Ogłoszenia Parafialne

„Pamiętajcie, dzieci moje: skarb chrześcijanina jest w niebie, nie na ziemi. Dlatego gdzie jest wasz skarb, tam też powinny podążać wasze myśli” /św. Jan Maria Vianney/.

1. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. W czwartek będzie całodzienna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Serdecznie zapraszamy do modlitewnego trwania przed Panem Jezusem przez cały dzień.

2. Spowiedź przed I piątkiem  będzie  w środę od godz. 15.30. z przerwą o 16.30.Msza św. wotywna o Najśw. Sercu P. Jezusa wraz z nabożeństwem pierwszo piątkowym o godz. 06.30. i 17.40. Składka w I piątek na misje i Caritas.  Do chorych udamy się w  piątek od godz. 08.00. Po Mszy św. będzie jeszcze modlitewno - adoracyjne czuwanie.

3. W czwartek rozpocznie się w naszym kościele, Nowenna do Matki Bożej Wniebowziętej, przed Uroczystością Odpustową. Nowenna będzie codziennie 15 min przed Mszą św. wieczorną. Serdecznie zapraszamy do tej wspólnej modlitwy.

4. W środę   Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy a w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia.

5. Od jutra do środy, będzie można składać w przedsionku kościoła, zakrętki plastikowe z przeznaczeniem na budowę studni w Afryce.

6. W środę Spacer Miłosierdzia o 20.00.

7. W przyszłą niedzielę Mszą św. o godz.10.30., rozpocznie się rowerowa pielgrzymka na Jasną Górę.

8. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

Wtorek – Św. Jana Marii Vianneya
Czwartek – Święto Przemienienia Pańskiego
Sobota – Św. Dominika

Wszystkim Solenizantom obchodzącym imieniny w tym tygodniu oraz czcigodnym jubilatom składamy serdeczne życzenia obfitości Bożych Łask.

9. Bóg zapłać pewnej osobie  oraz trzem rodzinom, za ofiarę w sumie 1700 zł na inwestycje

w naszej parafii, także na modernizację Krzyża na Wierchach.  Również ofiary z przyszłej niedzieli będą przeznaczymy na te cele.

10. Zachęcamy serdecznie do zakupu i czytania prasy katolickiej. Gość Niedz., Mały Gość Niedzielny, Promyczek Dobra, Mały Promyczek Dobra,

Życzymy wszystkim dobrej niedzieli, udanego wypoczynku wszystkim drogim gościom przebywającym na terenie naszej parafii, a na owocne, piękne, radosne i szczęśliwe przeżycie kolejnego tygodnia życia przyjmijmy Boże błogosławieństwo

 

„Jestem miłosierdziem samym dla duszy skruszonej” /Pan Jezus do Św. Faustyny/.

1. W naszych modlitwach pamiętajmy też o tych, którzy z naszych rodzin i z naszej wspólnoty parafialnej wyjechali w różne zakątki Polski i świata, nie tylko na wypoczynek ale również za pracą, by zawsze i wszędzie dawali świadectwo wiary katolickiej oraz nadziei, że naszym prawdziwym skarbem i największym bogactwem jest mieszkanie w domu naszego Ojca w niebie. Módlmy się również o trzeźwość w naszych rodzinach i w Ojczyźnie.

2. W środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy 15 min przed Mszą św. wieczorną. W piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia.

3. W tym tygodniu przypada I sobota  miesiąca. W sobotę o 17.15. będzie Różaniec, który poprowadzi Akcja Katolicka.  W przyszłą  niedzielę zmiana Tajemnic Różańcowych. 

4. Zbliża się uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to dzień naszego Odpustu parafialnego ale również to dzień szczególnej wdzięczności Panu Bogu, przez ręce Matki Bożej Wniebowziętej, za owoce ziemi, szczęśliwe zbiory i błogosławieństwo Boże w pracy na różnych stanowiskach. Bardzo prosimy, w miarę możliwości, aby mieszkańcy każdej miejscowości, tworzący naszą parafię, postarali się, tradycyjnie, o wieniec dożynkowy, jako zewnętrzny wyraz tej wdzięczności

5. W przyszłą niedzielę w Nowym Sączu, rozpocznie się tygodniowy odpust ku czci Pana Jezusa Przemienionego. Program i szczegóły są na plakacie w gablocie.

6. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

 Środa – Św. Marty
 Piątek – Św. Ignacego z Loyoli
 Sobota  – Św. Alfonsa Marii Liguoriego

 Wszystkim Solenizantom obchodzącym imieniny w tym tygodniu, szczególnie Pani Marcie oraz czcigodnym jubilatom składamy serdeczne życzenia, obfitości Bożych Łask.

7. Bóg zapłać pewnej rodzinie za ofiarę 250 zł na cele inwestycyjne, także za dzisiejsze ofiary do puszki na środki transportu dla misjonarzy oraz  pewnym osobom za kwiaty do naszego kościoła.

8. Zachęcamy serdecznie do zakupu i czytania prasy katolickiej. Gość Niedz., Mały Gość Niedzielny, Promyczek Dobra, Mały Promyczek Dobra

9. Błogosławieństwo kierowców i pojazdów:

Boże, który mocą swojego Słowa stworzyłeś cały wszechświat i dałeś człowiekowi władzę nad całym stworzeniem oraz moc doskonalenia świata według zamysłów Twojej woli; spraw, aby pojazdy, dzieło Twoje i pracy ludzkiej, dzięki Twemu błogosławieństwu + służyły dla dobra człowieka, jego pracy i wypoczynku.
Za wstawiennictwem Matki Niepokalanej Wniebowziętej i św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, ustrzeż Panie wszystkich, którzy będą korzystali z tych pojazdów, od wszelkich nieszczęść duszy i ciała, aby bezpiecznie mogli dojechać do wyznaczonego celu. Niech zebrani tu kierowcy i ich pojazdy będą pobłogosławione dla Twojej chwały i pożytku ludzkiego w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego +. Amen.

Życzymy wszystkim dobrej niedzieli, udanego wypoczynku wszystkim gościom przebywającym na terenie naszej parafii, a na owocne przeżycie kolejnego tygodnia życia przyjmijcie  Boże błogosławieństwo.

 „Miłość jest miarą, według której Pan Bóg będzie sądził nas wszystkich” /św. Ojciec Pio/.

1. Stara tradycja podaje, że św. Krzysztof, który był rzymskim żołnierzem, został ochrzczony przez pustelnika i za jego radą osiedlił się nad rzeką, służąc pomocą podróżnym. Św. Krzysztof patronuje kierowcom, przewoźnikom, podróżującym  i pielgrzymom. Z tej racji w przyszłą niedzielę, po każdej Mszy św. będzie poświęcenie pojazdów mechanicznych i błogosławieństwo kierowców . Przy tej okazji   zbierane są ofiary m. in. na środki transportu dla misjonarzy. Jeśli ktoś zechce przyłączyć się do tej akcji, będzie to mógł uczynić, składając ofiarę do puszki – np. 1 grosz za każdy bezpiecznie przejechany kilometr.

2. W środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy 15 min przed Mszą św. wieczorną. W piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia.

3. W Klasztorze Klarysek w Starym Sączu trwa  tygodniowy Odpust ku czci Św. Kingi. Zakończenie w przyszłą niedzielę.

4. W naszej parafii organizowana jest rowerowa pielgrzymka na Jasną Górę w dniach 9 do 12 sierpnia. Szczegóły w gablocie i u Ks. Wojciecha.

5.W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać:

Środa —  Święto Św. Marii Magdeleny
Czwartek – Św. Brygidy
Piątek – Św. Kingi - Patronki Starego Sącza
Sobota — Święto Św. Jakuba Apostoła oraz  Św. Krzysztofa - Odpust w Podegrodziu
Niedziela – Św. Joachima i Anny, rodziców NMP. Dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom, seniorom i  emerytom

Wszystkim solenizantom obchodzącym swoje imieniny, czcigodnym jubilatom oraz wszystkim rodzicom, dziadkom i seniorom, składamy serdeczne życzenia, wielu Łask Bożych.

6. Bóg zapłać   siedmiu rodzinom za ofiarę w sumie 2600 zł  na cele inwestycyjne, a także za ofiary z dzisiejszej  niedzieli na WSD w Tarnowie

7. Zachęcamy serdecznie do zakupu i czytania prasy katolickiej. Jest „Gość  Niedzielny”, Mały Gość Niedzielny, Promyczek Dobra i Mały Promyczek Dobra

8. Proszono nas, aby ogłosić, że 28 lipca od godz. 14.00. w naszej Przychodni, będzie badanie USG różnych części ciała. Szczegóły w gablocie i w Przychodni

9. Z naszej wspólnoty w minionym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Józef Izworski oraz Jan Wołyniak, którego pogrzeb będzie we wtorek o godz. 12.00. Różaniec jutro po Mszy św. wieczornej. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu……….

