Akcja Katolicka w służbie Kościoła i Ojczyzny
20 maja br. w Szczepanowie odbyło się spotkanie formacyjne członków Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej pod hasłem: "Akcja Katolicka w służbie Kościoła i Ojczyzny".

Centralnym punktem spotkania była Eucharystia pod przewodnictwem Ks. profesora doktora hab. Tadeusza Borutki, Asystenta Diecezjalnego Akcji Katolickiej Diecezji Bielsko-Żywieckiej.
W homilii ks. profesor mówił o roli, odpowiedzialności i zaangażowaniu ludzi świeckich w Kościele, który jest atakowany i prześladowany nawet w Ojczyźnie św. Jana Pawła II.

Po Mszy św. członkowie Akcji Katolickiej wysłuchali wykładu Ks. prof. dr. hab. Antoniego Żurka pt. " Święty Stanisław ze Szczepanowa w nauczaniu Świętego Jana Pawła II".

W przerwie Ks. Piotr Barczyk, zaprosił wszystkich na herbatę, kawę oraz specjalnie na tę okazję przygotowany bigos i drożdżówki. Od paru lat Ks. Piotr jest proboszczem parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa i dyrektorem gospodarstwa Wyższego Seminarium Duchownego w Błoniu koło Tarnowa.

Po agapie odbyło się nabożeństwo ku czci Św. Stanisława z procesją z relikwiami.
Podczas przemarszu w obronie dobrego imienia Jana Pawła II z bazyliki do miejsca narodzin św. Stanisława rozbrzmiewała modlitwa różańcowa i patriotyczny śpiew.

Gościem specjalnym był Ks. Bp Andrzej Jeż, który zatrzymał się w Szczepanowie podczas podróży do Krakowa i w krótkim słowie wyraził radość ze spotkania i wdzięczność za zaangażowanie i świadectwo żywej wiary wszystkich członków Akcji Katolickiej.

Ks. Prałat Władysław Pasiut, Kustosz Sanktuarium św. Stanisława Biskupa i Męczennika podczas całego spotkania troszczył się o to, aby przybliżyć uczestnikom postać św. Stanisława i aby całe spotkanie przebiegało sprawnie i w miłej atmosferze.

Wraz z członkami i sympatykami Akcji Katolickiej do Szczepanowa wybrał się nasz długoletni proboszcz i asystent  AK - Ks. Prałat Stanisław Dziekan.