Ogłoszenia Parafialne

„Bez pokory (…), wiara popada w błędy, nadzieja – w zuchwalstwo, a miłość będzie tylko czczym dźwiękiem i mamidłem” /Bł. Michał Sopoćko/.

1. Niedziela Palmowa wprowadza nas w przeżywanie Tajemnicy Wielkiego Tygodnia.

2. Na naszej stronie internetowej trwa do Wielkiej Soboty Nowenna do Matki Bożej Wniebowziętej, którą prowadzi Ks. Wojciech.

3. Ten Wielki Tydzień będziemy przeżywać zupełnie inaczej, niż było to do tej pory. Stosując się, w duchu pokory i posłuszeństwa,  do Dekretu Ks. Biskupa, Liturgia przez całe Triduum Paschalne, będzie celebrowana bez udziału wiernych. Jeśli będzie to możliwe, to Liturgia tych Wielkich Dni, będzie transmitowana z naszego kościoła.
Potrzebna jest Subskrypcja na kanale YouTube.com  „Parafia Barcice”. Gdyby się nie udało, to bardzo prosimy, aby całymi rodzinami, zgromadzić się przy odbiorniku radiowym, telewizyjnym lub komputerowym  i w ten sposób czynnie uczestniczyć w wydarzeniach tych najważniejszych Dni w historii świata, które uobecniają się w Liturgii.

4. W Wielki Czwartek — Pamiątka Ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa.

    Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00.

5. Wielki Piątek — Początek  Nowenny do Miłosierdzia Bożego przed Świętem Bożego Miłosierdzia.   Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00.

Pamiętajmy o przyozdobieniu w tym dniu krzyża w naszym domu kwiatami i zapaloną świecą, np. Gromnic. Umieśćmy Go w centralnym miejscu na stole lub ławie nakrytym obrusem najlepiej białym. Kiedy przyjdzie czas adoracji Krzyża, w czasie Liturgii, z wielkim szacunkiem, miłością i wdzięcznością oddajmy cześć Panu Jezusowi, umierającemu na  Krzyżu dla naszej wiecznej szczęśliwości. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły oraz abstynencja od pokarmów mięsnych. Zachęcamy, aby w miarę możliwości zachować post  także w Wielką Sobotę aż do zakończenia Wigilii Paschalnej.

6. W Wielką Sobotę, nie będzie też tradycyjnego poświęcenia pokarmów na Stół Wielkanocny.

Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 20.00.  Na zakończenie tej Liturgii, przez dłuższy czas będą biły nasze dzwony, obwieszczające nam, że cała nasza nadzieja jest w Zmartwychwstałym i Miłosiernym Zbawicielu.

7. Wszystkich gorąco zachęcamy i zapraszamy do wzięcia udziału w Liturgii tych najświętszych, a także najpiękniejszych dni w ciągu całego roku, chociaż w inny, niż w tradycyjny sposób,  bo w naszych Domowych Kościołach.

8. Bóg zapłać trzem rodzinom za ofiarę w sumie 600 zł, oraz za ofiary  na kwiaty do Grobu Pańskiego Mieszkańcom:  Facimiecha, Wyrąbu, Łąk, Sapieńca  i pewnym osobom.

9. W Poniedziałek Wielkanocny, w drugi dzień Świąt, nie będzie Mszy św. wieczornej o 16.00.

Życzymy wszystkim, pomimo trudnej sytuacji,  dobrej niedzieli, a na owocne przeżycie całego Wielkiego Tygodnia przyjmijcie Boże Błogosławieństwo.

Ponieważ niektórzy z nas, proszą o nr konta bankowego, aby w tym trudnym czasie, wspomóc utrzymanie naszej Parafii, dlatego go podajemy: 
  Bank Spółdzielczy w Starym  Sączu  nr   30 8816 0001 2001 0000 1599 0001

Zapraszamy bardzo serdecznie do wysłuchania w RDN od poniedziałku do środy o godz. 18.00.,  Rekolekcji  z Ks. Biskupem Leszkiem Leszkiewiczem!

