Peregrynacja Trzech Znaków

11/10/2020

Biskup tarnowski Andrzej Jeż zachęca parafie, by włączyły się w peregrynację obrazu Matki Bożej Częstochowskiej – Patronki Robotników, repliki krzyża nowohuckiego oraz relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

Komunikat Biskupa Tarnowskiego

Od niedzieli 20 września br. Region Duszpasterstwa Ludzi Pracy Małopolski Wschodniej, który obejmuje całą diecezję tarnowską, przejął na jeden rok przewodnictwo w ramach tegoż duszpasterstwa. Znakiem tego było uroczyste przyjęcie na Jasnej Górze od diecezji rzeszowskiej obrazu Matki Bożej Częstochowskiej – Patronki Robotników, repliki krzyża nowohuckiego oraz relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki, które obecnie peregrynują po parafiach naszej diecezji.

Gorąco zachęcam poszczególne parafie naszej diecezji, by włączyły się w tę peregrynację poprzez podejmowanie znaków peregrynacji na czas jednej doby lub nawet na kilka dni, w przypadku większych ośrodków miejskich czy dekanalnych.

Trwająca peregrynacja stanowi dogodną okazję do wzmożonej modlitwy za ludzi pracy i ich rodziny, o zachowanie miejsc pracy i wzmocnienie etosu pracy, o sprawiedliwość społeczną, a także o ustanie pandemii. Niech Matka Boża – Patronka Ludzi Pracy, trwająca pod krzyżem swego Syna, wspomaga nas w życiu godnym chrześcijan oraz chroni przed złem.

Z pasterskim błogosławieństwem

† Andrzej Jeż
BISKUP TARNOWSKI
Tarnów, 7 października 2020 r.