czynić pokój.

Ofiarodawcy tegorocznej kolędy misyjnej będą mogli wesprzeć m.in. szpital w Bagandou, szkołę dla dzieci głuchoniemych w Bertua, placówkę dla dzieci z niepełnosprawnością w Kazachstanie, a także szkoły i świetlice parafialne w Kongu, Republice Środkowoafrykańskiej, Tanzanii i Boliwii. Z zebranych funduszy sfinansowane zostanie ponadto dożywianie dzieci, budowa i wyposażenie sal lekcyjnych, utrzymanie nauczycieli i formacja katechistów w placówkach prowadzonych przez tarnowskich misjonarzy. Ponadto wszyscy będą mogli wesprzeć ogólnopolski cel Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci, jakim jest pomoc dzieciom w Kolumbii.

Zobacz zdjęcia: