Prośba o modlitwę

22/11/2020

Już sześć tygodni nasz Ksiądz Proboszcz zmaga się z chorobą. Dotychczasowe leczenie w warunkach domowych nie spowodowało wystarczającej poprawy stanu zdrowia. Ostatnie badanie wykazały, że wymaga leczenia szpitalnego. Dlatego od piątku ks. Andrzej przebywa w szpitalu w Brzesku.

Jak powiedział Ks. Marcin podczas niedzielnych ogłoszeń parafialnych, Ks. Proboszcz nie wymaga respiratora, jest świadomy, przytomny i w stałym kontakcie z parafią. Wie o naszym zatroskaniu o jego zdrowie i bardzo dziękuje za modlitwy i wszelkie wsparcie. Zapewnia o swojej modlitwie w intencji wszystkich parafian, zwłaszcza chorych i cierpiących oraz tych, którzy przeżywają trudności związane z aktualną sytuacją. W ostatniej rozmowie  telefonicznej z ks. katechetą prosił wszystkich o dalszą modlitwę, zwłaszcza dzieci, które przez swoją niewinność i czystość serc mają szczególny dostęp do łaski Bożej.

Wszyscy potrzebujemy wsparcia i miłości, która nam pomaga przeżywać nasze życie w sposób zgodny z powołaniem. Tym bardziej potrzebują tego wsparcia ludzie słabi i chorzy, którzy o własnych siłach nie są w stanie podołać swoim obowiązkom, a nawet wypełniać podstawowe czynności życiowe.
Dlatego, naszym błogosławionym przywilejem i chrześcijańskim obowiązkiem jest wzajemna pomoc i wsparcie, zwłaszcza to, które płynie przez naszą modlitwę od samego Boga.
Módlmy się więc za siebie na wzajem oraz w inetncji naszego Księdza Andrzeja, aby Dobry Bóg pozwolił mu powrócieć do zdrowia i kontynuować kapłańską służbę w naszej parafii.