Informacja ze strony internetowej naszej Diecezji:

Niedziela Palmowa jest długo wyczekiwanym dniem. W niektórych domach na kilka tygodni wcześniej rozpoczyna się przygotowywanie kwiatów i wstążek z bibuły,  aby ich nie zabrakło na ozdobienie palmy. Z pewnością i w tym roku wiele osób zaczęło takie przygotowania. Jednak z czasem, jak mijały kolejne niedziele Wielkiego Postu i coraz trudniej było o niedzielne wyjście do kościoła, pojawiały się wątpliwości, czy te kwiaty będą w tym roku potrzebne. Koronawirus podstępnie odebrał nam wiele rzeczy, do których jesteśmy przywiązani. Odebrał nam także możliwość tradycyjnego wyznawania naszej wiary. Tradycyjnego, to znaczy ze wszystkimi elementami pobożności ludowej, która jest w naszym życiu nieodłączna. Na wzór pierwszych chrześcijan pozostajemy jednak w ukryciu – zamknięci w naszych domach. I w takich okolicznościach będziemy musieli przeżyć te najważniejsze dni roku liturgicznego  – Wielki Tydzień.  

Mimo panującej wokół atmosfery, która nie napawa optymizmem i radością, pragniemy pomóc wam w intensywnym i pobożnym przeżyciu tych dni. Dzięki temu w waszych domach, w waszych domowych kościołach, gdzie od tygodni wznosicie „małe ołtarzyki”, będziecie mogli jeszcze bardziej doświadczyć bliskości Boga. Ważnym momentem będzie wasze duchowe uczestnictwo w transmisjach radiowych i telewizyjnych liturgii celebrowanej w kościołach. Pragniemy jednak zaprosić was do wyjątkowej wspólnej modlitwy rodzinnej w tych dniach, abyście w gronie najbliższych wam osób przeżywali największe tajemnice wiary.

Na poszczególne dni Wielkiego Tygodnia przygotowujemy dla was małe książeczki, które nazywamy Rytuałem rodzinnym. Są one przygotowane w wersji elektronicznej. Mając do wyboru rożne typy plików (PDF, ePub, MOBI) możecie pobrać je na wasze telefony komórkowe, tablety, czytniki ebooków i komputery, aby z nich skorzystać. Można także uzyskać dostęp do nich w specjalnie na tę okazję przygotowanej aplikacji­­­­­­­­­­­­­­­­ „Wielkanoc 2020”. Osobom starszym możecie wydrukować plik PDF, aby również one skorzystały z tych materiałów. Nie przerażajcie się ich objętością. Na każdy dzień znajdziecie wiele ciekawych informacji o historii Wielkiego Tygodnia oraz o tym co dzieje się w kościele i co możecie celebrować w domu. Te wstępne informacje mają was przygotować do zaproponowanej na każdy dzień rodzinnej i osobistej modlitwy.

Wielka Środa

Zachęcamy was także do wspólnej modlitwy w Wielką Środę. Na ten dzień przygotowaliśmy  Rodzinne nabożeństwo pokutne. Niestety nie wszyscy będą mieli okazję w tych dniach przystąpić do kratek konfesjonału, aby wyznać swoje grzechy i otrzymać rozgrzeszenie. Dlatego chcemy pomóc wam we wzbudzeniu żalu doskonałego, tak byście prosząc Boga o przebaczenie waszych grzechów i postanawiając przystąpienie do spowiedzi po zakończeniu epidemii, mogli doświadczyć spojrzenia Miłosiernego Ojca, który pragnie waszego nawrócenia i pełni życia.

 „Wielkie są długi świata zaciągnięte wobec Mnie, mogą je spłacić dusze czyste swą ofiarą, czyniąc miłosierdzie w duchu” /Pan Jezus do Św. Faustyny/.

1. Od jutra Msza św. wieczorna będzie o godz. 18.00.

2. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota  miesiąca.  

3. W  czwartek będzie całodzienna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. W tym dniu przez cały dzień, będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty. Z tego Sakramentu, można korzystać również w pozostałe dni, przed Mszą Św.: rano od godz. 06.00. i wieczorem od godz. 17.00. Pamiętajmy tylko, aby jednorazowo w kościele nie przebywało więcej niż 5 osób!

4. Pozostając w domu, możemy w sposób duchowy  przyjąć Komunię Św. wynagradzającą, zarówno w I piątek i w I sobotę miesiąca, wypełniając także pozostałe warunki przypisane  temu niezwykle ważnemu Nabożeństwu Wynagradzającemu, Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi,  za nasze grzechy oraz innych ludzi.

