Kaplica przedpogrzebowa jest już gotowa
Po roku od podjęcia decyzji przez Komitetu Opieki i Rozbudowy Cmentarza Parafialnego o kapitalnym remoncie i adaptacji tzw. kostnicy na kaplicę przedpogrzebową budynek został oddany do użytkowania.

 Kaplica została wyposażona w chłodnie do przechowywania zwłok oraz przystosowana do modlitwy przy zmarłym. Wewnątrz kaplicy jest ok 30 miejsc siedzących na ławkach oraz rozkładanych krzesłach i kilkanaście miejsc stojących.  
W centralnym miejscu znajduje się biała postać Chrystusa ukrzyżowanego na ciemnobrązowym drzewie krzyża.  
Kaplica nie posiada tradycyjnego sufitu, tylko tzw. sufit katedralny, dzięki czemu, mimo niewielkich rozmiarów wnętrze nie jest przytłaczające i pozwala na modlitwę w skupieniu i zadumie, w odpowiednio wyposażonym i gustownie urządzonym miejscu.

Administratorem kaplicy przedpogrzebowej jest Zakład Pogrzebowy OBRZUD, 33-342 Barcice 411, tel: 501122645.

Wszelkie sprawy związane z przechowywaniem ciał oraz modlitwą przy zmarłych w kaplicy przedpogrzebowej należy uzgadniać z Administratorem.

Komitet Opieki i Rozbudowy Cmentarza Parafialnego bardzo dziękuje wszystkim parafianom i tym, którzy korzystają z naszego cmentarza, za ofiary związane z użytkowaniem tego miejsca. Bez nich nie byłyby możliwe inwestycje oraz należyte gospodarowanie tym miejscem, jakże ważnym za życia i po śmierci dla każdego człowieka.

Oczywiście jest jeszcze wiele do zrobienia na istniejącym cmentarzu oraz w związku z jego rozbudową, a także trwają przygotowania planistyczno-projektowe do zagospodarowaniem nowego miejsca pochówku za Popradem. 
Wszyscy wiemy, że to wszystko wymaga nie małych nakładów finansowych i wiele pracy ludzi, którzy dla naszego wspólnego dobra, naszych dzieci i następnych pokoleń, starają się poświęcić czas i umiejętności, aby zaradzić istniejącym potrzebom i wykorzystać szansę na uregulowanie spraw związanych z pochówkiem naszych zmarłych, a tym samym i naszych osobistych spraw.
Dlatego jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy rzetelnie wywiązuję się z regulaminowych opłat cmentarnych i apelujemy do wszystkich, którzy do tej pory nie uregulowali swoich spraw związanych z użytkowaniem cmentarza parafialnego, aby byli uczciwi wobec siebie oraz tych, którzy są uczciwi i odpowiedzialnie podchodzą do naszego wspólnego dobra jakim jest parafialny cmentarz.