Ogłoszenia Parafialne

 „Ufność w Miłosierdzie Boże, chroni nas również przed atakami piekła” /Bł. Michał Sopoćko/.

1. Jutro rozpocznie się Tydzień Modlitw o Jedność wszystkich Chrześcijan.

2. Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy w środę o 15 minut przed wieczorną Mszą św., a w piątek  Koronka do Bożego Miłosierdzia.

3. Natomiast za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę Słowa Bożego.

4. Jutro spotkanie Ministrantów o godz. 16.00., Aspirantów w czwartek również o 16.00., natomiast Lektorów w piątek po Mszy św. wieczornej.

5. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

   - Wtorek – Św. Józefa Sebastiana Pelczara

   - Czwartek –  Św. Agnieszki

   - Wnukom i wnuczkom przypominamy, że w czwartek jest Dzień Babci, a w piątek Dzień Dziadka.

Wszystkim Solenizantom obchodzącym imieniny w tym tygodniu, jubilatom oraz naszym Czcigodnym Seniorom: Babciom i Dziadkom, składamy serdeczne życzenia, obfitości Bożych Łask.

6.  Bóg zapłać sześciu rodzinom za ofiarę w sumie 1500 zł na cele inwestycyjne.

7. Ofiary z przyszłej niedzieli, do puszki, przeznaczymy  na pomoc ofiarom trzęsienia  ziemi w Chorwacji.

8. Zachęcamy serdecznie do zakupu i czytania prasy katolickiej. Gość Niedz.,  Mały Gość Niedz. Promyczek Dobra, Mały Promyczek Dobra  

9. Pragniemy poinformować, że od marca, podczas pogrzebów, nie ma już procesji z kościoła na cmentarz, z ciałem zmarłego. 

10.  Z naszej wspólnoty do wieczności odeszła śp. Stanisława Koszkul, której pogrzeb będzie dzisiaj o godz. 14.00. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…

Życzymy wszystkim dobrej niedzieli, a na owocne, radosne, pełne miłości i szczęśliwe przeżycie kolejnego  tygodnia naszego życia przyjmijcie Boże Błogosławieństwo.

 

 

„Pan Jezus, zanim przyjdzie powtórnie jako Sędzia, chce, aby ludzie poznali Go jako Króla Miłosierdzia ”  /Św. Faustyna/.

1. Dzisiaj kończy się w Liturgii Okres Narodzenia Pańskiego i rozpoczyna Okres Zwykły. Przez pokropienie wodą święconą na początku liturgii wspomnieliśmy przyjęty przez nas chrzest, dziękując Bogu, że przez ten sakrament staliśmy się przybranymi Jego dziećmi, weszliśmy do wspólnoty  Kościoła Katolickiego i jesteśmy dziedzicami nieba.

2. Pragniemy przy tej okazji przypomnieć, że  Chrzestną  lub Chrzestnym dla dziecka przyjmującego Chrzest św., może być tylko Osoba, która jest po bierzmowaniu, jest katolikiem praktykującym oraz  nie żyje w związku niesakramentalnym.

3. Zwyczajnie, Sakrament Chrztu św. w naszej parafii jest sprawowany  w każdą ostatnią niedzielę miesiąca. Jednak w obecnym czasie, może być  w innym terminie, ale należy liczyć się z tym, że Msza św. jest wtedy celebrowana w innej intencji niż za Dziecko i Rodzinę.

4. W środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy, a w piątek  Koronka do Bożego Miłosierdzia.

5. Także w piątek, z racji 15 dnia miesiąca, o godz. 16.30. będzie Nowenna  do M.B. Wniebowziętej. Prosimy także  o napisanie swoich podziękowań, próśb oraz  różnych intencji i złożenie ich na bocznym ołtarzu św. Józefa.  W tych intencjach będzie również celebrowana Msza św.

6. Pani Marta, kończy kilkuletnią posługę Organisty w naszej parafii. Z całego serca dziękujemy Jej za tę ofiarną służbę. Wyrazem tej wdzięczności, niech będzie nasza modlitwa i celebrowana, w przyszłą niedzielę o godz. 09.00., Msza św. w Jej intencji.
Pragniemy także poinformować, że od 18 stycznia, w naszym kościele,  będzie pełnić  tę posługę, Pani Teresa Plata.

7. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy wspominać:

- Środa – Św. Hilarego

Wszystkim solenizantom tego tygodnia , szczególnie Siostrze Jordanie i czcigodnym jubilatom, składamy serdeczne życzenia, obfitości Bożych Łask.

8. Bóg zapłać  dwóm Rodzinom za  ofiarę w sumie 500 zł, oraz ofiary z dzisiejszej  niedzieli na cele inwestycyjne.

9. Zachęcamy  do czytania prasy katolickiej. Jest „Gość  Niedzielny”, „Mały Gość”, „Promyczek Dobra” „Mały Promyczek Dobra”.

10. Zwracamy się również z serdeczną prośbą  do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazanie 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej.

11. Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w Mszach św. Kolędowych. Dziękujemy za wspólną modlitwę  oraz  wszystkie Boże i Wasze dary.

12. Z naszej wspólnoty do wieczności odszedł śp. Karol Bardel, którego pogrzeb będzie jutro o godz. 11.00., dzisiaj Różaniec o 15.30. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…

Życzymy wszystkim dobrej niedzieli, a na owocne, piękne, radosne i szczęśliwe przeżycie kolejnego  tygodnia naszego życia, przyjmijcie Boże Błogosławieństwo.            

„Dusza, która zaufa Mojemu Miłosierdziu, jest najszczęśliwsza, bo Ja sam mam o nią staranie”  / Pan Jezus do Św. Faustyny/.

1. Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy w czwartek znaleźli czas, aby trwać na modlitwie przed Panem Jezusem wystawionym w Najświętszym Sakramencie.

2. W środę  będziemy przeżywać jedno z największych świąt - Objawienie Pańskie, zwane popularnie Świętem Trzech Króli. Msze św. w naszym kościele, jak w każdą niedzielę. Składka przeznaczona będzie na  Misje. Po Mszach św. poświęcenie kredy, kadzidła i złota.

3. W środę na Mszy św. o 10.30. będzie zakończenie kolędy misyjnej. Przy tej okazji jeszcze raz  z całego serca dziękujemy dzieciom i młodzieży oraz opiekunom za trud kolędowania, a wszystkim nam, za dar serca dla  dzieci w krajach misyjnych. Bóg zapłać.

4. Przedstawiciele Akcji Katolickiej, także w środę, będą rozprowadzać kadzidło i kredę. Kadzidło poświecone w kościele posłuży do okadzenia, a kreda do oznaczenia domu inicjałami K+M+B - Christus Mansionem Benedicat, co znaczy: „Niech Chrystus Błogosławi temu mieszkaniu”.  Dobrowolne ofiary przeznaczone będą na statutową działalność tej Wspólnoty.

5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy 15 min przed Mszą św. wieczorną, a w piątek  Koronka do Bożego Miłosierdzia.

6. Zbiórka Aspirantów będzie w czwartek o godz. 16.00., a Ministrantów w piątek, również o 16.00.

7. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy wspominać:

- Czwartek – Św. Rajmunda

Wszystkim solenizantom tego tygodnia i czcigodnym jubilatom, składamy serdeczne życzenia, obfitości Bożych Łask.

8. Bóg zapłać dwóm rodzinom za w sumie 600 zł na cele inwestycje. Ofiary z przyszłej niedzieli będą także przeznaczone na te cele.

9. Zachęcamy  do czytania prasy katolickiej. Jest  „Mały Gość”, „Promyczek Dobra” „Mały Promyczek Dobra”.

10. W zakrystii są do odebrania  Listy Gratulacyjne od Ks. Bpa Ordynariusza dla małżonków, którzy w ubiegłym roku przeżywali swój jubileusz  25-lecia sakramentu małżeństwa.

11. Z naszej wspólnoty w minionym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Józef Drożdż, oraz śp. Marian Pociecha, którego pogrzeb będzie jutro o 13.00. Polećmy  zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu …….

Życzymy wszystkim dobrej niedzieli, a na owocne, piękne, radosne i szczęśliwe przeżycie kolejnego  tygodnia naszego życia, przyjmijcie Boże Błogosławieństwo.

Panie Jezu, wysławiam „ Miłosierdzie Twoje, żeś raczył zstąpić do nas” /Św. Faustyna/.

1. Troszczmy się o świętość naszych rodzin, by coraz bardziej stawały się Kościołem Domowym.  Dzisiaj na Mszy św. o 12.00. będzie odnowienie ślubów małżeńskich.