5. Tym razem, nie będzie możliwa, nasza posługa Sakramentalna w domach naszych chorych. Z tą posługą, będziemy się udawać do chorych, tylko w niebezpieczeństwie  śmierci.

6. Przyszła niedziela, to już Niedziela Palmowa.

7. Możliwy jest również Spacer Miłosierdzia, ale po wcześniejszym umówieniu się z Ks. Wojciechem. Nr telefonu: 792-789-253

8. Wszystkim Solenizantom obchodzącym swoje imieniny oraz czcigodnym jubilatom, składamy serdeczne życzenia, obfitości Bożych Łask.

9. Bóg zapłać pewnych Rodzinom  oraz Mieszkańcom  Dzielnicy, ul. Zielonej, Cyganowic, Barcic Dolnych - Wieś i ul. Nowej  za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i światło. Serdecznie  dziękujemy także tym wszystkim, którzy podjęli się trudu zbierania tych ofiar.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli: śp. Ignacy Kołbbon oraz Maria Citak. Polećmy ich  Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu….

Życzymy wszystkim dobrej niedzieli, a na owocne przeżycie kolejnego  tygodnia Wielkiego Postu przyjmijcie Boże Błogosławieństwo.

„O Serce najlitościwsze, ratuj mnie przez nieskończone Miłosierdzie Twoje!   Niech mnie nie zgubi mnóstwo grzechów moich” /św. Małgorzata  Alacooque/.

1. W naszym kościele, od jutra, 23 marca, o godz. 16.00. będzie wystawiony Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie. Kto zechce, a nie podlega kwarantannie i jest zdrowy, będzie mógł wtedy skorzystać z Sakramentu Pokuty.

2. W kalendarzu liturgicznym, w środę, będziemy przeżywać, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia.  Bardzo wszystkich zachęcamy do ratowania niewinnych dzieci, przez modlitwę oraz duchową adopcję dziecka poczętego. Można to uczynić w naszych domach.

Wszystkim Solenizantom obchodzącym imieniny w tym tygodniu, oraz czcigodnym  jubilatom, składamy serdeczne życzenia, obfitości Bożych Łask.

3. Baranki wielkanocne są przy wyjściu z kościoła. Można je indywidualnie zabrać. Ofiara od 6 zł

4. Bóg zapłać   za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego,  Mieszkańcom Klinów, Barcic powyżej kościoła, ul. Za Torami oraz Koło Cmentarza.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej w wersji elektronicznej – w Internecie.

6. Z soboty na niedzielę będzie zmiana czasu na letni. Będziemy zatem spać o godz. krócej.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odszedł śp. Dariusz Zubel. Polećmy Dariusza Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu….

 

 

 

 

Życzymy wszystkim dobrej niedzieli, a na owocne przeżycie tego trudnego czasu narodowej kwarantanny oraz kolejnego  tygodnia Wielkiego Postu, przyjmijcie Boże Błogosławieństwo.            

„Jałmużna uwalnia od śmierci. Ona oczyszcza z każdego grzechu. Woda gasi ogień, a grzechy  gładzi jałmużna” /z Kapłańskiego Brewiarza/.

1.  Komunikat Ks. Bpa Ordynariusza... (jest w zakładce - Aktualności naszej strony internetowej).

2. W duchu pokory i posłuszeństwa, prosimy, aby dostosować się do powyższych wskazań, naszego Ks. Biskupa, także władz państwowych.

3. Bardzo prosimy, o intensywną  modlitwę, aby ustała zagrażająca nam wszystkim pandemia.  Codziennie o godz. 20.30., Kapłani  oraz nasze Siostry, będą prowadzić modlitwę Różańcową w kościele. Postarajmy się, aby w tym czasie, także w naszych domach gromadzić się i wspólnie odmawiać Różaniec, modlitwę podarowaną nam z nieba i posiadającą wielką moc.

4. Msze św. w dni powszednie, będą nadal celebrowane o godz. 06.30. i 17.00. Będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty, pół godz. przed Mszą św.

5. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

   - Czwartek –  Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP

Wszystkim Solenizantom obchodzącym swoje imieniny, oraz  czcigodnym jubilatom, składamy serdeczne życzenia, obfitości Bożych Łask.

