Pielgrzymka rowerowa do Częstochowy

19/07/2020

PIELGRZYMKA ROWEROWA Z BARCIC DO CZĘSTOCHOWY (9-12 sierpnia)

Rozpoczynamy od Mszy Świętej w Barcicach o godz. 10:30, w niedzielę - 9 sierpnia, a następnie wyruszamy w trasę. Do Częstochowy dotrzemy we wtorek w godzinach wieczornych. Środa to dzień, który spędzimy w Częstochowie, aby w godzinach wieczornych - o 17.00 - spakować rowery do pociągu i ruszyć do Nowego Sącza, w którym będziemy na 23.00, 12 sierpnia.

Każdego dnia pokonamy około 80 km. Cała trasa do Częstochowy liczy 240 km. Tempo będzie bardzo spokojne - dostosowane do naszych możliwość (nie ma się czego bać). Na rowerach nie będziemy mieć dodatkowych bagaży - będą one transportowane busem 9 osobowym (w razie gorszej dyspozycji będzie można odpocząć - włożyć rower i przez jakiś czas w ten sposób pielgrzymować). 

W busie będą dwie osoby (nie będą pielgrzymować na rowerach), które będą odpowiedzialne za zakupy i przygotowanie kanapek - które będziemy mogli zjeść na postojach. 
Obiad zawsze będzie ciepłym posiłkiem - będziemy zatrzymywać się w miejscach, gdzie można coś dobrego zjeść. 

W pielgrzymce wezmą udział także ludzie, którzy bardzo dobrze znają się na rowerach, więc w razie trudności technicznych z rowerem, można liczyć na pomoc.

Pomoc medyczną zapewnią dwie panie pielęgniarki.

Jeśli chodzi o noclegi - to będzie pielgrzymka, będziemy nocować w budynkach, ale śpimy na karimatach, w śpiworach. 

To będą rekolekcje w drodze - każdego dnia będziemy uczestniczyć w Mszy Świętej i przez wspólną modlitwę będziemy zbliżać się do Boga przez naszą Mamę - Maryję!

Ilość miejsc jest ograniczona, a zapisy trwają do końca lipca. Koszt pielgrzymki zależy od ilości chętnych - będzie to min. 250 zł. 

Chętni proszeni są o kontakt z ks. Wojtkiem (792-789-253). W razie jakichkolwiek pytań - proszę pisać/dzwonić.

<-- Powrót na stronę główną