Jasełka Dzieci z Piwnicznej Zdroju

19/01/2020

W trzecią niedzielę stycznia, po Mszy św. o godz. 12.00. w naszym kościele odbyły się  Jasełka, przedstawione przez Grupę Teatralną ze Stowarzyszenia NASZ DOM na Rzecz Osób Przewlekle Chorych i Dzieci Niepełnosprawnych z Piwnicznej Zdroju.

Narrator Kasjan we wstępie do Jasełek powiedział między innymi:
Tradycja Jasełek jest bardzo bogata i zróżnicowana, w zależności od regionu. Jednak centralną postacią jest w nich niezmiennie Boże Dziecię z czuwającymi nad Nim Najświętszą Matką i Świetym Józefem.
Z pokłonem przychodzą różne osoby, przedstawiciele różnych czasów w historii chrześcijaństwa i tradycji poszczególnych narodów.
Dzisiaj zapraszamy Państwa na Jasełka stanowiące skromną próbę refleksji historycznej. Chcemy pokazać, że do Chrystusa przychodzili i przychodzą także ważne i powszechnie szanowane postaci w historii i nam współczesne - od pasterzy i królów do znanych postaci historycznych, dzięki którym z woli Bożej Polska była, jest i będzie Polską.

Najważniejsze przesłanie Jasełek, którym jest  niesienie Dobrej Nowiny o Bożym Narodzeniu zostało wzbogacone przez Piwniczańskich aktorów o wątek patriotyczny. Dlatego oprócz pasterzy w góralskich strojach i Trzech Królów, do Nowonarodzonego Jezusa przybyli z pokłonem:  Święty Wojciech, Święty Maksymilian Maria Kolbe, Święty Jan Paweł II, Bł. Ks. Jerzy Popiełuszko, sługa Boży Kardynał Stefan Wyszyński, hetman Stefan Czarniecki, żołnierze z Katynia i Monte Casino, a także Matka Teresa z Kalkuty.

Jasełka w wykonaniu wyjątkowych Aktorów, którzy grali swoje role z wielkim zaangażowaniem i pasją widocznych w gestach i słowach wypowiadanych i wyśpiewywanych w pięknych tekstach i kolędach, zostały nagrodzone gromkimi brawami przez tych, którzy pozostali w kościele po Mszy świętej, aby jeszcze raz, w niecodzienny sposób przeżyć pamiątkę Betlejemskiej Nocy.

Na zakończenie Ks. Proboszcz Andrzej Kędryna podziękował Wykonawcom i Opiekunom za przedstawienie Jasełek, a Pani Prezes Stowarzyszenia Maria Kulig wyraziła wdzięczność za gościnę i serdecznie przyjęcie.

Zobacz zdjęcia:

<-- Powrót na stronę główną