Święto Akcji Katolickiej i KSM
Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświat to patronalne święto Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. 
W uroczystościach odbywających się w katedrze tarnowskiej uczestniczyła delegacja Parafialnego Oddziału AK z Ks. Proboszczem na czele. 

Tradycyjnie przed głównymi uroczystościami odbyło się doroczne spotkanie  w auli Jana Pawła II przy tarnowskiej katedrze, na którym podsumowano i nagrodzono laureatów konkursu plastyczno-literackiego „Ojczyznę kocham bardziej niż własne serce” zorganizowanego przez Akcję Katolicką Diecezji Tarnowskiej. 

Ks. Biskup Andrzej Jeż w homilii nawiązał do ataku na św. Jana Pawła II przypisującego świętemu Papieżowi tolerowanie zła stwierdzając, że nie ma nawet najmniejszych podstaw do takich podejrzeń i zachęcał  do uczciwego szukania prawdy i dawania świadectwa prawdzie. 
To szczególne zadanie dla Akcji Katolickiej, która obrała sobie św. Jana Pawła II za patrona – powiedział Biskup.
- Pamiętamy działania Uniwersytetu Nauczania Społecznego Jana Pawła II, który zrodził się w wymiarze działania Akcji Katolickiej. Piękne dzieło, którego zazdrościła nam cała Polska. Warto do niego wrócić, bo widzimy bogactwo nauczania Papieża w kontekście wyzwań współczesności - dodał Biskup Ordynariusz.

Podczas  Mszy św.  45 osób złożyło przyrzeczenie i zostało członkami Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Na zakończenie uroczystości Ks. Biskup wręczył  52 osobom świeckim, które od lat angażują się w dzieła ewangelizacyjne w swoich parafiach, diecezjalne medale DEI REGNO SERVIRE.
Wśród osób, które zostały wyróżnione w ten sposób jest pani Małgorzata Grucela i pan Wojciech Skoczeń z naszej parafii.

Zobacz zdjęcia: