Ogłoszenia Parafialne

„(…) Łącz swoje małe cierpienia z Moją bolesną Męką, aby miały wartość nieskończoną, przed Moim Majestatem” /Pan Jezus do Św. Faustyny/.

1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Biblijną. Celem tego dnia jest zwrócenie naszej uwagi na Pismo Święte, które jest Bożym Słowem, adresowanym do każdego z nas.

2. We wtorek na swoje spotkania, zapraszamy Dzieci z klas III z Rodzicami: o godz.15.30.kl.IIIa, o 16.15. kl. III b i o 17.00. kl. III c. Spotkanie w czwartek, dla tych Dzieci, będzie o godz. 16.30.

3. W środę na godz. 16.00., na swoje spotkanie, zapraszamy Młodzież z klasy VI a i VI d.

4. Również w środę  Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. Na to Nabożeństwo, zapraszamy także, wszystkie Osoby przygotowujące się do poświecenia swojego życia, Niepokalanemu Sercu NMP.

5. W piątek, dla tych Osób i innych chętnych, o godz. 17.00., będzie Droga Krzyżowa, a następnie Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św.

6. W tym dniu, o godz. 17.45., rozpocznie się spotkanie Młodzieży z klas VIII i ich Rodziców, w ramach bezpośredniego przygotowania do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

7.  Przyszła niedziela, IV Wielkanocna, obchodzona będzie jako Niedziela Dobrego Pasterza i Diecezjalna Niedziela Kapłańska.  W tym dniu rozpoczyna się Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.

8. Jutro o godz. 17.00. będzie spotkanie Ministrantów.

9. Także jutro, na godz. 09.00., bardzo prosimy Panie i Panów, do pomocy przy demontażu dekoracji Wielkanocnej i Grobu Pańskiego.

10.  W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

- Piątek – Uroczystość  Św. Wojciecha – Patrona Polski i naszej Diecezji, w tym dniu nie obowiązuje post piątkowy.

Wszystkim Solenizantom obchodzącym imieniny w tym tygodniu oraz czcigodnym jubilatom składamy serdeczne życzenia, obfitości Bożych Łask.

11. Bóg zapłać dwom rodzinom za  ofiarę  w sumie 500 zł  na cele inwestycyjne. Natomiast ofiary  z przyszłej niedzieli będą przeznaczone  na  WSD w Tarnowie.

12. Zachęcamy serdecznie do zakupu i czytania prasy katolickiej. Gość Niedz., Mały Gość Niedzielny, Źródło, Promyczek Dobra, Mały Promyczek Dobra.

13. W gablocie i na naszej stronie internetowej, znajduje się  informacja o rekrutacji na studia teologiczne w Tarnowie.

Życzymy wszystkim dobrej niedzieli, a na owocne, piękne, radosne i szczęśliwe przeżycie kolejnego  tygodnia naszego życia, przyjmijcie Boże Błogosławieństwo.

"Wyznaję, Panie, że wielkość mojej słabości, jest niezmierna, ale też wiem, że Twoje Miłosierdzie, przewyższa ją nieskończenie” /Bł. Michał Sopoćko/.

1. Św. Jan Paweł II mówił: „Współczesny świat najbardziej potrzebuje Bożego Miłosierdzia”. Dlatego dzisiaj, o godz. 15.45. przed Najświętszym Sakramentów, wspólnie odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Odpowiadając także na słowa Pana Jezusa do  Św. Faustyny, że ta godzina, jest godziną Jego szczególnej łaski dla wszystkich odmawiających tę Modlitwę.

2. Dzisiejsza niedziela, Miłosierdzia Bożego, rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia,  jest  także Diecezjalnym Dniem Caritas.  W szczególny sposób pragniemy podziękować osobom angażującym się w nasz  Parafialny Caritas, również naszej Drogiej Młodzieży, za ich zaangażowanie i pracę na rzecz potrzebujących. Dziękujemy  wszystkim, którzy na różny sposób, wspomagają dzieło Caritas.  Niech Pan Jezus Miłosierny wynagrodzi wszystkim za wielkie serce i wyobraźnię miłosierdzia.

