Święty Józef - patronem ojców
Jest inicjatywa zmiany daty Dnia Ojca.
Centrum Życia i Rodziny rozpoczęło kampanię „Dzień Ojca na nowo”, której celem jest zebranie podpisów pod petycją do marszałek Sejmu Elżbiety Witek i ostateczna zmiana daty wspomnianego święta. Autorzy pomysłu wskazują, że Dzień Ojca powinien być przeniesiony na 19 marca, czyli na dzień, w którym w Kościele katolickim obchodzona jest uroczystość świętego Józefa.

Przypomnijmy, że Dzień Ojca obchodzony jest 23 czerwca. Centrum Życia i Rodziny podkreśla, że jest to data obowiązująca od lat (dokładnie od 1965 roku) i nie wiążę się ona z żadnym szczególnym świętem czy patronem. Dzień ten jest obchodzony w wielu państwach na świecie, nie ma jednak jednej charakterystycznej dla całego świata daty.

Twórcy „Dnia Ojca na nowo” przekonują, że Polska powinna iść w ślady Włoch, Hiszpanii, Portugalii oraz Chorwacji i obchodzić to święto 19 marca, czyli w dzień, kiedy w Kościele katolickim obchodzona jest uroczystość świętego Józefa.Obecnie Dzień Ojca obchodzi się w Polsce 23 czerwca.
Fundacja Centrum Życia i Rodziny wskazuje, że zmiana "Dzień Ojca na nowo" jest potrzebna, by "w dobie poważnego kryzysu męskości nadać temu nowoczesnemu świętu nowy, głębszy kontekst". Dlatego chcą ten dzień powierzyć Świętemu Józefowi, który jest ich zdaniem, najlepszym wzorem ojcostwa.
Kliknij i Podpisz petycję