Biskup wręczył medale Dei Regno Servire
Ostatnia Niedziela Roku Liturgicznego - Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata jest patronalnym świętem Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Liturgicznej Służby Ołtarza.
Z tej okazji przedstawiciele tych stowarzyszeń uczestniczyli w uroczystościach, które odbyły się w tarnowskiej katedrze pod przewodnictwem Ks. Biskupa Ordynariusza Andrzeja Jeża.

Przed Mszą świętą członkowie Akcji Katolickiej spotkali się w auli Jana Pawła II obok katedry, na dorocznym podsumowaniu minionego roku oraz nakreśleniu planów na  kolejny rok działalności.
Ks. dr Jan Bartoszek Asystent Diecezjalny AK i dyrektor RDN, zapoznał zebranych  z życiem kandydata na ołtarze - ks. Jana Czuby, tarnowskiego misjonarza zamordowanego  w 1998 r. w  Afryce.

Podczas Mszy św. przyrzeczenia złożyło 64 nowych członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Po zakończeniu Mszy św. Ks. Biskup Ordynariusz wręczył 44 medale Dei Regno Servire - Służyć Królestwu Bożemu osobom świeckim zaangażowanym w życie Kościoła tarnowskiego. Wśród nich była nasza parafianka pani Helena Zygmunt.
Wyróżnieni od lat działają w ruchach i stowarzyszeniach, są zaangażowani w swoich wspólnotach parafialnych. Wśród nich są kościelni, nadzwyczajni szafarze, członkowie Róż Różańcowych, Rad Duszpasterskich  i różnych stowarzyszeń katolickich.

W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele Akcji Katolickiej z naszej parafii z Ks. Proboszczem Andrzejem Kędryną.