Ważne uwagi dotyczące pogrzebów i cmentarza!
W związku ze zmianami dotyczącymi organizacji pogrzebów pragniemy przypomnieć, że od marca 2020 r., podczas pogrzebów, nie ma już procesji z kościoła na cmentarz z ciałem zmarłego.

- Bardzo prosimy również, aby przy okazji pogrzebu swoich bliskich, rezygnować z wieńców, chyba, że rodzina zobowiązuje się do zabrania ich później do domu. Jako wyraz wdzięczności, naszym bliskim, wystarczy piękny bukiet na trumnie, bowiem z punktu widzenia zmarłych, najważniejsza jest nasza modlitwa, szczególnie Msza święta i Komunia święta w ich intencji.

- Ponawiamy też prośbę, aby wszystkie pozostałe śmieci, jak: znicze, wkłady, inne ozdoby oraz kwiaty żywe i sztuczne i doniczki, zabierać z cmentarza ze sobą.

- Niedopuszczalne jest pozostawianie czegokolwiek bezpośrednio na ziemi. Pomyślmy o naszych bliskich zmarłych, co oni mogą czuć, widząc taką postawę swoich krewnych, niby bardzo kochających. Cmentarz, to również miejsce święte oraz miejsce spoczynku ciał naszych zmarłych, oczekujących na zmartwychwstanie.

- Zamawiający intencje Mszy św. w zakrystii, przed pogrzebem, zobowiązują nas, do odprawienia ich osobiście lub przez innych kapłanów, także z poza parafii.

- Jeśli ktoś z rodziny, chciałby, w jakikolwiek sposób ingerować w te intencje, to bardzo prosimy, poinformować nas o tym, jeszcze w kancelarii, organizując pogrzeb. Wówczas, będzie można, osobiście przyjmować te intencje, a my, nie będziemy brać za nie żadnej odpowiedzialności, a odczytać je będzie można na cmentarzu, po zakończeniu modlitw i obrzędów pogrzebowych.