
Miesiąc maj jest szczególną okazją do modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej, Patronki naszej parafii, które zanosimy często przy licznie rozsianych po całej naszej parafii kapliczkach ku Jej czci.
Jedną z nich jest, zbudowana ponad 150 lat temu, kapliczka na Woli Krguleckiej.
Na koncie facebookowym Stowarzyszenia Barcice wczoraj i dziś ostatnio ukazał się materiał poświęcony pamięci Stanisławy Gawlak — „Opiekunki Madonny”.
Jest to zapis rozmowy i wspomnień o człowieku, miejscu i historii, które pozostaną ważną częścią Naszej Małej Ojczyzny.
Nagrania dokonano 30 kwietnia 2021 r. , czyli 3 lata przed śmiercią pani Stanisławy Gawlak, która zmarła 27 maja 2024 r.
Zapraszamy do obejrzenia filmu - KLIKNIJ