Radujcie się bracia w Panu

26/12/2020

Hasłem tegorocznej edycji kolędników misyjnych są słowa z języka guarani „Eitim canapó Tupã napé (wymowa: Einczin kanapo Tupa napé). Znaczą one tyle, co „Radujcie się bracia w Panu”.

Od 28 lat kolędnicy misyjni w naszej diecezji wyruszają w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia z kolędą misyjną, głosząc Dobrą Nowinę o Narodzeniu Zbawiciela.
Od kilkunastu lat, dzięki zaangażowaniu rodziców i dzieci, także w naszej parafii mali Kolędnicy Misyjni pomagają swoim rówieśnikom z krajów misyjnych.

Z powodu epidemii w tym roku kolęda misyjna ograniczyła się do zbierania ofiar przed kościołem po każdej Mszy świętej przez dzieci w strojach przypominajacych różne kraje misyjne.

Dziękujemy i zachęcamy do wspierania dzieł misyjnych Kościoła poprzez posługę kolędników misyjnych, pamiętając o słowach Św. Pawła z Dziejów Apostolskich:

Trzeba wspierać słabych i pamiętać o słowach Pana Jezusa, który powiedział: "Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu" (Dz. 20,35)