3. We wtorek na godz. 16.30. zapraszamy, na swoje spotkanie, Młodzież z klasy VI a i VI d

4. Z kolei środę,  na godz. 16.30. zapraszamy Dzieci z klasy III wraz z Rodzicami, w ramach bezpośredniego przygotowania do I Komunii św. i Sakramentu Pokuty

5. W czwartek, z racji 15 dnia miesiąca, o godz. 17.30. będzie Nowenna  do M.B. Wniebowziętej. Prosimy także  o napisanie swoich różnych intencji i złożenie ich na bocznym ołtarzu, Św. Józefa  przy Figurce Matki Bożej Fatimskiej, w tych intencjach będzie celebrowana również Msza św. Na te Nabożeństwa, zapraszamy również, wszystkie Osoby przygotowujące się do poświecenia swojego życia, Niepokalanemu Sercu NMP.

6. Spotkanie Ministrantów będzie jutro o godz. 17.00.

7. W kalendarzu Liturgicznym w tym tygodniu będziemy wspominać:

- Wtorek – Św. Marcina pap.

Wszystkim Solenizantom obchodzącym imieniny, oraz czcigodnym jubilatom składamy serdeczne życzenia, obfitości Bożych Łask.

8. Bóg zapłać dwom rodzinom za ofiarę w sumie 2500 zł i dzisiejsze na cele inwestycyjne, a także za  ofiary do puszki na rzecz Caritas diecezjalnej.

9. Zachęcamy serdecznie do  czytania prasy katolickiej. Gość Niedz., Mały Gość Niedz., Promyczek Dobra, Mały Promyczek Dobra oraz do zabrania Miłujcie się.  

10.  W przedsionku kościoła są do zabrania maseczki, które otrzymaliśmy od Straży Pożarnej.

11. Pragniemy poinformować, że w naszym lesie, rozpoczęła się, konieczna, pielęgnacyjna wycinka drzew.

12. Z  naszej wspólnoty, do wieczności odszedł śp. Tadeusz Pustułka, którego pogrzeb będzie jutro o godz. 14.00 . Polećmy śp. Tadeusza, Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu …

Życzymy wszystkim dobrej niedzieli, a na owocne przeżycie kolejnego  tygodnia naszego życia przyjmijcie  Boże Błogosławieństwo.

 

„Niczego nie powinien się bać ktoś, kto ufa Panu Bogu i w Nim pokłada całą swoją nadzieję”  /Św. O. Pio/.

1. Od Wigilii Paschalnej cały Kościół raduje się ze Zmartwychwstania Pańskiego.

2. Trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego, 15 min przed Mszą św. wieczorną,  jutro po Mszy św. o godz. 07.00.

3. Jutro drugi dzień Świąt — Wielkanocny Poniedziałek. Msze św. tak jak w niedzielę, z tym, że nie będzie Mszy św. popołudniowej o godz.16.00.Tradycyjnie tego dnia w naszych kościołach wspieramy modlitwą  i  ofiarą uczelnie katolickie: PAT i KUL.

4. Przyszła niedziela , II Wielkanocna, kończy Oktawę Wielkanocną i jest obchodzona jako Święto Miłosierdzia Bożego. Jest to Patronalne święto naszej Caritas.

5. W sobotę na Mszy św. wieczornej rozpoczniemy  33 – dniowe przygotowanie do poświęcenia się Niepokalanemu Sercu Maryi, które będzie miało miejsce 13 maja, podczas Nabożeństwa Fatimskiego. Bardzo zachęcamy wszystkich, nie ma ograniczeń  wiekowych, do tego niezwykle ważnego oddania się w Macierzyńską Niewolę Miłości Maryi. Jest to Niewola, która wyzwala.

6. W poczuciu wdzięczności chcemy skierować słowa podziękowania do wszystkich tych, którzy przyczynili się, aby przeżywanie tych Świętych Dni, było dla nas owocne i godne. Dziękujemy Czcigodnym Kapłanom, S. Jordanie i wszystkim Drogim Siostrom, P. Dawidowi oraz wielu Osobom pomagających  przy robieniu dekoracji Ciemnicy i Grobu Pańskiego, pani Teresie i Orkiestrze, Liturgicznej Służbie Ołtarza i całej asyście, dziękujemy  sprzątającym kościół, Ochotniczej Straży Pożarnej. Dziękujemy wszystkim adorującym Pana Jezusa w Ciemnicy przez całą noc i przy Grobie Pańskim; w tym Młodzieży, Akcji Katolickiej, Różom Różańcowym, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, LSO i wszystkim, którzy nie żałowali czasu by trwać przy Panu Jezusie cierpiącym i konającym. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Dziękujemy, Kochani, Wam wszystkim, którzyście tak pobożnie, ofiarnie i wytrwale uczestniczyli w tegorocznym, trudnym, Triduum Paschalnym. Dziękujemy Twórcom i naszym Aktorom, za przygotowanie i zamieszczenie na naszej stronie internetowej, Misterium Męki Pańskiej. Bardzo dziękujemy, administratorom  naszej strony internetowej, Panom: Aleksandrowi i Pawłowi.
Niech Pan Jezus Zmartwychwstały, Wam wszystkim, obficie wynagrodzi i Błogosławi.

