Na cmentarzu parafialnym praca wre
Od początku października trwają prace na naszym cmentarzu parafialnym przy adaptacji byłej kostnicy na kaplice pogrzebową. Przebudowa ma na celu przystosowanie istniejącego budynku do przechowywania zwłok w chłodni wraz z możliwością gromadzenia się bliskich na modlitwie pożegnalnej w intencji zmarłej osoby. 
Z istniejącego budynku zostały jedynie ściany zewnętrzne oczyszczone z tynku, na których zalano betonowy wieniec. Budynek będzie miał nową posadzkę i całkowicie nową konstrukcję dachu. Zamurowano dotychczasowe okna od południa i zachodu, a wykuto 2 otwory okienne od północy. 
Kaplica jest już pokryta blachą i w ostatnim dniu października wstawiono okna. 

Ostatnio zostały wstawione tabliczki z oznaczeniami sektorów i cały czas członkowie Komitetu Opieki i Rozbudowy Cmentarza Parafialnego, wydają Karty Mogilne upoważniające do dysponowania miejscem pochówku na cmentarzu parafialnym.

Na koncie Towarzystwa Historycznego Miłośników Barcic "Barcice wczoraj i dziś" można zobaczyć wiele zdjęć i przeczytać różne informacje o naszej parafii. Jest tam również widok naszego cmentarza parafialnego z lat 40-tych XX wieku w zastawieniu z widokiem tego miejsca dzisiaj. Na zdjęciach widać jak to miejsce zmienia się razem z całymi Barcicami i otaczającym nas światem. Niezmienne są tylko te wartości, które kryją się pod tymi widokami.

ZOBACZ ZDJĘCIEBarcice wczoraj i dziś
 
Więcej informacji na temat funkcjonowania cmentarza, Regulamin i druki do wpłat są w zakładce CMENTARZ.


Zobacz zdjęcia: