ZAPROSZENIE na XI Forum Formacyjne 29-30 styczeń
Komunikat Biskupa Tarnowskiego zapraszający na XI Forum Formacyjne

Drodzy Diecezjanie!

„Pokój Wam” – te słowa wypowiada Chrystus w dniu Zmartwychwstania do zatrwożonych o swoje życie i przyszłość uczniów zgromadzonych w Wieczerniku. Nam również przyszło żyć w czasach, które rodzą wiele obaw i lęków. Podejmujemy jednak ciągle, również w ramach trwającego V Synodu, wysiłek wsłuchiwania się w głos Ducha Świętego, który prowadzi wspólnotę Kościoła przez dzieje.

Dogodną okazją pomagającą otworzyć się na działanie Ducha Świętego będzie XI Forum Formacyjne, które odbędzie się w Tarnowie w Arenie „Jaskółka” w dniach od 29 do 30 stycznia br. Pragniemy, aby był to czas zasłuchania w słowo Boże, czas wspólnej modlitwy i wołania o dar Ducha Świętego, ażeby dopomagał nam budować Kościół na wzór Chrystusa.

Z wiadomych względów nie możemy spotkać się wszyscy, ale pragnę zaprosić na to wydarzenie przedstawicieli każdej wspólnoty parafialnej. Spotkanie Jezusa z uczniami przeżywającymi kryzys skończyło się ich posłaniem z misją głoszenia Jezusa w świecie. Spotkanie ze Zmartwychwstałym dało uczniom taką moc, iż doświadczenie kryzysu stało się przestrzenią wielkiego Bożego działania. Oby doświadczenie uczniów z Wieczernika stało się także doświadczeniem Kościoła tarnowskiego.

Zapisy do udziału w XI Forum Formacyjnym odbywają się przez stronę internetową, zaś szczegółowe informacje zamieszczone są na plakatach rozesłanych do parafii.
Z pasterskim błogosławieństwem i darem modlitwy

† Andrzej Jeż
BISKUP TARNOWSKI