Zwiastuję Wam radość wielką! - Pasterka
Tradycyjnie, w naszym kościele Uroczystość Narodzenia Pańskiego rozpoczęła się Mszą św. o północy - zwaną Pasterką. Ładna pogoda, jak na tę porę roku, pozwoliła na uczestniczenie w tej uroczystej liturgii dosyć licznej grupie wiernych. 
Pół godziny przed Pasterką wielu ludzi przyszło na kolędowanie poprowadzone przez panią Teresę - naszą organistkę.
W homili ks. Proboszcz przypomniał historię maratończyka, który przybiegł do Aten i ogłosił wielkie zwycięstwo Ateńczyków nad Persami w 466 r. przed narodzeniem Chrystusa. 
"Przytaczam tę historię, ponieważ przed chwileczką usłyszeliśmy neporównywalnie piękniejszą i wazniejszą wiadomość: Oto Anioł stanął przed pasterzami i mówi do nich, żeby się nie bali i nie lękali. Oto zwiastuję wam radość wielką: Narodził się wam Zbawiciel! Zbawiciel tego narodu i Zbawiciel całego świata!" 
Pan Bóg wie, jak bardzo jesteśmy poranieni, pogubieni i jak trudno nam zrozumieć Bożą miłość. A Bóg kocha człowieka i pragnie naszego szczęścia. Dlatego przychodzi do nas jako człowiek, abyśmy na własne oczy i uszy zobaczyli i usłyszeli jak On nas kocha, jak jesteśmy dla niego ważni.  
Chciejmy, Kochni, przyjąć tą radosną nowinę do swojego serca, do swojego życia i odpowiedzieć sobie na pytanie: Czy jest w moim sercu radość na wieść o przyjściu Zbawiciela na świat?. Czy ja potrafię się cieszyć z tego, że kiedyś spotkam się ze swoim Zbawicielem?
Wiemy, że Pan Jezus, jak obiecał, przyjdzie powtórnie w dniu ostatecznym, aby dopełnić dzieła zbawienia. Jak ja przeżywam ten mój osobisty adwent, to oczekiwanie na spotkanie Zbawiciela. Czy ta wiadomość zastanie mnie z radością i pokojem w moim sercu? 
- pytał Ks. proboszcz Andrzej Kędryna.

Zobacz zdjęcia: