PEREGRYNACJA TRZECH ZNAKÓW

22/11/2020

Przez dwa dni (21-22 listopada) w naszym kościele przebewały trzy znaki: Obraz Matki Bożej Częstochowskiej – Patronki Robotników, replika krzyża nowohuckiego oraz relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

Te trzy znaki obecnie peregrynują po parafiach naszej diecezji. To wydarzenie jest związane z tym, że od 20 września br. Region Duszpasterstwa Ludzi Pracy Małopolski Wschodniej, który obejmuje całą diecezję tarnowską, przejął na jeden rok przewodnictwo w ramach tegoż duszpasterstwa.

Trwająca peregrynacja stanowi dogodną okazję do wzmożonej modlitwy za ludzi pracy i ich rodziny, o zachowanie miejsc pracy i wzmocnienie etosu pracy, o sprawiedliwość społeczną, a także o ustanie pandemii. Niech Matka Boża – Patronka Ludzi Pracy, trwająca pod krzyżem swego Syna, wspomaga nas w życiu godnym chrześcijan oraz chroni przed złem  -  napisał Ks. Bp Andrzej Jeż w Komunikacie na rozpoczecie peregrynacji w naszej diecezji.

Peregrynacja w naszej parafii przypadła na ostatnią niedzielę Roku Liturgicznego i Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechswiata, która jest patronalnym świętem Akcji Katolickiej, KSM-u i Liturgicznej Służby Ołtarza. Z tej okazji członkowie naszej parafialnej Akcji Katolickiej wzięli czynny udział w Liturgii Słowa podczas Mszy św. o godzinie 9:00. a po wszystkich Mszach św. była Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą poświęcenia się Najświętszemu Sercu Jezusowemu.