Uroczystość Wniebowzięcia NMP - Odpust Parafialny

15/08/2020

15 sierpnia - Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, to święto patronalne naszej parafii - Odpust Parafialny.
W tym dniu szczególnie dziękujemy za Boże błogosławieństwo, którego doświadczamy za wstawiennictwem Matki Bożej Wniebowziętej - patronki naszej parafii.

Główne uroczystości odpustowe odbyły się o godzinie 11:00. Mszy św. przewodniczył i kazanie okolicznościowe wygłosił Ks. Piotr Lisowski, proboszcz parafii Św. Wawrzyńca w Biegonicach.

Kochani. Dzisiejsze święto, to ogromne święto waszej wspólnoty parafialnej, w którym chcecie uwielbić Boga za wszystkie rzeczy, któte Wam uczynił przez wstawiennictwo Matki Bożej Wniebowziętej. To wielka okazja do tego, aby podziękować Matce Najświętszej za błogosławieństwo Boże, które Ona wyprasza dla Was każdego dnia. Trzeba jednak, żeby to był także ten dzień, w którym każdy z nas zapyta samego siebie: Czy ja jestem choć trochę podobny do Matki Bożej? Jeśli nie, to co mogę zrobić, aby choć trochę być do Niej podobny. Zobaczmy jak wielkimi ludźmi byli ci Polacy, którzy z całego serca kochali Matkę Bożą i starali się Ją naśladować. Choćby św. Maksymilian Maria Kolbe, bł. Ks. kard. Stefan Wyszyński, czy św. Jan Paweł II - powiedział kaznodzieja podczas homilii.

Tradycynie, parafianie przygotowali piękne wieńce żniwne oraz wiązanki kwiatów i ziół. Akcja Katolicka zorganizowała procesję z darami a Orkiestra Dęta pod batutą Jana Jamrozowicza uświetniła uroczystości odpustowe swoim akompaniamentem podczas Mszy św. i procesji Eucharystycznej wokół kościoła. W uroczystościach wzięło udział również bardzo wielu czcicieli Matki Bożej Wniebowziętej z poza parafii, przbywających na wakacjach, odwiedzających swoje rodziny i pielgrzymujących do naszej Matki Bożej Wniebowziętej.

Jak co roku, uliczki w pobliżu kościoła oraz od przystanku aż do mostu na Popradzie tętniły życiem jarmarcznym.

Kazanie odpustowe Księdza Piotra Lisowskiego: