Ogłoszenia Parafialne

„Kiedy dusza wysławia Moją dobroć, wówczas szatan drży przed nią i ucieka na samo dno piekła” /Pan Jezus do Św. Faustyny/.

1. Dzisiejsza Uroczystość odnowienia nas na duchu i umacnia światłem i mocą Ducha Świętego, abyśmy podejmowali trud realizacji naszego powołania do świętości. Bardzo dziękujemy Ks. Wojciechowi, Zespołowi, Młodzieży i wielu Osobom, za przygotowanie wczorajszego modlitewnego czuwania.

2. Jutro  Święto NMP Matki Kościoła. W naszym kościele Msze św. będą o godz.:  07.00., 09.00.,10.30. i o 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.00. Mimo, że jest to zwykły dzień pracy, to uszanujmy  świąteczny charakter tego dnia, przez nasze uczestniczenie we Mszy św. Także jutro na godz. 17.45. zapraszamy Młodzież z klas VIII wraz z rodzicami.

3.  Nabożeństwa Czerwcowe od jutra będą w naszym kościele o godz. 17.45.

4. We wtorek na godz. 16.00. zapraszamy na katechezę wszystkie Dzieci z klas III i Rodziców.

5. W tym tygodniu przypada  I czwartek, piątek i sobota   miesiąca. W czwartek będzie całodzienna  adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Do godz. 13.00. będzie też możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty.

6. Spowiedź przed I piątkiem i Bożym Ciałem, będzie  w środę od godz. 15.00., z przerwą o 16.15. Msza św. wotywna o Najśw. Sercu P. Jezusa wraz z nabożeństwem pierwszopiątkowym o godz. 06.30 i 17.40. Składka w I piątek na misje i na Caritas.  Do chorych udamy się w  piątek od godz. 08.00.  Również w piątek o 17.40. rozpocznie się adoracyjne czuwanie, na które zapraszamy także Młodzież z klas VII i VIII.

7. W sobotę Różaniec o godz. 17.00. Zmiana Tajemnic Różańcowych w przyszłą niedzielę.

8. W środę Spacer Miłosierdzia. Natomiast w czwartek po Mszy św. wieczornej, będzie próba Scholii.

9. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Trójcy Świętej. Kończy się czas Spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej.

10.  W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

 Środa – Św. Karola Lwangi i Toawarzszy
Czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
Piątek – Św. Bonifacego

Wszystkim Solenizantom obchodzącym imieniny w tym tygodniu oraz czcigodnym jubilatom, składamy serdeczne życzenia, obfitości Bożych Łask.

11. Bóg zapłać trzem rodzinom  za ofiarę  w sumie 600 zł, ofiary z przyszłej niedzieli do puszki przeznaczymy na PAT w Krakowie i Tarnowie.

12. Zachęcamy serdecznie do zakupu i czytania prasy katolickiej. Gość Niedz., Mały Gość,  Promyczek Dobra, Mały Promyczek Dobra

13. Pragniemy przypomnieć, że kancelaria parafialna jest czynna codziennie bezpośrednio po  Mszy św. rano i wieczorem. Wszystkie sprawy kancelaryjne  może załatwić każdy ksiądz pracujący w naszej parafii.

14. W kościele obowiązuje nas zakrywanie twarzy.

Życzymy wszystkim dobrej niedzieli, a na owocne, radosne, szczęśliwe i piękne przeżycie kolejnego  tygodnia naszego życia,  przyjmijcie Boże Błogosławieństwo.            

 

 

 „Pan Bóg (…), nie odwraca wzroku od tych, którzy wracają do Niego” /2 Krn 30,9/.

1.  Pan Jezus  odchodząc do Nieba, jednocześnie zostaje z nami w Swoim Kościele, byśmy trwając przy Nim  mogli kiedyś połączyć się z Nim na wieki w Niebie.

2. W przyszłą niedzielę Uroczystość  Zesłania Ducha Świętego.  Z tej racji w sobotę po Mszy św. wieczornej, będzie modlitewne czuwanie, zakończone błogosławieństwem.

3. Dziękujemy  wszystkim, którzy wzięli udział w Nabożeństwach  Błagalnych w Dni Krzyżowe.

4. Nabożeństwa Majowe połączone z Nowenną do Ducha Świętego, codziennie o godz. 17.40.

5. Jutro po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie Rodziców Dzieci z klas III.

6. Natomiast od wtorku o godz. 16.00. będzie w kościele katecheza dla Dzieci z klas III, w ramach przygotowania do I Komunii św. Prosimy, aby dzieci przynosiły swoje ćwiczenia. I tak:

- Wtorek –      klasa III a
- Środa –        klasa III b
- Czwartek  – klasa III c

7. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

Wtorek –  Św. Filipa Nereusza
Piątek – Św. Urszuli Ledóchowskiej

Wszystkim Solenizantom obchodzącym imieniny w tym tygodniu oraz czcigodnym  jubilatom składamy serdeczne życzenia, obfitości Bożych Łask.

