Czuwajcie i módlcie się - Adwent
Niedziela - 27 listopada rozpoczyna nowy rok liturgiczny oraz Adwent, czyli czas przygotowania się do Świąt Bożego Narodzenia.

W okresie Adwentu odprawiana jest tzw. Msza św. roratnia ku czci Najświętszej Maryi Panny.
Roraty w naszym kościele będą odprawiane codziennie o godz. 17.00.

Okres Adwentu ma podwójny charakter: jest okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, w której wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi oraz jest okresem, w którym kierujemy nasze dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania.

Adwent dzieli się na dwie części: do 16 grudnia liturgia akcentuje aspekt eschatologiczny, od 17 grudnia zwraca się ku Bożemu Narodzeniu.

Tradycyjne roraty są Mszą św. odprawianą o brzasku dnia, jednak ze względu na dogodniejszy termin dla  osób pracujących i uczących się oraz dzieci, można je odprawiać w godzinach wieczornych. W czasie rorat pali się dodatkowa świeca ustawiona w odpowiednim, widocznym miejscu - tzw. roratka.