Życzymy wszystkim dobrej niedzieli, udanego wypoczynku wszystkim drogim gościom przebywającym na terenie naszej parafii, a na owocne, radosne i szczęśliwe przeżycie kolejnego tygodnia naszego życia przyjmijcie Boże błogosławieństwo

 

„Niechaj sądy nasze umilkną o duszach, bo przedziwne jest  z nimi Miłosierdzie Boże” / Św. Faustyna/.

1. Jutro, o godz. 18.00., rozpocznie się Nabożeństwo Fatimskie wraz z Procesją Różańcową do groty Matki Bożej u Sióstr i wokół kościoła. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy do tej  pięknej i ważnej modlitwy Maryjnej, szczególnie w naszych bardzo trudnych czasach, pełnych odstępstwa, zamętu i zagrożeń.

2. W środę, z racji 15 dnia miesiąca, o godz. 17.30. będzie Nowenna  do M.B. Wniebowziętej, na którą wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy. Prosimy także  o napisanie swoich różnych intencji i złożenie ich na bocznym ołtarzu przy Figurce Matki Bożej Fatimskiej. W tych intencjach będzie także celebrowana Msza św.

3. W piątek 15 min przed Mszą św. wieczorną, będzie  Koronka do Bożego Miłosierdzia.

4.  W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać:

Poniedziałek – Św. Andrzeja Świerada i Benedykta
Środa – Św. Bonawentury
Czwartek – NMP z Góry Karmel
Sobota  – Św. Szymona z Lipnicy 

Wszystkim solenizantom, szczególnie Ks. Henrykowi, który w środę będzie obchodził swoje imieniny,  oraz czcigodnym jubilatom składamy serdeczne życzenia, obfitości Bożych Łask.

5. Straż Honorowa NSPJ organizuje pielgrzymkę autokarową do Ludzimierza i Zakopanego, w najbliższą sobotę. Koszt 50 zł, a zapisy w zakrystii.

6. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na inwestycje w naszej parafii oraz pewnym osobom za kwiaty do naszego kościoła. Ofiary z przyszłej  niedzieli będą  przeznaczone na WSD w Tarnowie.

7. Zachęcamy serdecznie do zakupu i czytania prasy katolickiej, jest Gość Niedz., Mały Gość Niedzielny,  Promyczek Dobra , Mały Promyczek Dobra oraz Miłujcie się,

8. Wciąż jest aktywna pandemia, także w naszym regionie, dlatego prosimy, aby stosować się do zaleceń sanepidu, szczególnie zakrywania twarzy, również w kościele.

 Życzymy wszystkim dobrej niedzieli, udanego wypoczynku wszystkim gościom przebywającym na terenie naszej parafii, a na owocne, radosne i szczęśliwe przeżycie kolejnego tygodnia życia przyjmijcie Boże błogosławieństwo

 „W  ostatniej godzinie życia, nic dusza nie ma na swoją obronę, oprócz Mojego Miłosierdzia” /P.Jezus do Św. Faustyny /.

1. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w czwartek znaleźli czas na osobiste spotkanie z Panem Jezusem, podczas całodziennej adoracji.

2. Nigdy też nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego. Niech w każdą niedzielę na pierwszym miejscu będzie nasza obecność na Mszy św., bo „kto posiada Boga, temu niczego nie brakuje” /Bł. Michał Sopoćko/.  

3. W środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy 15 min przed Mszą św. wieczorną, a w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia.

4. Bardzo dziękujemy naszym Paniom i Panom Strażakom,  za szybkie i bardzo ofiarne, usuwanie skutków czwartkowej nawałnicy.

5. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

Poniedziałek – Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej

Środa  –  Św. Jana z Dukli

Sobota – Święto Św. Benedykta

Wszystkim Solenizantom obchodzącym imieniny w tym tygodniu oraz czcigodnym jubilatom składamy serdeczne życzenia, obfitości Bożych Łask.