7. W czwartek spotkanie Aspirantów o godz. 17.00., natomiast ich przyjęcie do grona Ministrantów, będzie w przyszłą niedzielę, na Mszy św. o godz.10.30.

8. W piątek, o godz. 17.45., rozpocznie się spotkanie Młodzieży z klas VIII i ich Rodziców, w ramach przygotowania do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

9. Dziękujemy Władzom Samorządowym, Parlamentarzystom, Osobom prywatnym, którzy przesłali życzenia świąteczne na adres parafii, oraz pewnej Rodzinie za dar na stół wielkanocny.

10. Ofiary z przyszłej niedzieli będą przeznaczone, na cele inwestycyjne, natomiast do puszki na Caritas Diecezjalny.

11. Zachęcamy serdecznie do  czytania prasy katolickiej, jest Gość Niedz.,  Mały Gość Niedzielny, Promyczek Dobra, Mały Promyczek Dobra, Miłujcie się, które można zabrać

12. W najbliższy piątek, z racji Oktawy Wielkanocy, nie będzie obowiązywał post piątkowy.

Wszystkim Mieszkańcom naszej parafii oraz Drogim Krewnym, którzy łączą się z nami, w radosnym  Świętowaniu Wielkanocy, życzymy, aby Pan Jezus Zmartwychwstały, odnowił i umocnił  wiarę nas wszystkich, oraz wniósł w nasze życie nadzieję, pokój, radość, a nade wszystko Miłość, która wszystko zwycięża.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!

"Wielkie są długi świata, zaciągnięte wobec Mnie” /Pan Jezus do Św. Faustyny/.

1.  Komunikat Biskupa Tarnowskiego

Drodzy Diecezjanie! Kochani Młodzi!

Papież Franciszek w Orędziu na 57. Światowy Dzień Modlitw o Powołania napisał: „Pan [Jezus] zna pytania, wątpliwości i trudności, które wstrząsają łodzią naszego serca i dlatego zapewnia nas: «Nie bój się, jestem z tobą»”.

Zdaję sobie sprawę, że dzisiejszy świat nie sprzyja dobremu rozeznaniu drogi życia, a przecież jest ono kluczem do właściwego przeżywania codzienności, którą Bóg darzy człowieka. To właśnie powołanie ma nadawać sens życiu.
W rozeznawaniu naszej drogi nie jesteśmy osamotnieni. Pan Jezus zapewnia nas o swojej obecności i chce udzielić nam konkretnej pomocy.

Dlatego pragnę Was zaprosić do wzięcia udziału w inicjatywie „Projekt Melchizedek”, organizowanej przez wspólnotę Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie i dzieła powołań naszej Diecezji. Projekt ten stanie się – jak ufam – praktyczną pomocą dla młodych mężczyzn w rozeznaniu powołania. Wyrażając swoją chęć udziału w tym projekcie, otrzymacie drogą mailową
9 wiadomości, z których każda będzie zawierała: nauczanie i świadectwo oraz wskazówki do pracy nad sobą. Projekt rozpocznie się w Wielką Sobotę, a zakończy rekolekcjami, które – jeśli warunki pozwolą – odbędą się w dniach 7-9 maja w Błoniu pod Tarnowem.

Wszystkich młodych mężczyzn, którzy odczytują już głos powołania, zachęcam, by bez lęku dali odpowiedź podejmując decyzję o wstąpieniu na drogę przygotowania do kapłaństwa w roku jubileuszu 200-lecia Seminarium. Wszystkie informacje dotyczące rekrutacji oraz „Projektu Melchizedek” znajdują się na internetowej stronie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

Zachęcam Was także do wzięcia udziału w wielu innych diecezjalnych inicjatywach przygotowywanych z myślą o Was.

Wszystkich Diecezjan proszę o modlitwę w intencji ludzi młodych o dobre rozeznanie ich drogi życia oraz odwagi w podejmowaniu decyzji o wyborze życia kapłańskiego.