2. Dziękujemy  za udział w Pasterce i w świętowaniu Tajemnicy Bożego Narodzenia. Dziękujemy Barcickiej Orkiestrze Dętej, Młodzieżowemu Zespołowi Muzycznemu i Tercetowi Dziewczęcemu za oprawę muzyczną tych Uroczystości.

3. W czwartek  przypada ostatni dzień roku kalendarzowego. Z tej racji o godz. 16.00 w naszym kościele będzie celebrowana Masza św. dziękczynno - przebłagalno – błagalna z kazaniem podsumowującym miniony Rok. Odśpiewamy też „Ciebie Boga wysławiamy”. Za udział w tym Nabożeństwie można zyskać odpust zupełny. Formularz Mszy św. będzie już z Nowego Roku.

4. Także w czwartek serdecznie zapraszamy na całodzienną Adorację Pana Jezusa wystawionym w Najświętszym Sakramencie. Będzie to okazja by w osobistej modlitwie dziękować, przepraszać i prosić, zawierzając siebie, swoje Rodziny, Bliskich oraz całą Parafię, Miłosiernemu Sercu Pana Jezusa, przez Niepokalane Serce Maryi.

5. W piątek będziemy przeżywać Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki — Nowy Rok. Msze św. będą jak w każdą niedzielę. Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Pokój.

6. W tym dniu przypada także I Piątek Miesiąca, nie będzie jednak odwiedzin Chorych.
    W piętek Koronka do Bożego Miłosierdzie o godz. 15.45.

7. W I sobotę o godz. 16.15. będzie Różaniec prowadzony przez Akcję Katolicką.

8. Za tydzień, w niedzilę po Prymarii będzie zmiana Tajemnic Różańcowych.

9. Spotkanie Aspirantów będzie w środę o godz. 16.00.

10.  W Liturgii Kościoła będziemy wspominać w tym tygodniu:

- Dzisiaj – Święto Św. Jana Ewangelisty, poświęcenie wina

- Poniedziałek – Świętych Młodzianków Męczenników

Wszystkim solenizantom oraz wszystkim Rodzinom naszej Parafii i czcigodnym Jubilatom, składamy serdeczne życzenia, obfitości Bożych Łask.

11. Bóg zapłać pewnej rodzinie  za ofiarę 500 zł,  na cele inwestycyjne w naszej parafii.

12. Zachęcamy serdecznie do zakupu i czytania prasy katolickiej jest Świąteczny Gość Niedzielny, dlatego kosztuje 10 zł, Mały Gość  Niedzielny, Promyczek Dobra, Mały Promyczek.

13. Od jutra rozpocznie się w naszych Rodzinach  Błogosławieństwo  Kolędowe. Tym razem w zupełnie innej formie.  Rodziny i Mieszkańców poszczególnych  Rejonów, będziemy zapraszać na Msze Święte o godz. 17.00., we wszystkich  Waszych  intencjach i  błogosławieństwem. Na zakończenie wspomnianych Mszy Świętych zostanie poświęcona woda, którą  przyniesiecie ze sobą, by później móc z niej korzystać w domach. Po zakończeniu Mszy św.  będzie jeszcze modlitwa połączona z udzieleniem  błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Bardzo prosimy, aby po powrocie do swoich domów, zgromadzić się na wspólnej modlitwie o dar Bożego błogosławieństwa dla wszystkich domowników i pokropienie domów wodą święconą, poświęconą  na Mszy św. Będzie też do zabrania książeczka, w której będą odpowiednie teksty modlitw i błogosławieństwa.

Życzymy wszystkim dobrej niedzieli, a na owocne przeżycie kolejnego  tygodnia naszego życia już w Nowym Roku, przyjmijcie  Boże Błogosławieństwo.

1. Dzisiaj  Msze św. bedę jeszcze o godz. 09.00., 10.30., 12.00. i o 16.00.

2. Jutro drugi dzień Świąt, Święto św. Szczepana, Msze św. jak w niedzielę, będzie także Msza św. o gdz.16.00.  Jutrzejsze ofiary tradycyjnie przeznaczone są na utrzymanie uczelni katolickich w Lublinie i w Krakowie. Również  jutro po Mszach św., Kolędnicy Misyjni będą zbierać ofiary do puszki, na pomoc dzieciom w krajach misyjnych.
Tradycyjnie jutro będzie poświęcenie owsa po każdej Mszy św.

3. W najbliższą  niedzielę w święto Świętej Rodziny, na Mszy św. o godz. 12.00. będzie  odnowienie przysięgi małżeńskiej.

