Ogłoszenia Parafialne

„Wszystkie wolne chwile spędzam u stóp Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie” /Św. Faustyna/ .

1. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli we wtorek  w Nabożeństwie Fatimskim.

2. Nabożeństwa Różańcowe w naszym kościele, są w dni powszednie  o godz. 17.00. W niedzielę   o 15.30. Wszystkich bardzo prosimy, aby uczestniczyć w tym Nabożeństwie, dzieci natomiast prosimy, aby jeśli nie w kościele, to przynajmniej w domu odmawiały  Różaniec, bo jak mówi  Św. O. Pio, „Modlitwa dzieci może ocalić świat”.

3. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Misyjny. W kolejne dni tygodnia, będziemy w Modlitwie Różańcowej, polecać Panu Bogu misyjną działalność Kościoła, misjonarzy, oraz sprawę  nowych  powołań  misyjnych.

4. W czwartek o godz. 16.00. będzie spotkanie Kandydatów na Ministrantów.

5.  Także w czwartek, na  Nabożeństwo Różańcowe, szczególnie zapraszamy, tegorocznych Pieszych Pielgrzymów na Jasną Górę, w dniu ich pielgrzymowania, / był to 22 sierpnia/, również na to Nabożeństwo zapraszamy, Straż Honorową NSPJ.  

6. Natomiast  spotkania  innych Wspólnot, ze względu na czerwoną strefę, w najbliższym czasie są zawieszone.

7. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Rocznicy Poświęcenia naszego kościoła. Będzie to dzień naszej wdzięczności za dar naszej świątyni.

8. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać:

- Wtorek – Św. Jana Kantego

- Czwartek– Św. Jana Pawła II

Wszystkim solenizantom obchodzącym Imieniny w tym tygodniu oraz czcigodnym jubilatom składamy serdeczne życzenia obfitości Bożych łask.

9. Bóg zapłać za ofiary z dzisiejszej niedzieli przeznaczone na misje, oraz dwom rodzinom za ofiarę w sumie 400 zł na cele inwestycje w naszej parafii.

10. Od dzisiaj nasza Młodzież rozprowadza znicze i wkłady do zniczy. Ofiary będą przeznaczone na ich formacyjne wyjazdy.

11. Jeszcze przypomnienie - prośba, by Komunię św. przyjmować w sposób godny, z wielką wiarą i miłością, co przejawia się m.in. przez przyklęknięcie za dwoma osobami przyjmującymi już Komunię św.

12. Zachęcamy serdecznie do zakupu i czytania prasy katolickiej. Jest „Gość Niedzielny”,  „Mały Gość Niedzielny” , „Mały Promyczek Dobra”, „Promyczek Dobra”, „Miłujcie się”

13. Decyzja władz państwowych w naszym kościele może przebywać około 100 osób.

14. Proszono, aby ogłosić, ze we wtorek w Domy Strażaka ,o godz. 19.00. będzie spotkanie dotyczące fotowoltaiki. Szczegóły w gablocie.

15. Za tydzień, prawdopodobnie, będzie  zmiana czasu na zimowy.

16. W minionym tygodniu, z  naszej wspólnoty do wieczności odeszła śp. Zofia Rams. Odszedł także  Rodak  naszego  Ks. Proboszcza, Ks. Antoni Piś, proboszcz z Męciny. Polećmy tych zmarłych  Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…

Życzymy wszystkim dobrej niedzieli, a na trud owocnego, pięknego, radosnego i szczęśliwego przeżycia całego tygodnia przyjmijcie Boże Błogosławieństwo.

 „Pan Bóg mnie kocha, jak ojciec dziecko, które nie pojmuje tej miłości, ani nie może na nią zasłużyć” /Bł. Honorat Koźmiński/ .

1. Z przyczyn niezależnych od nas, nie odbędzie się dzisiaj, Marsz dla Życia i Rodziny.

2. Serdecznie wszystkich zapraszamy do codziennej  wspólnej modlitwy Różańcowej w tak licznych i ważnych intencjach. W naszym kościele o godz. 17.00., w niedzielę o 15.30.

3. Jutro  na Modlitwę  Różańcową i Mszę św., w ramach przygotowania do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, zapraszamy Młodzież z klasy  z VIII a, wraz z Rodzicami.

4. We wtorek bardzo serdecznie zapraszamy  wszystkim, na ostatnie w tym roku  Nabożeństwo Fatimskie, które rozpocznie się  Mszą  św. o godz. 17.00.