6. Bóg zapłać trzem rodzinom za ofiarę w sumie 400 zł na cele inwestycyjne, oraz Mieszkańcom Barcic powyżej kościoła i Podsapieńca za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i światło.

7. Prośba  naszego Ośrodka Zdrowia, o ograniczeniu osobistych wizyt, znajduje się w gablocie oraz na naszej stronie internetowej.

Życzymy wszystkim dobrej niedzieli, a na owocne przeżycie kolejnego  tygodnia Wielkiego Postu, przyjmijcie Boże Błogosławieństwo

„ Ja sam czekam na ciebie w konfesjonale” /Pan Jezus do Św. Faustyny/.

1. Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy w czwartek przez cały dzień trwali na modlitwie przed Panem Jezusem wystawionym w Najświętszym Sakramencie.

2. Nawiązując do wezwania Matki Bożej z Fatimy do nawrócenia i pokuty, podejmujmy w naszym życiu, z wielką wytrwałością, uczynki pokutne, którymi są: modlitwa, post i jałmużna. Ofiarujmy  je za wszystkich Mieszkańców  naszej Parafii, aby wszyscy skorzystali z wezwania do nawrócenia oraz przyjęli owoce Świętych Rekolekcji, które w naszej parafii rozpoczną się 29 marca.

3. Dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym  o godz. 15.00. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 15.30.dla dzieci, o 16.30. dla wszystkich, oraz o 19.00. dla młodzieży, szczególnie dla VII i VIII klas wraz z Rodzicami, oraz wszystkich innych.

4. We wtorek rozpocznie się Nowenna do Św. Józefa  15 min  przed Mszą Św. wieczorną.

5. W środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy i św. Józefa  o godz. 16.40. Na te Nabożeństwa i Mszę Św., zapraszamy Dzieci z klas III, wraz z Rodzicami,  w ramach przygotowania do I Komunii Św.   Również w środę  o 19.00. w szkole spotkanie Młodzieży z klas VIII w ramach przygotowania do Bierzmowania, „Młodzi na Progu”.

6. W czwartek, Nowenną do Św. Józefa o 16.45. rozpocznie się Wielkopostne Czuwanie, które poprowadzi Straż Honorowa NSPJ i Schola.

7. W przyszłą niedzielę, z racji 15 dnia miesiąca, po Gorzkich Żalach, będzie krótka  Nowenna  do M.B. Wniebowziętej. Prosimy   o napisanie swoich podziękowań, próśb oraz  różnych intencji i złożenie ich na bocznym ołtarzu przy Figurce Matki Bożej Fatimskiej, w tych intencjach będzie również celebrowana Msza św.

8. Spotkanie Rady Duszpasterskiej będzie we wtorek, w środę Kandydatów na Ministrantów, po Mszy św. wieczornej.  Natomiast spotkanie DSM-u w sobotę o godz. 09.00., a Scholii o 10.00.

9. Jutro o godz. 18.15. będzie wyjazd do kina na film pt. „Najświętsze Serce”.  Zapisy u Ks. Wojciecha.

10. W sobotę 21 marca, zapraszamy, wszystkich, którzy czują się na siłach, na  Drogę Krzyżową,  naszymi górami, przez Wierchy do Przysietnicy. W gablocie jest również  informacja o Ekstremalnej Drodze Krzyżowej.

11. Wszystkim Solenizantom obchodzącym imieniny w tym tygodniu oraz czcigodnym jubilatom składamy serdeczne  życzenia, obfitości Bożych Łask.

12. Przedstawiciele Caritasu  rozprowadzają baranki  i paschaliki wielkanocne.

10. Bóg zapłać dwóm rodzinom za ofiarę w sumie 400 zł na cele inwestycyjne oraz za dzisiejsze ofiary na te cele i do puszki na pomoc polskim misjonarzom. Także Mieszkańcom Barcic Dolnych – Gościniec, za ofiary na kwiaty i światło do Grobu Pańskiego.

11. Bardzo prosimy, aby Osoby słabo słyszące, korzystały ze spowiedzi w zakrystii.

12. Zachęcamy serdecznie do zakupu i czytania prasy katolickiej. Gość Niedz.,  Mały Gość Niedzielny, Promyczek Dobra,  Mały Promyczek Dobra,

15. Z naszej wspólnoty, w minionym tygodniu, do wieczności odeszli:  śp. Jan Nalepa, oraz śp. Zbigniew Mróz.  Polećmy ich  Bożemu Miłosierdziu:  Dobry Jezu………

Życzymy wszystkim dobrej niedzieli, a na owocne i szczęśliwe przeżycie kolejnego  tygodnia Wielkiego Postu, przyjmijcie Boże Błogosławieństwo. 

