Koronka na ulicach Barcic
28 września, mieliśmy okazję włączyć się w modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia na ulicach naszej Parafii. Modliliśmy się na skwerze przed sklepami naprzeciwko plebanii oraz przy kapliczce obok cmentarza. Polecaliśmy Panu Jezusowi Miłosiernemu wiele ważnych intencji, szczególnie prosiliśmy o nawracanie się wszystkich mieszkańców naszej parafii. Modlitwom przewodniczyli członkowie Akcja Katolicka.
28 września, to dzień kolejnej rocznicy beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, dlatego od kilku lat, o godzinie 15:00 na placach, rogach i skrzyżowaniach ulic zatłoczonych miast, a także w innych miejscach publicznych i na wiejskich rozdrożach pojawią się ludzie, by odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Uczestnicy tej akcji modlą się o miłosierdzie dla siebie, bliskich, Ojczyzny, Kościoła i świata. Każdego roku do tej akcji, która przypomina o przesłaniu Bożego miłosierdzia, może włączyć się każdy. Wystarczy znaleźć swoje miejsce na skrzyżowaniu i odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego, indywidualnie lub w grupie, a jeśli to niemożliwe – to można połączyć się duchowo wszędzie tam, gdzie znajdujemy się w tym momencie.