8. Bóg zapłać  siedmiu  rodzinom za ofiary w sumie 2050 zł  na cele inwestycyjno – remontowe w naszej parafii.

9. Zachęcamy serdecznie do zakupu i czytania prasy katolickiej. Gość Niedz., Mały Gość Niedzielny, Promyczek Dobra, Mały Promyczek Dobra. Te czasopisma są za ławkami.

10.  Z naszej wspólnoty, do wieczności odszedł: śp. Adam  Oleksy.   Polećmy zmarłego Bożemu Miłosierdziu:  Dobry Jezu……….

Życzymy wszystkim dobrej niedzieli, a na owocne i szczęśliwe przeżycie kolejnego  tygodnia przyjmijcie Boże Błogosławieństwo.

+++++

Komunikat Biskupa Tarnowskiego

Drodzy Diecezjanie!

Znoszenie kolejnych ograniczeń, wprowadzonych w naszym kraju w związku z panującą pandemią koronawirusa, umożliwia także powrót do zwiększonej aktywności duszpasterskiej w parafiach i całej diecezji. Ufamy, że z Bożą pomocą podołamy licznym wyzwaniom, jakie rysują się przed nami w tej zmienionej rzeczywistości.

Pragnę przede wszystkim podziękować Wam, drodzy Diecezjanie, za trwanie w duchowej jedności i miłości wobec Kościoła i tej jego lokalnej cząstki, jaką jest nasza tarnowska diecezja. Przejawem tego jest wasza ustawiczna troska wyrażona poprzez modlitwę i postawę odpowiedzialności zarówno za swoją własną parafię, jak i za cały Kościół tarnowski. Dziękuję za ofiarną troskę o świątynie parafialne i funkcjonowanie naszych parafii oraz prowadzonych przez nie dzieł, co umożliwiają składane przez Was ofiary i dokonywane wpłaty na konta bankowe parafii. Bez ofiar składanych przez wiernych nie mogłyby funkcjonować również instytucje diecezjalne, takie jak Seminarium Duchowne i Kuria Diecezjalna, niemożliwe byłoby podejmowanie dzieł prowadzonych przez Caritas oraz wspieranie działalności misyjnej, w którą nasza diecezja od dziesiątków lat jest bardzo żywo zaangażowana. Wyrażam zatem gorącą wdzięczność za każdą formę duchowego i materialnego wspierania parafii i diecezji.

Dziękuję kapłanom za gorliwą posługę wiernym, szczególnie w sytuacjach, w których rodziły się obawy o ich własne zdrowie i życie. Dziękuję także za podjęcie przez księży współfinansowania potrzeb parafialnych z własnych środków.

Szacunek i wdzięczność wyrażam wobec pracowników Służby Zdrowia, osób życia konsekrowanego oraz wszystkich zaangażowanych w dzieła wolontariatu podejmowane na rzecz dotkniętych pandemią. Opieka i troska o ludzi chorych, przebywających w domach pomocy społecznej czy też w zakładach opiekuńczo-leczniczych, pomoc ludziom starszym, samotnym, objętym kwarantanną lub nadzorem epidemiologicznym, jest świadectwem waszej chrześcijańskiej wiary i miłości a także pięknego człowieczeństwa.

W związku ze zbliżającym się ku końcowi okresem wielkanocnym, pragnę także przypomnieć i zachęcić Diecezjan do korzystania z sakramentu pokuty i przystępowania do Komunii św. wielkanocnej. Czas Komunii św. wielkanocnej trwa do Niedzieli Trójcy Świętej włącznie.

Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi zawierzamy wszystkie sprawy Kościoła, Ojczyzny i naszej diecezji. Niech wspiera nas orędownictwo świętych i błogosławionych diecezji tarnowskiej.

Z pasterskim błogosławieństwem i zapewnieniem o stałej modlitwie za moich Diecezjan

† Andrzej Jeż
BISKUP TARNOWSKI
Tarnów, 21 maja 2020 r.

„Pan Jezus (…), stawiał ludziom wymagania, aby w życiu swoim kierowali się miłością i miłosierdziem” /Św. Jan Paweł II/.