5. W czwartek z racji 15 dnia miesiąca, będzie również Nowenna do M.B. Wniebowziętej o godz. 16.45. Na tę Nowennę, bardzo prosimy o napisanie swoich podziękowań i próśb, i złożenie ich na bocznym ołtarzu św. Józefa. Także ponawiamy prośbę, aby opisywać otrzymane Łaski za przyczyną Matki Bożej Wniebowziętej.

6. W  czwartek o godz. 16.00.  będzie pierwsze spotkanie chłopców od kl. II, którzy chcą zostać ministrantami. Prosimy rodziców o zachęcenie swoich dzieci do tej pięknej służby.

7. Spotkanie Ministrantów będzie w piątek o godz.16.00., Zespołu Muzycznego o 18.00., Grupy Młodzieżowej Młodszej i Starszej o 19.45., w sobotę DSM-u o 09.00., Scholi o 10.00.

8. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać:

- Wtorek  – Bł. Honorata Koźmińskieg
- Środa – Dzień Nauczyciela
- Czwartek –  Św. Teresy od Jezusa
- Piątek  – Św. Jadwigi  Śląskiej 
- Sobota  – Św. Ignacego
- Niedziela – Święto Św. Łukasza – Patrona Służby Zdrowia

Wszystkim solenizantom, Nauczycielom i Wychowawcom, Pani Doktor Jadwidze, także całej Służbie Zdrowia, z racji ich Święta, oraz czcigodnym  jubilatom składamy serdeczne życzenia, obfitości Bożych Łask.

9. Bóg zapłać dwóm rodzinom  za ofiarę 500 zł, również na konto parafii oraz za ofiary z dzisiejszej niedzieli na cele inwestycyjne w naszej parafii, także  do puszki na Dzień Papieski. Z całego serca dziękujemy pewnym Paniom za sprzątanie placu wokół kościoła.

10. Za tydzień będziemy przeżywać  niedzielę misyjną. Ofiary, które złożymy, przeznaczone będą na misje.

11. Zachęcamy serdecznie do zakupu i czytania prasy katolickiej. Jest „Gość Niedzielny”, „Mały Gość niedzielny”, „Promyczek Dobra”, „Mały Promyczek Dobra” nowe „Miłujcie się”

12. Nasza Młodzież i Dzieci od przyszłej niedzieli będą rozprowadzać znicze i wkłady do zniczy. Ofiary będą przeznaczone na ich wyjazd  feryjno-wakacyjny.

13. W minionym tygodniu  z naszej wspólnoty, do wieczności odeszli:  śp. Józef  Baszczyn oraz śp. Tomasz Pych, którego pogrzeb będzie we wtorek o godz. 10.00., Różaniec jutro o godz. 17.00. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…

Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i zapraszamy jeszcze na Nabożeństwo Fatimskie, a na trud owocnego przeżycia całego tygodnia przyjmijcie Boże Błogosławieństwo.

 

„Oddając się Maryi, okazujemy miłość Panu Bogu” /Bł. Honorat Koźmiński/.

1. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy w poniedziałek modlili się Koronką do Miłosierdzia Bożego na ulicach naszej parafii, a Akcji Katolickiej za prowadzenie tej modlitwy, także wszystkim, którzy w czwartek znaleźli czas by trwać na modlitwie przez cały dzień przed Panem Jezusem wystawionym w Najświętszym Sakramencie.

2. Gorąco zapraszamy   wszystkich do codziennej, wspólnej modlitwy Różańcowej, która w naszym kościele, od jutra będzie po Mszy św.  o godz. 17.00. a w niedziele o 15.30.

3. W przyszłą niedzielę, tradycyjnie w naszej parafii,  jeśli pogoda pozwoli i nie będzie innych przeszkód, to o godz.13.15  rozpocznie się Marsz dla Życia i Rodziny, który poprowadzi Akcja Katolicka. Z modlitwą Różańcową  na ustach wyruszymy  na Wolę Krogulecką, Starą Drogą, gdzie  przy kapliczce lub przy szkole, zależnie od pogody, będzie celebrowana Msza św. o godz. 14.15.

4. W środę  na Mszę św. o godz. 17.00. zapraszamy  Dzieci z klas III wraz  z Rodzicami w ramach przygotowania do I Spowiedzi  i Komunii św.