4. Także w niedzielę po Mszach św. będzie możliwość poświęcenia wina z okazji Święta Św. Jana Apostoła, które w tym roku opuszcza się w Liturgii, z racji Niedzieli w Oktawie Bożego Narodzenia.

 

"Chwała Bogu na wysokościach, a na ziemi pokój  ludziom   Jego  upodobania"

Życzymy, Wam Kochani, codziennego  odczuwania i   przebywania  w  Bożej obecności, bo pokój, którego tak bardzo pragniemy  w naszych sercach, od naszego Zbawiciela pochodzi i jest Jego darem.
Niech Pan Bóg wszystkim błogosławi i udziela wszelkich potrzebnych darów, do dobrego, pełnego miłości i pokoju życia, na tej ziemi oraz szczęścia i radości nieba w wieczności!

„Jakże wielkie jest Miłosierdzie Boże i przebaczenie dla tych, którzy się nawracają” /Syr 17,29/.

1. Jutro i we wtorek od godz. 15.30. będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty. Natomiast w środę, przez cały dzień, będzie wystawiony Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie, będzie też dyżur w konfesjonale i możliwość spowiedzi. Nowenna do Dzieciątka Jezus codziennie 15 min przed Mszą św. wieczorną, w czwartek po Mszy św. o godz. 06.30.

2. W czwartek będziemy przeżywać Wigilię Bożego Narodzenia, która jest kolejną okazją do pojednania w naszych rodzinach i sąsiedztwie.  Niech ten dzień pozostanie także na wskroś chrześcijański poprzez wzajemną dobroć, a także lekturę Pisma Świętego, modlitwę i śpiew kolęd. Msza św.  będzie o godz. 06.30. oraz  Pasterka o północy.  Ofiary z Pasterki będą przeznaczone na Fundusz Obrony Życia.

3. W piątek będziemy przeżywać  Uroczystość Bożego Narodzenia.  Msze św. jak w  niedzielę.

4. W sobotę /26.12/, drugi dzień Świąt, Święto św. Szczepana.  Msze św. będą jak w niedzielę. Będzie także Msza św. wieczorna o godz. 16.00.
   W tym dniu po każdej  Mszy św. Kolędnicy Misyjni  będą zbierać ofiary do puszki na pomoc dzieciom w krajach misyjnych.

5. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Święto Świętej Rodziny, z tej racji o godz. 12.00. będzie celebrowana Msza św. w intencji Rodzin naszej parafii, oraz odnowienie przysięgi małżeńskiej.

6. Przedstawiciele Caritasu rozprowadzają  jeszcze Świece Wigilijne. Opłatki są w zakrystii.

7. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu.

- Czwartek – Adama i Ewy

Wszystkim solenizantom , także Adamom i Ewom, oraz czcigodnym jubilatom składamy serdeczne życzenia, obfitości Bożych Łask.

8. Z całego serca dziękujemy Panu Janowi za przywiezienie gałęzi jodłowych, oraz pewnym Osobom  /21/ i S. Jordanie, za bardzo ofiarną pracę przy przygotowaniu szopki oraz świątecznej dekoracji, także dwóm rodzinom za ofiarę w sumie 1300 zł

9. Bardzo dziękujemy Władzom Samorządowych, Parlamentarzystom, różnym Instytucjom i wszystkim Osobom Prywatnym za  Bożonarodzeniowe i Noworoczne życzenia, które wpłynęły na adres parafii, oraz pewnym Osobom za różne dary, prezenty i żywność na stół plebański.

10. Zachęcamy serdecznie do zakupu i czytania prasy katolickiej. Jest  Gość Niedzielny, Mały Gość niedzielny, Promyczek Dobra, Mały Promyczek Dobra i Miłujcie się, które można zabrać.

11. Pragniemy przypomnieć, że decyzją władz państwowych, obowiązuje nas bezwzględne zakrywanie twarzy oraz dystans społeczny, dlatego prosimy, aby  zajmować miejsca w różnych częściach kościoła, także  z przodu.

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odszedł śp. Stefan Bugno. Polećmy zmarłego  Bożemu Miłosierdziu:  Dobry Jezu…  .

Życzymy wszystkim dobrej, wigilijnej  niedzieli, a na  radosne, święte i owocne  przeżycie Świąt, przyjmijcie Boże Błogosławieństwo.