1. Jutro przypada setna rocznica urodzin Św. Jana Pawła II – modlitwa Akcji Katolickiej.

2. Jutro także rozpoczynają się Dni Krzyżowe, dni modlitw o urodzaje i bezpieczeństwo w pracy. Z tej racji  w Poniedziałek, Wtorek i Środę od godz. 17.00. będzie wystawienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i modlitwy o urodzaje i bezpieczeństwo w pracy na różnych stanowiskach, następnie będzie Nabożeństwo Majowe i Msza św. w tych intencjach dla Mieszkańców poszczególnych miejscowości  i tak:

- w poniedziałek – dla Mieszkańców Woli Kroguleckiej
- we wtorek –  dla Mieszkańców  Barcic Dolnych
- w środę – dla Mieszkańców Barcic

3. W  Piątek także rozpoczniemy  Nowennę do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania.

4. Bardzo prosimy o pilny kontakt właścicieli lasu przy Krzyżu na Wierchach.

5. Jutro po Mszy św. wieczornej, zapraszamy na  spotkanie przedstawicieli Rodziców Dzieci z klas III. 

6.  W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

Poniedziałek –  Św. Stanisława Papczyńskiego
Piątek – Św. Rity
Niedziela – Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa

Wszystkim Solenizantom obchodzącym imieniny w tym tygodniu oraz czcigodnym  jubilatom składamy serdeczne życzenia.

7. Bóg zapłać  jedenastu rodzinom za ofiary w sumie 2500 zł oraz licznym rodzinom za wpłaty w banku,  na cele inwestycyjno – remontowe w naszej parafii.

8. Zachęcamy serdecznie do zakupu i czytania prasy katolickiej. Gość Niedz., Mały Gość Niedzielny, Promyczek Dobra, Mały Promyczek Dobra – te czasopisma są za ławkami.

Życzymy wszystkim dobrej niedzieli, a na owocne przeżycie kolejnego  tygodnia przyjmijcie  Boże Błogosławieństwo.

1. „Maryja jest tajemniczym kanałem, przez który płyną łagodnie, ale obficie, bogactwa Miłosierdzia Bożego”  /Św. Ludwik Maria Grignon de Montfort/.

2. W środę o godz. 17.40., Nabożeństwem Majowym, rozpocznie się pierwsze  w tym  roku Nabożeństwo Fatimskie. Można też uczestniczyć w tym Nabożeństwie na zewnątrz  kościoła.

3. W piątek, z racji 15 dnia miesiąca, o godz. 17.30. będzie Nowenna  do M.B. Wniebowziętej. W  różnych naszych  intencjach będzie także celebrowana Msza św.

4. W naszym kościele jednorazowo może przebywać  34 osób, dlatego bardzo prosimy, aby w tym bardzo trudnym dla nas czasie, we  Mszy św. uczestniczyć także na zewnątrz kościoła, zachowując odległość 2 m między sobą. Chciejmy nie narażać siebie nawzajem, na grożące nam, poważne konsekwencje.

5. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

Czwartek  – Św. Macieja  Ap.
Piątek – Św. Zofii
Sobota –  Święto Św. Andrzeja Boboli – Imieniny Ks. Bpa Ordynariusza

Wszystkim Solenizantom obchodzącym imieniny w tym tygodniu, oraz czcigodnym jubilatom składamy serdeczne życzenia, obfitości Bożych Łask.

6. Prosimy, aby Osoby, które wybierały się na pielgrzymkę do Medjugorje, zgłaszały się do Ks. Wojciecha, po zwrot zaliczki. Ta pielgrzymka nie dojdzie do skutku.

7. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary, oraz pewnej rodzinie za ofiarę 500 zł na cele inwestycyjne.

8. Zachęcamy serdecznie do zakupu i czytania prasy katolickiej. Gość Niedz.,  Mały Gość Niedzielny, Promyczek Dobra, Mały Promyczek Dobra oraz Miłujcie się, które można zabrać.

Życzymy wszystkim dobrej niedzieli, a na owocne przeżycie kolejnego  tygodnia przyjmijcie Boże Błogosławieństwo.

„Jestem nie tylko Królową nieba, ale i Matką Miłosierdzia, i twoją Matką ” /Matka Boża do Św. Faustyny/.

1. Nabożeństwa Majowe w naszym kościele od jutra o godz. 17.40, w niedzielę o 15.40.

2. W rozpoczynającym się Tygodniu  Modlitw, o liczne i święte powołania do służby w Kościele, módlmy się, aby i w naszej parafii byli  młodzi ludzie, którzy wielkodusznie odpowiedzą na subtelny głos wołającego Pana Jezusa.