5. W czwartek na godz. 17.00. zapraszamy Młodzież z klas VIII wraz  z Rodzicami w ramach przygotowania  do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

6. W piątek spotkanie Ministrantów o godz. 16.00. Młodzieży; grupa młodsza rozpocznie się Różańcem o godz. 17.00., a starsza o 19.15. W sobotę spotkanie DSM- u o godz. 09.00., Scholi o godz.  09.45.

7. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać:

- Poniedziałek  –  Św. Faustyny

- Środa – NMP  Różańcowej

Wszystkim solenizantom oraz czcigodnym  jubilatom składamy serdeczne życzenia, obfitości Bożych Łask.

8. Bóg zapłać trzem  rodzinom,  za ofiarę  w sumie  600 zł na cele inwestycyjne.

9. W przyszłą niedzielę składka będzie na cele inwestycyjne w naszej parafii, a do puszki na Dzieło Nowego Tysiąclecia z racji  Dnia Papieskiego.

10. Zachęcamy serdecznie do zakupu i czytania prasy katolickiej. Jest Gość Niedzielny, Mały Gość niedzielny, Promyczek Dobra oraz piękny album ze zdjęciami kościołów okolicznych dekanatów, także naszego, w tym zdjęcia z naszego kościoła.

11. Dzisiaj w przedsionku kościoła możemy złożyć swój podpis pod projektem ważnej ustawy, potrzebny jest pesel.

12. W gablocie jest informacja o Domowym Hospicjum

Życzymy wszystkim dobrej niedzieli, a na trud owocnego, radosnego i szczęśliwego przeżycia całego tygodnia przyjmijcie  Boże Błogosławieństwo.

„Nie wolno nam zapomnieć o modlitwie, która jest wołaniem o miłosierdzie Boga wobec wielorakiego zła, jakie wisi nad ludzkością i jakie jej zagraża ” / Św. Jan Paweł II /.

1. Bardzo wszystkich prosimy, aby jutro o godz. 15.00., włączyć się w modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia na ulicach naszej parafii: Na skwerze przed sklepami na przeciwko plebanii oraz przy kapliczce obok cmentarza. Polecajmy Panu Jezusowi Miłosiernemu tak wiele ważnych intencji.

2. Od jutra Msza św. wieczorna, będzie o godz. 17.00. Nabożeństwa Różańcowe w naszym kościele  od czwartku  będą  o godz. 17.00. następnie  Msza św., natomiast w niedzielę  o godz. 15.30. Za odmówienie jednej części Różańca można zyskać odpust zupełny. Wszystkich: dzieci, młodzież i starszych, bardzo  serdecznie  zapraszamy w do tej arcyważnej  Modlitwie.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota  miesiąca. W  czwartek będzie całodzienna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Serdecznie zapraszamy do modlitewnego trwania przed Panem Jezusem przez cały dzień.

4. Spowiedź przed I piątkiem  będzie w środę od godz. 15.00. z przerwą o 16.00. Msza św. wotywna o Najśw. Sercu Pana Jezusa wraz z nabożeństwem pierwszo piątkowym o godz. 06.30 i 16.45., połączone z modlitwą Różańcową.  Składka w I piątek na misje i na Caritas. Do chorych udamy się w  piątek od godz. 08.00. Również  w piątek od godz. 16.45. rozpocznie się modlitewne spotkanie Młodzieży, Straży Honorowej NSPJ, Młodzieży z klas VII i VIII i Dzieci z klas III wraz z Rodzicami oraz dla wszystkich pragnących wynagradzać Panu Jezusowi za swoje grzechy i innych ludzi.

5. Różaniec w sobotę poprowadzi Akcja Katolicka o 16.45.  W przyszłą niedzielę zmiana Tajemnic Różańcowych.

6. W przyszłą niedzielę po Mszach św., Akcja Katolicka, będzie zbierać  podpisy pod projektem ustawy zatrzymującej niszczenie rodziny oraz demoralizację dzieci i młodzieży „Stop LGBT”

7. W tym tygodniu  będziemy wspominać w Liturgii:

- Poniedziałek – Św. Wacława

- Wtorek – Święto Św. Archaniołów

- Środa –  Św. Hieronima

- Czwartek – Św. Teresy od Dzieciątka Jezus

- Piątek – Św. Aniołów Stróżów

Wszystkim solenizantom  obchodzącym swoje imieniny oraz czcigodnym  jubilatom składamy serdeczne życzenia obfitości Bożych Łask.