6. Bóg zapłać dwóm Rodzinom  za ofiarę w sumie 600 zł na cele inwestycyjne. Ofiary z przyszłej niedzieli będą przeznaczone również na cele inwestycyjne w naszej parafii.

7. Zachęcamy serdecznie do zakupu i czytania prasy katolickiej. Gość Niedz., Mały G. N., Promyczek Dobra i Mały Promyczek Dobra

8. W tym roku Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, będzie w formie sztafetowej, tzn. dziennie będzie pielgrzymowały trzy grupy po 150 osób. Nasza grupa ,23, będzie pielgrzymowała 22 sierpnia . W naszej parafii trwają już zapisy, chociaż w sposób ograniczony. Koszt tegorocznej Pielgrzymki wynosi 100 zł. Więcej informacji na ten temat będzie  w sierpniu.

9. Z naszej wspólnoty do wieczności odszedł śp. Marek Kołbon. Polećmy śp. Marka, Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…

Życzymy wszystkim dobrej niedzieli, także Bożego, radosnego i udanego wypoczynku wszystkim przebywającym na wakacjach i urlopach, również na terenie naszej parafii. A na owocne i szczęśliwe przeżycie kolejnego tygodnia naszego życia, przyjmijmy Boże Błogosławieństwo.

„Kto czyni miłosierdzie, niech to czyni z radością” / Rz 12,8/.

1. W czasie wakacji nie zapominajmy o obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem naszego zbawienia. Przypominamy też, o właściwym stroju i godnym uczestniczeniu w Najświętszej Eucharystii.

2. Jutro będziemy przeżywać Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła a zarazem Dzień  modlitw za Papieża Franciszka.  Msze św. w naszym kościele będą o godz. 07.00., 09.00., 10.30. i o 18.00. Ofiary z tego dnia będą przekazane do dyspozycji Ojca Świętego.

3. W tym tygodniu przypada  I czwartek i piątek   miesiąca. W czwartek adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie z przerwą od 15.00. do 15.45.

4. Również w czwartek o godz. 16.00., w kościele Bożego Miłosierdzia w Starym Sączu, nasza Młodzież przyjmie Sakrament Bierzmowania. Triduum dla tej Młodzieży i Rodziców rozpocznie się jutro o godz. 17.40.

5. Spowiedź przed I piątkiem oraz Młodzieży przystępującej do Sakramentu Bierzmowania, także ich Rodziców i Świadków, będzie w środę  o godz. 15.00. Msza św. wotywna o Najśw. Sercu Pana Jezusa wraz z nabożeństwem pierwszo piątkowym o godz. 06.30 i 17.40. Składka w I piątek na misje i na Caritas.  Do chorych udamy się w  piątek od godz. 08 00.  

3. Także w  piątek o godz. 17.40. rozpocznie się w naszym kościele, Modlitewne Czuwanie ku czci NSPJ i Niepokalanego Serca Maryi, również jako dziękczynienie za dar I Komunii św. i Sakramentu Bierzmowania.

6. W sobotę o godz. 17.20. będzie Różaniec, który poprowadzi Akcja Katolicka. W przyszłą niedzielę zmiana Tajemnic Różańcowych.

7. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
Czwartek –  Święto NMP Tuchowskiej
Piątek –  Św. Tomasza Ap.

Wszystkim Solenizantom obchodzącym imieniny w tym tygodniu oraz czcigodnym jubilatom składamy serdeczne życzenia, obfitości Bożych Łask.

8. Bóg zapłać Rodzicom Młodzieży z klas VIII za ofiarę 3000 zł oraz  trzem  osobom  za ofiarę w sumie 400 zł na cele inwestycyjne.

9. Zachęcamy serdecznie do zakupu i czytania prasy katolickiej. Gość Niedz., Mały G. N., Promyczek Dobra, Mały Promyczek Dobra, Miłujcie się.

10. Z naszej wspólnoty do wieczności odeszła śp. Kunegunda Gąsiorowska, której pogrzeb będzie jutro o godz.  13.00. Natomiast Różaniec  za zmarłą, będzie dzisiaj po Mszy św. wieczornej. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…

Życzymy wszystkim dobrej niedzieli, także Bożego, radosnego i udanego wypoczynku wszystkim przebywającym na wakacjach i urlopach, również na terenie naszej parafii. A na owocne i szczęśliwe przeżycie kolejnego tygodnia naszego życia, przyjmijmy Boże Błogosławieństwo.