Uroczystość Bożego Ciała

11/06/2020

Tegoroczna Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa miała skromniejszy charakter niż zwykle.
Główne uroczystości tego dnia rozpoczęły się Mszą św. o godz. 10:30. Po Mszy św. odbyła się Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy wokół kościoła. Uczestniczyło w niej nieco mniej ludzi, pemnie ze względu na ograniczenia zwiazane z epidemią, jednak plac wokół kościoła był wypełniony.
4 ołtarze przygowane przez Akcję Katolicką, Grupę Młodzieżową, Caritas i Straż Honorową Najświętszego Serca Pana Jezusa i nasza obecność wyrażały głeboką wiarę i cześć do Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie Eucharystii. Nie zabrako oczywiście Barcickiej Orkiestry, dzieci sypiących kwiaty i chłopców dzwoniących przeróżnymi dzwoneczkami. Po zakonczeniu procesji chodnik wokół kościoła wyglądał jak kwietny dywan.
 Ksiądz Proboszcz w kazaniu przypomniał słowa Pana Jezusa: Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. Mówił o tym, jak ważną sprawą dla każdego katolika jest uczestniczenie we Mszy świętej i przyjmowanie Jezusa Eucharystycznego w Komunii świętej. Widzimy, jak bardzo ludzie boją się o swoje zdrowie i życie doczesne, jak bardzo dbają o bezpieczeństwo i  higienę w obliczu epidemii. Jednocześnie nie troszczą się o życie wieczne, o szczęście nieprzemijające, które nam obiecał i przygotował Pan Jezus. Mimo ograniczeń i lęku, który towarzyszy nam w sotatnim czasie możemy korzystać z sakramentów i w pełni uczstniczyć w życiu Kościoła. Możemy karmić się Pokarmem z Nieba, który daje siłę i moc na szczęśliwe życie wieczne - mowił kaznodzieja.