Barcickie kolędowanie
Tradycyjnie w okresie Bożego Narodzenia Sołtysi oraz Stowarzyszenie Mieszkańców Barcic zaprosili na Barcickie Kolędowanie, które odbyło się w święto Objawienia Pańskiego - 6 stycznia.

Sala barcickiej biblioteki pękała w szwach, a wśród gości był Jacek Lelek i Kazimierz Gizicki, burmistrz i wiceburmistrz Starego Sącza, Marta Słaby i Sławomir Rybarski, wójt i wicewójt z Łabowej, ksiądz proboszcz Andrzej Kędryna i ksiądz katecheta Marcin Kwiecień oraz Siostry Karmelitanki.

Barcicka Grupa Teatralna pod kierunkiem Zofii Trzcinskiej przedstawiła Jasełka w formie realistycznych scenek, które mają zakorzenienie w tradycji ścisle związanej ze świętami Bożego Narodzenia.

Kolędowanie uświetnił swoim debiutanckim występem Barcicki Zespół Artystyczny "Barciczanie" , który powstał i działa pod kierunkiem Andrzeja Ogorzałego, byłego sołtysa Barcic.

Wspólnemu śpiewowi kolęd towarzyszyła jak zawsze niezawodna Barcicka Orkiestra Dęta pod batutą Jana Jamrozowicza z solistką Natalią Volos.

Panie i Panowie ze Stowarzyszenia Mieszkańców Barcic przygotowali poczęstunek i zadbali o to, aby nikomu niczego nie brakowało na stołach podczas kolędowania.
Nie zabrakło oczywiście wspaniałych, swojskich wypieków, kawy i herbaty oraz chłodzących napojów.

Korzystając z okazji życzenia świąteczno-noworoczne złożył burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek oraz w imieniu naszych duszpasterzy Ks. Marcin Kwiecień.

Przebieg i atmosfera kolędowania udowodniła, że  takie spotkania mają sens i bardzo dobrze wpływają na integruję naszej wspólnoty sołeckiej i parafialnej, skupionej wokół tradycyjnych i pięknych wartości, pielęgnowanych przez pokolenia, pomnażających nasze bogactwo kulturowe i budujących naszą niepowtarzalną tożsamość.