Z pasterskim błogosławieństwem, †Andrzej Jeż, Biskup Tarnowski

2. Od jutra Msza św. wieczorna będzie o godz. 18.00.

Jutro również spotkanie Ministrantów i Aspirantów o godz. 17.00.

3. Wielki Czwartek — Pamiątka Ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa.

Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00., zakończy się przeniesieniem Pana Jezusa do Ciemnicy. Czuwanie modlitewne będzie przez całą noc, aby przeżywać, z Panem Jezusem, Jego 24 godziny Męki. Postarajmy się o jedną godzinę czuwania, o którą Pan Jezus prosi: „Zostańcie tu i czuwajcie ze Mną”. Można skorzystać z tematów poszczególnych godzin Męki Pana Jezusa, według  Bł. Anny Emerich i Sługi Bożej Luizy Piccarrety. Te tematy,  są w gablocie i na naszej stronie internetowej. Ciche Modlitewne Czuwanie Młodzieży, będzie o godz. 21.00.

4. Wielki Piątek — Pamiątka Męki i Śmierci Zbawiciela.  O godz.07.00. modlitwa Brewiarzowa. Droga Krzyżowa,  Nowenna do Miłosierdzia Bożego przed Świętem Bożego Miłosierdzia i Nabożeństwo Pierwszo - piątkowe, o godz. 15.00.

5. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00. Śpiew Gorzkich Żali,  Adoracja Pana Jezusa w Najświętszego Sakramentu i czuwanie przy Grobie Pańskim do północy. Cicha Adoracja Akcji Katolickiej o godz. 22.00. Panów Strażaków bardzo prosimy o   honorową wartę przy Grobie Pańskim. Do modlitewnego czuwania w Ciemnicy i przy Grobie Pana Jezusa prosimy również Lektorów, Ministrantów, DSM i Harcerzy.

Porządek Adoracji w gablocie i na stronie internetowej. Pamiętajmy o przyozdobieniu w tym dniu krzyży przydrożnych kwiatami i zapalonymi zniczami. Tradycyjnie w Wielki Piątek i Sobotę ofiary składane przy Adoracji  Krzyża są wyrazem, m. in., naszej solidarności z Kościołem w Ojczyźnie Zbawiciela. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Zachęcamy, aby  zachować post także w Wielką Sobotę.

6. W Wielką Sobotę czuwanie przy Grobie Pańskim. Modlitwa Brewiarzowa o godz. 07.00. Święcenie pokarmów, na zewnątrz, wokół kościoła, o godz. 09.00., 10.00., 11.00. i 12.00.

7. O godz. 15.00. Nabożeństwo Pierwszo – sobotnie i Nowenna – poprowadzi Akcja Katolicka.

8. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 20.00. i zakończymy  Procesją Rezurekcyjną. Prosimy, przynieść ze sobą świece.

9. Wszystkich gorąco zachęcamy i zapraszamy do wzięcia udziału w Liturgii tych najważniejszych, najświętszych,a także najpiękniejszych Dni w ciągu całego roku. Ponieważ są, przeróżne obostrzenia, to bardzo prosimy, aby w tych uroczystościach, w zdecydowanej większości, uczestniczyć na zewnątrz kościoła, wystarczy cieplejsze, zimowe, ubranie.

10. W przyszłą niedzielę, Wielkanocną, będzie zmiana Tajemnic Różańcowych.

11. W Poniedziałek Wielkanocny, w drugi Dzień Świąt, nie będzie Mszy św. wieczornej o 16.00.

12. Od czwartku, na naszej stronie internetowej, będziemy mogli obejrzeć, tegoroczne Misterium Męki Pańskiej, w plenerze, przygotowane przez naszych Aktorów. Bardzo zachęcamy do oglądania, także jako przygotowanie, do owocnego, przeżywania tych Wielkich Dni.

13. Zachęcamy serdecznie do  czytania prasy katolickiej. Gość Niedz.,  Mały Gość Niedzielny, Promyczek Dobra, Mały Promyczek Dobra,

14. Bóg zapłać pewnej rodzinie za ofiarę 200 zł dzisiejsze ofiary na WSD w Tarnowie i na kwiaty

15. Cały czas przypominamy o obowiązujących obostrzeniach, dezynfekcji rąk, maseczkach oraz zachowaniu dystansu, pamiętajmy też o limicie Osób wewnątrz kościoła. W tych warunkach, można również uczestniczyć we Mszy św., na zewnątrz kościoła, w obrębie murów kościelnych.

Życzymy wszystkim dobrej niedzieli, a na owocne przeżycie całego Wielkiego Tygodnia przyjmijcie Boże Błogosławieństwo.