8.  Spotkanie  DSM-u w sobotę o 09.00. a Scholi o 10.00.

9. Bóg zapłać pewnym rodzinom za ofiarę 1200 zł, także  za kwiaty do naszego kościoła.

10. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Jest  Gość Niedzielny, Mały Gość niedzielny, Promyczek Dobra, Mały Promyczek Dobra. Są również Kalendarze Rolnika i na ścianę.

Życzymy wszystkim dobrej niedzieli, a na trud owocnego, pięknego i szczęśliwego przeżycia całego tygodnia przyjmijcie Boże Błogosławieństwo.

Modlitwa w intencji V Synodu naszej Diecezji

Boże w Trójcy Świętej Jedyny, obdarz nas swoją prawdą, miłością i pokojem,
abyśmy jako rodzina tarnowskiego Kościoła owocnie przeżyli synod diecezjalny.

Pragniemy w jedności z Kościołem powszechnym, odnowić i ożywić nasz Kościół tarnowski i w świetle Ewangelii właściwie odczytać znaki czasu.

Maryjo, Matko Kościoła i Patronko Diecezji Tarnowskiej, prowadź nas i wspieraj
w synodalnej pielgrzymce wiary!

Wszyscy święci i błogosławieni diecezji tarnowskiej, módlcie się za nami!

„Córko Moja, ile razy usłyszysz, jak zegar bije trzecią godzinę, zanurzaj się cała w miłosierdziu Moim(…)W godzinie tej uprosisz wszystko dla siebie i dla innych” /Pan Jezus do Św. Faustyny/.

1. Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy znaleźli czas, by uczestniczyć  w ostatnią niedzielę w Nabożeństwie Fatimskim, natomiast w poniedziałek w Drodze Krzyżowej na Wierchy  oraz  mieszkańcom Wierchów za przygotowanie  miejsca do celebracji Mszy św.

2. W środę    Nowennę  do M.B. Nieustającej Pomocy o godz. 17.45. a w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia.

3. Jednym z najstarszych  nabożeństw za zmarłych są Wypominki. W naszym kościele wypominki roczne podzielone na dwie części, są czytane w każdą niedzielę około kwadrans przed Mszą św. o godz. 07.00.,0 9.00. i 10.30. Jest także celebrowana Msza św. za Zmarłych Wypominanych w każdy I piątek miesiąca o 06.30. Natomiast zmarłych w wypominkach listopadowych będziemy polecać Bożemu Miłosierdziu w modlitwie Różańcowej przez miesiąc listopad.  Przygotowane kartki  można pobrać ze stolika w przedsionku kościoła. Na odwrocie tych kartek są ważne informacje dotyczące pisania wypominków. Ważne jest, aby zaznaczyć o której godzinie mają być czytane wypominki roczne.

4. Zapraszamy na swoje spotkania: Aspirantów w środę o godz. 16.00., w piątek Ministrantów o godz. 17.00., Młodzież  w piątek po Mszy św. wieczornej,  DSM-u  w sobotę  o godz. 09.00., a Scholi o 10.00. Natomiast Caritasu w czwartek po Mszy św. wieczornej.

5. W tym tygodniu  wspominać będziemy w Liturgii:

- Poniedziałek — Święto Św. Mateusza Apostoła

- Środa —  Św. O. Pio

Wszystkim Solenizantom obchodzącym imieniny w tym tygodniu oraz czcigodnym  jubilatom składamy serdeczne życzenia, obfitości Bożych Łask.

6. Bóg zapłać sześciu rodzinom za ofiarę w sumie 1400 zł., oraz za ofiary z ostatniej niedzieli na cle remontowe w naszej parafii, również za dzisiejsze ofiary do puszki na PAT.

7.  Serdecznie zapraszamy do nabycia i czytania prasy katolickiej. Jest „Gość Niedzielny”, Mały Gość,  Promyczek Dobra, Mały Promyczek Dobra, oraz Kalendarze Rolnika i na ścianę

8. Informacja o rekrutacji do policealnej szkoły w Nowym Sączu, jest w gablocie.

9. Z naszej wspólnoty do wieczności odeszła śp. Maria Korwin, której pogrzeb będzie w środę o godz. 14.00., Różaniec jutro po Mszy św. wieczornej. Polećmy śp. Marię  Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…

Życzy wszystkim dobrej niedzieli, a na trud owocnego szczęśliwego i pięknego przeżycia całego tygodnia, przyjmijcie Boże Błogosławieństwo.

