Opiekunka Madonny

Miesiąc maj jest szczególną okazją do modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej, Patronki naszej parafii, które zanosimy często przy licznie rozsianych po całej naszej parafii kapliczkach ku Jej czci.
Jedną z nich jest, zbudowana ponad 150 lat temu, kapliczka na Woli Krguleckiej.

Na koncie facebookowym Stowarzyszenia Barcice wczoraj i dziś ostatnio ukazał się materiał poświęcony pamięci Stanisławy Gawlak — „Opiekunki Madonny”.
Jest to zapis rozmowy i wspomnień o człowieku, miejscu i historii, które pozostaną ważną częścią Naszej Małej Ojczyzny.

Nagrania dokonano 30 kwietnia 2021 r. , czyli 3 lata przed śmiercią pani Stanisławy Gawlak, która zmarła 27 maja 2024 r.
Zapraszamy do obejrzenia filmu - KLIKNIJ