Niniwa - Pokuta Rodzin - Wielki Post

14/02/2021

Modlitewna Pokuta Rodzin Niniwa 2021 w intencji rodzin rozpocznie się w Środę Popielcową, 17 lutego, a zakończy w Wielką Sobotę 3 kwietnia. – Pokuta rodzin jest dzisiaj bardzo ważna.
Widzimy, że w obecnej sytuacji, w rzeczywistości pandemii, wiele rodzin przeżywa wielki kryzys na różnych płaszczyznach. Strach, niepewność powodują napięcia w relacjach między małżonkami, rodzicami a dziećmi. Stąd zachęcamy i zapraszamy z całego serca do podejmowania pokuty rodzinnej, ma ona służyć scaleniu i ocaleniu rodzin.

W czasie tegorocznego Wielkiego Postu jesteśmy zachęcani do codziennej modlitwy rodzinnej choć jednym dziesiątkiem Różańca Świętego lub Koronką do Miłosierdzia Bożego. Towarzyszyć ma temu spełnianie dobrych uczynków oraz podejmowanie drobnych aktów pokutnych. W ten sposób przez 40 dni rodzina pokutuje za grzechy, które miały w niej miejsce. Małżonkowie niech ofiarowują wyrzeczenia za winy popełnione wobec siebie. Rodzice niech podejmują pokutę za wyrządzone grzechy przeciwko dzieciom. Dzieci niech podejmują uczynki pokutne za grzechy uczynione wobec rodziców i rodzeństwa. Inicjatywę mogą podjąć również osoby samotne. Ofiarując codzienne wyrzeczenia za członków dalszej rodziny.

Pomysłodawcom zależy na tym, aby pokuta była skoncentrowana na naprawie, uzdrowieniu relacji rodzinnych. Inicjatywa Pokuta Rodzin ma błogosławieństwo kilku biskupów m.im: abpa Stanisława Gądeckiego, metropolity poznańskiego i przewodniczącego KEP, abpa Andrzeja Dzięgi, metropolity szczecińsko-kamieńskiego, bpa Stanisława Jamrozka, przemyskiego biskupa pomocniczego i delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Ruchów, Grup, Wspólnot i Stowarzyszeń Intronizacji Jezusa Chrystusa.

źródło: https://www.niedziela.pl

<-- Powrót na stronę główną