„Kiedy zbliżasz się do Spowiedzi, wiedz o tym, że Ja sam w konfesjonale czekam na ciebie” /Pan Jezus do Św. Faustyny/.

1. Dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym  o godz. 15.00., wcześniej Droga Krzyżowa. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 15.30. dla Dzieci, o 16.30. dla wszystkich, następnie  Koronka do Bożego Miłosierdzia,  oraz o 19.00. dla Młodzieży, także z klas VII i VIII wraz z Rodzicami, oraz wszystkich innych.

2. W najbliższą sobotę /27.03./ od godz. 09.00. do 17.00. w naszym kościele będzie spowiedź wielkanocna  z pół godzinną przerwą o 10.15. i 15.45. oraz dłuższą od 12.00. do 14.30. Bardzo prosimy, aby w miarę możliwości, skorzystać ze spowiedzi św. przed południem.

3. W sobotę będzie również, przez cały dzień, Adoracja Pana Jezusa Miłosiernego, wystawionego w Najświętszym Sakramencie.

4. W czwartek, będziemy przeżywać, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia.  Bardzo wszystkich zachęcamy do ratowania niewinnych dzieci, przez modlitwę oraz duchową  adopcję dziecka poczętego. Na Mszy św. o 17.00. będzie przyjęcie nowych Dziewcząt do DSM-u.

5. Również w czwartek o 16.00. będzie spotkanie Aspirantów, a po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie Lektorów, aby przygotować Liturgię Wielkiego Tygodnia, także wtedy będzie spotkanie Caritasu.

6. W piątek po Mszy św. wieczornej, będzie adoracyjne spotkanie Akcji Katolickiej, Straży Honorowej NSPJ  oraz wszystkich chętnych.

7. W przyszłą niedzielę będzie poświęcenie palm i krótka  procesja do kościoła. Liturgia tej Uroczystości, rozpocznie się o godz. 11.50. przed  kościołem.

8.  W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

- Wtorek –  Św. Turybiusza

Wszystkim Solenizantom obchodzącym swoje imieniny oraz czcigodnym jubilatom, składamy serdeczne życzenia, obfitości Bożych Łask.

9. Bóg zapłać pewnej rodzinnie za ofiarę 200 zł  na cele inwestycyjne w naszej parafii, także za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego Mieszkańcom Łąk oraz zbierane na Gorzkich Żalach.

10. Ofiary z przyszłej niedzieli będą przeznaczone na WSD w Tarnowie, jako nasza Jałmużna Wielkopostna, także za korzystanie z piątkowej  dyspensy.

11. Bardzo prosimy Panie i Panów, w piątek na godz. 09.00., aby pomóc w przygotowaniu konstrukcji Grobu Pańskiego i dekoracji Wielkanocnej.

12. U przedstawicieli Caritasu, są jeszcze paschaliki wielkanocne. Dzięki życzliwości właścicieli Delikatesów Lewiatan i Eugenius,  w sobotę, będziemy mogli, w tych sklepach, ofiarować  dla potrzebujących, żywność oraz środki chemiczne.  Bóg zapłać wszystkim za wrażliwość serca.

13. Zachęcamy serdecznie do czytania prasy katolickiej. Gość Niedz., Mały Gość Niedzielny,  Promyczek Dobra, Mały Promyczek Dobra.

14. Z soboty na niedzielę będzie zmiana czasu na letni, dlatego wskazówki zegara przesuniemy o godzinę do przodu.

Życzymy wszystkim dobrej niedzieli, a na owocne przeżycie kolejnego  tygodnia Wielkiego Postu oraz trud korzystania z Sakramentu Pokuty, przyjmijcie Boże Błogosławieństwo.

 

„O Serce najlitościwsze, ratuj mnie przez nieskończone Miłosierdzie Twoje!   Niech mnie nie zgubi mnóstwo grzechów moich” /św. Małgorzata  Alacooque/.

1. W Imię Boże, rozpoczynamy  Rekolekcje Parafialne, którym przewodniczy Ks. Tadeusz Piwowarski. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie, Ks. Prałata Tadeusza i życzymy, aby Boże Słowo, które będzie głosił, przemieniało  nasze serca i zachęcało do wytrwania na drodze zbawienia. Ofiary z środy przeznaczymy na cele rekolekcyjne i organizację spowiedzi wielkanocnej, która w naszej Parafii, jest planowana na sobotę 27 marca.