3. Pragniemy przypomnieć, aby zgodnie z zarządzeniami władz państwowych, zakrywać twarz, także w kościele, a przestępując do Komunii św. zachować odległość  2 metrów między sobą.

4.  W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

- Poniedziałek –  Św. Floriana -  przy tej okazji  dziękujemy naszym   Strażakom za ofiarną posługę, także na rzecz naszej parafii

- Środa – Święto Św. Filipa i Jakuba Ap.

- Piątek – Uroczystość Św. Stanisława – Patrona Polski i naszej Diecezji

Wszystkim Solenizantom obchodzącym imieniny, szczególnie wszystkim  Strażakom, oraz czcigodnym jubilatom składamy serdeczne życzenia, obfitości Bożych Łask.

5. Bóg zapłać  sześciu  rodzinom za ofiarę w sumie  3500 zł na cele inwestycyjne, także ofiary z przyszłej niedzieli będą przeznaczone na te cele.

6. Zachęcamy serdecznie do zakupu i czytania prasy katolickiej. Jest ona wyłożona w kościele za ławkami.

7. Na "Spacer miłosierdzia" zapraszamy każdego dnia po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym z Ks. Wojtkiem. telefon: 793 789 253.

8. Z naszej wspólnoty, do wieczności odeszli: śp. Stefan Pawlik, którego pogrzeb będzie jutro o godz. 14.00. oraz śp. Zofia Podpora, której pogrzeb będzie we wtorek również o 14.00.   Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu:  Dobry Jezu……….

Życzę wszystkim dobrej niedzieli, a na owocne przeżycie kolejnego  tygodnia przyjmijcie Boże Błogosławieństwo.

 

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE  26.04.2020  R.

                                 3 NIEDZIELA  WIELKANOCNA

  

„Bez miłości, drzewo duszy nie wyda owocu, lecz uschnie”  /Św. Katarzyna /.

1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Biblijną. Celem tego dnia jest zwrócenie naszej uwagi na Biblię, która jest o Dziełach i Słowach Bożych, adresowanych do każdego z nas. Z przedsionka kościoła można zabrać kartkę z cytatem z Pisma Świętego.
Również dzisiaj, nasze Siostry, poprowadzą w kościele o godz. 19.00., Drogę Światła – Nabożeństwo Wielkanocne.

2. Przez cały tydzień o godz. 17.00., a w czwartek przez cały dzień, będzie Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty.
Serdecznie zapraszamy do modlitewnego trwania, przed Panem Jezusem,  wynagradzając za nasze grzechy i innych ludzi oraz błagając o uchronienie nas od zarazy i klęski suszy. Zachowajmy przy tym  limit  obecności, 34 osób w naszej świątyni.

3. Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa wraz z nabożeństwem pierwszo piątkowym o godz. 06.30 i 18.00. Także w ten I piątek, nie będzie możliwa, nasza posługa Sakramentalna  w domach naszych chorych. 

4. Nabożeństwo Majowe w piątek  będzie o godz. 17.30., w niedzielę  o 15.45. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy, także w domu, do tej wspólnej, rodzinnej  modlitwy.

5. W sobotę będziemy przeżywać Święto NMP Królowej Polski. Msze św. w naszym kościele o godz. 07.00.,09.00., 10.30. i o 16.00.  W sobotę Różaniec i Nabożeństwo I Soboty o godz. 15.00.

6. Przyszła niedziela, IV Wielkanocna, obchodzona będzie jako Niedziela Dobrego Pasterza i Diecezjalna Niedziela Kapłańska.  W tym dniu rozpoczyna się Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.

7.  W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

- Środa – Święto Św. Katarzyny ze Sieny
- Piątek – Św. Józefa Robotnika

Wszystkim Solenizantom obchodzącym imieniny w tym tygodniu oraz czcigodnym  jubilatom składamy serdeczne życzenia, obfitości Bożych Łask.

8. Bóg zapłać czterem rodzinom za ofiarę  w sumie 2500 zł  na cele inwestycyjne, szczególnie na modernizację prezbiterium w naszym kościele, która, mamy nadzieję, rozpocznie się w najbliższym czasie .

9. Zachęcamy serdecznie do zakupu i czytania prasy katolickiej. Gość Niedz., Mały Gość Niedzielny, Miłujcie się.

Życzymy wszystkim dobrej niedzieli, a na owocne, piękne  i szczęśliwe przeżycie kolejnego  tygodnia naszego życia, przyjmijcie Boże Błogosławieństwo.