„Ewangeliczne wezwanie do pokuty i nawrócenia, wyrażone  w orędziu Matki Bożej z Fatimy, pozostaje wciąż  aktualne… Jest jeszcze bardziej naglące” / Św. Jan Paweł II /.

1. Rozpoczynający się Tydzień Wychowania, jest kolejną okazją, aby dzieci  i młodzież jeszcze bardziej  zaangażowali się w pracę różnych wspólnot w naszej parafii, jak : LSO, DSM, Schola, czy Grupa Młodzieżowa.  Bardzo prosimy także  rodziców o zachęcenie swoich dzieci i młodzieży do radosnego podjęcia trudu  służby na Bożą Chwałę, własne uświęcenie  i dobra nas wszystkich.

2. Dzisiaj Mszą św. o godz. 16.00., rozpocznie się kolejne Nabożeństwo Fatimskie.  Serdecznie wszystkich  zapraszamy do tej pięknej i bardzo ważnej wspólnej modlitwy.

3. Jutro, w Święto Podwyższenia Krzyża,  o godz. 16.00. rozpoczniemy Drogę Krzyżową w drodze na Wierchy, gdzie o godz.17.00. będzie celebrowana  Msza św. Znajdźmy czas,  aby dziękować Panu Jezusowi za niewyobrażalnie  wielki dar zbawienia i przepraszać za naszą  obojętność na Jego Miłość  oraz liczne profanacje tego Świętego Znaku naszej wiary.  Nie będzie już Mszy św.  o 18.00. W razie deszczu, te Nabożeństwa będą w kościele, również o 16.00.

4. We wtorek, z racji 15 dnia miesiąca, o godz. 17.30. będzie Nowenna  do M.B. Wniebowziętej, na którą wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy. Prosimy także  o napisanie swoich   różnych intencji i złożenie ich na bocznym ołtarzu przy Figurce Matki Bożej Fatimskiej. W tych intencjach będzie także celebrowana Msza św.

5. W środę po wieczornej Mszy św., będzie kolejne spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego.

6. W piątek na godz. 17.45. zapraszamy na swoje spotkanie formacyjne, Rodziny skupione wokół M.B. Peregrynującej.

7. Spotkanie Aspirantów będzie w środę o godz. 17.00., w piątek, o 19.00. Grupy Młodzieżowej, a  w sobotę o 09..00. DSM-u, natomiast  Scholii o 10.00.

8. W tym tygodniu będziemy wspominać w liturgii Kościoła:

    - Wtorek – NMP Bolesnej
    - Środa – Św. Korneliusza i Cypriana
    - Piątek – Św. Stanisława Kostki - Patron naszego Ks. Prałata, oraz Młodzieży

 Wszystkim Solenizantom obchodzącym imieniny w tym tygodniu, naszemu Ks. Prałatowi i naszej Młodzieży oraz czcigodnym  jubilatom składamy serdeczne życzenia, obfitości Bożych Łask.

9. Bóg zapłać Firmie Tap-Mal za ofiarę  5000 zł., oraz za ofiary z dzisiejszej niedzieli na inwestycje w naszej parafii, również za dzisiejsze ofiary do puszki, jako naszą pomoc Kościołowi w Ziemi Świętej.

10. Serdecznie zapraszamy do zakupu i czytania prasy katolickiej; jest Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Promyczek Dobra, Mały Promyczek Dobra. Są już Kalendarze Rolnika po 23 zł oraz na ścianę po 6 zł.

11. Panowie Sołtysi Barcic i Barcic Dolnych, zapraszają Mieszkańców na zebranie w przyszłą niedzielę;   - w Barcicach o godz. 14.00. w Bibliotece, - a w Barcicach Dolnych o godz. 17.00.  w budynku Zerówki.

12. Z naszej wspólnoty do wieczności odeszła śp. Stanisława Tokarczyk, której pogrzeb będzie dzisiaj o godz. 14.00.  Polećmy Zmarłą Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…

Życzymy wszystkim dobrej niedzieli, a na trud owocnego, radosnego, pięknego i szczęśliwego przeżycia całego tygodnia przyjmijcie Boże Błogosławieństwo.