Posługa Ndzyczajnych Szafarzy wstrzymana

11/03/2020

Od 14 marca br. do odwołania zostaje wstrzymana na terenie całej diecezji posługa Nadzyczajnych Szafarzy Komunii Świętej.

W nawiązaniu do Dekretu Biskupa Ks. Andrzej Dudek - opiekun Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej napisał w komunikacie z dnia 14 marca br:

W związku z zagrożeniem epidemicznym Biskup Tarnowski Andrzej Jeż wydał dzisiaj Dekret, w którym między innymi napisał:

W tej nadzwyczajnej sytuacji zobowiązuję, aby Komunię Świętą chorym zanosiły tylko osoby duchowne.

W związku z tym od dzisiaj (14 marca 2020  r.) aż do odwołania tej decyzji Biskupa, posługa wszystkich Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej jest czasowo zawieszona  w naszej  diecezji i nie możecie jej wypełniać.

Bardzo proszę  o tym przypomnieć Waszym Księżom, gdyby chcieli was wysłać jutro z komunią św. do kogokolwiek w parafii.
Za nieprzestrzeganie  tego zakazu  grożą kary kościelne.

Jest to z  pewnością bardzo trudne do  zrozumienia, ale konieczne aby  nie  spotkała nas taka sytuacja szybkiego rozwoju epidemii jak we Włoszech.