„Prawdziwą miłość, mierzy się termometrem cierpień.” /Św. Faustyna/.

1. Czas Wielkiego Postu, to czas pokuty i refleksji nad własnym życiem, oraz przygotowania do  Świąt Wielkanocnych.

2. Nabożeństwa pasyjne w naszym kościele są w następujących terminach: Gorzkie Żale  w każdą niedzielę o godz. 15.00. Droga Krzyżowa w piątek: dla dzieci o godz. 15.30., dla wszystkich o 16.30. oraz dla młodzieży i wszystkich innych o godz. 19.00., także w niedzielę o 14.30.  Przez uczestniczenie w tych Nabożeństwach, zechciejmy wyrazić naszą wdzięczność, Panu Jezusowi, za ogromny dar miłości i zbawienia.  Za pobożny udział w tych Nabożeństwach, można zyskać odpust zupełny.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek będzie całodzienna Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Serdecznie zapraszamy do modlitewnego trwania, przed Panem Jezusem, przez cały dzień, wynagradzając za nasze grzechy i innych ludzi. 4.Spowiedź przed I piątkiem będzie  wyjątkowo w czwartek od godz. 14.30. z półgodzinną przerwą o 15.30. Msza św. wotywna o Najśw. Sercu P. Jezusa wraz z nabożeństwem pierwszo piątkowym o godz. 06.30 i 17.00. Składka w I piątek na misje i na Caritas. Do chorych  udamy się w piątek od godz. 08.00.  O godz. 19.00. będzie  jeszcze Adoracja połączona z Drogą Krzyżową dla Młodzieży, także z klas VII i VIII, wraz z Rodzicami,  oraz wszystkich chętnych.

5. W sobotę o godz. 16.15. Nabożeństwo Pierwszo - sobotnie  poprowadzi Akcja Katolicka, wraz z Dziewczęcą Służbą Maryjną.

6. W środę po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie pielgrzymów do Medjugorje, także z listy rezerwowej.  Natomiast  o godz. 20.00. będzie Spacer Miłosierdzia.

7. W czwartek Mszą św. o godz. 17.00. rozpocznie się modlitewne czuwanie Straży Honorowej NSPJ, oraz Scholii wraz z Rodzicami, i tak będzie w każdy czwartek Wielkiego Postu.

8. W sobotę  spotkanie Scholii o godz. 10.00.

9. Przedstawiciele  Caritasu  rozprowadzają baranki i paschaliki wielkanocne. Ofiara od 6 zł., przeznaczona na Caritas. Także przy ołtarzach bocznych można tradycyjnie składać produkty spożywczo – chemiczne o długim terminie przydatności do użycia.

10. W Liturgii będziemy przeżywać :

- Środa – Święto Św. Kazimierza

Wszystkim Solenizantom obchodzącym imieniny w tym tygodniu oraz czcigodnym jubilatom składamy serdeczne życzenia obfitości Bożych łask.

11. Bóg zapłać pięciu rodzinom za w sumie 1150 zł  Ofiary z przyszłej niedzieli przeznaczone będą na inwestycje w naszej parafii, szczególnie na modernizację prezbiterium i posadzki w naszym kościele, a ofiarami do puszki będziemy wspomagać  misje.

12. Zachęcamy serdecznie do zakupu i czytania prasy katolickiej. Gość Niedz. – z pięknymi myślami na każdy tydzień Wielkiego Postu, Mały Gość Niedzielny, Promyczek Dobra, Mały Promyczek Dobra,

13. W najbliższą sobotę w parafii św. Elżbiety w Starym Sączu w Domu Parafialnym o godz. 18.00.  rozpocznie się kurs przedmałżeński.

14. Wola Piskulina organizuje Ekstremalną Drogę Krzyżową, także przez naszą Parafię. Szczegóły w gablocie.

Życzymy wszystkim dobrej niedzieli, a na owocne, radosne i szczęśliwe  przeżycie kolejnego  tygodnia Wielkiego Postu, przyjmijcie Boże Błogosławieństwo.