Święto Podwyższenia Krzyża na Wierchach
Tradycyjnie, 14 września, w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego odbyło się nabożeństwo Drogi Krzyżowej w drodze oraz Msza święta pod Krzyżem na Wierchach. Pogoda dopisała, nie zabrakło też czcicieli Krzyża Świętego.
Mszę św. koncelebrował Ksiądz Andrzej z Ks. Marcinem.

W krótkiej homilii ks. Proboszcz powiedział między innymi, że zawsze, gdy celebrujemy Mszę świętą niebo spotyka się z Ziemią, a na tej górze, pod tym Krzyżem w szczególny sposób jesteśmy blisko Pana Boga.

Przytaczając historię kuszenia na pustyni z Ewangelii Ks. Andrzej powiedział, że dzisiaj szatan kusi nas tak samo, jak kusił Pana Jezusa, mówiąc: rób to, na co masz ochotę, nie idź na krzyż, to znaczy nie umartwiaj się, nie miej żadnych zasad, nie przejmuj się innymi, korzystaj z życia ile się da. Szatan też podpowiada człowiekowi, aby nie przejmował się Panem Bogiem, nie zajmował się sprawami duchowymi, nie myślał o wieczności, tylko o tym, co jest tu i teraz, co można zobaczyć, dotknąć, co daje przyjemność. Szatan nigdy nie przestaje kusić człowieka i walczyć o człowieka. Pan Jezus nakazał nawet apostołowi Piotrowi usunąć się ze swoich oczu, aby pokazać, że z szatanem się nie pertraktuje.