2. Podać program… Program  Rekolekcji  jest też w gablocie i na naszej stronie internetowej. Bardzo prosimy wszystkich, aby uczestniczyć w tych Rekolekcjach, które są czasem, szczególnego mówienia Pana Boga, do nas. Tylko Boża Prawda nas wyzwala i jest ciekawa.

3. Trwa Nowenna do Św. Józefa, codziennie 20 min przed Mszą św. wieczorną. Dziękujemy przy tej okazji,  wszystkim, którzy w środę wzięli udział w uroczystym rozpoczęciu tej  Nowenny,  z udziałem  Ks. Bp Artura.

4. Dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym  o godz. 15.00., wcześniej Droga Krzyżowa. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 15.30. dla dzieci, o 16.30. dla wszystkich, następnie  Koronka do Bożego Miłosierdzia,  oraz o 19.00. dla młodzieży, także z klas VII i VIII wraz z Rodzicami, oraz wszystkich innych.

5. Jutro, z racji 15 dnia miesiąca, o godz. 16.30.,będzie  także Nowenna  do M.B. Wniebowziętej. Prosimy  o napisanie swoich podziękowań, próśb oraz  różnych intencji i złożenie ich na bocznym ołtarzu przy Figurce Matki Bożej Fatimskiej, w tych intencjach będzie również celebrowana Msza św.

6. W piątek –  Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP. Msze św. w naszym kościele, będą o godz. 7.00. 09.00., 10.30. i o 17.00.  W tym dniu, z racji Uroczystości, nie będzie obowiązywał post  piątkowy.

7. W środę, od godz. 09.00., udamy się do tych Chorych, których nie odwiedzamy na I Piątek. Bardzo prosimy, zgłosić tych Chorych do wtorku ,w zakrystii.

8. Przedstawiciele Caritasu  rozprowadzają  baranki  i paschaliki wielkanocne.

9. Spotkanie DSM-u w sobotę o godz. 09.00., natomiast Scholi o 10.00.

10. W kalendarzu liturgicznym:  

- środa – Św. Patryka

- Czwartek – Św. Cyryla

Wszystkim Solenizantom obchodzącym imieniny w tym tygodniu, oraz czcigodnym  jubilatom, składamy serdeczne życzenia, obfitości Bożych Łask.

11. Bóg zapłać  pewnej rodzinie za ofiarę 300 zł oraz za dzisiejsze ofiary na cele inwestycyjne, także na kwiaty do Grobu Pańskiego i światło, składane na Nabożeństwie  Gorzkich Żali, w tym Mieszkańcom Brzozowicy.

12. Zachęcamy serdecznie do  czytania prasy katolickiej. Gość Niedz.,  Mały Gość Niedzielny, Promyczek Dobra,  Mały Promyczek Dobra,

13. W minionym czasie, z  naszej wspólnoty do wieczności odszedł śp. Jan Janczak . Polećmy śp. Jana, Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu …….

Życzymy wszystkim dobrej niedzieli, a na owocne przeżycie Rekolekcji oraz  kolejnego  tygodnia Wielkiego Postu, przyjmijcie Boże Błogosławieństwo.            

____
Komunikat Biskupa

Drodzy Diecezjanie!

W uroczystość Zwiastowania Pańskiego (tj. 25 marca) będziemy po raz kolejny przeżywać Dzień Świętości Życia, który stanowi okazję do ożywienia w nas wrażliwości na nienaruszalną wartość ludzkiego życia. W kontekście trwającego obecnie Roku św. Józefa będziemy pochylać się szczególnie nad tematyką dotyczącą odpowiedzialności ojca za poczęte życie.

Gorąco zachęcam, aby zwyczajem lat poprzednich podjąć w tym dniu duchową adopcję dziecka poczętego. Polega ona na otoczeniu modlitewną opieką dziecka, które w łonie matki rozpoczęło historię swego życia.

Centralnym wydarzeniem Dnia Świętości Życia w wymiarze naszej diecezji będzie Msza święta sprawowana o godz. 17.00 w Sanktuarium Matki Bożej Tylickiej, Opiekunki Rodzin i Uzdrowienia Chorych. Ta Msza święta będzie transmitowana przez diecezjalne Radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. Serdecznie zapraszam do duchowej łączności poprzez transmisję radiową a także do podejmowania wzmożonej modlitwy w swoich parafiach.

Z pasterskim błogosławieństwem
† Andrzej Jeż
BISKUP TARNOWSKI