Ogłoszenia Parafialne

 „Ufność w Miłosierdzie Boże,chroni nas również przed atakami piekła” / Bł. Michał Sopoćko/.

1. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność wszystkich Chrześcijan.

2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00. będą Jasełka przygotowane Grupę Teatralną z Piwnicznej, zapraszamy serdecznie.

3. Dziękujemy  Stowarzyszeniu Mieszkańców Barcic, Panom Sołtysom, oraz wszystkim Aktorom, za przygotowanie i prowadzenie pięknego „Barcickiego Kolędowania”.

4. Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy w środę o 15 minut przed wieczorną Mszą św., w piątek  Koronka do Bożego Miłosierdzia.

5. W piątek na godz. 16.45. zapraszamy Młodzież z klas VIII wraz  z Rodzicami, w ramach bezpośredniego przygotowania do Bierzmowania.

6. W sobotę spotkanie Scholi o godz. 10.00. Natomiast w niedzielę, za dwa tygodnie, 02 lutego, w naszej Bibliotece będzie opłatkowe spotkanie wszystkich Grup i Wspólnot naszej parafii. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy.

7. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
   - Wtorek – Św. Agnieszki
   - Piątek –  Św. Franciszka Salezego
   - Sobota – Święto Nawrócenia Św. Pawła
   - Wnukom i wnuczkom przypominamy, że we wtorek (21.01.2020) jest Dzień Babci, a w środę (22.01.2020) Dzień Dziadka.

Wszystkim Solenizantom obchodzącym imieniny, jubilatom oraz naszym Czcigodnym Seniorom: Babciom i Dziadkom składamy serdeczne życzenia, obfitości Bożych Łask.

8. Bóg zapłać czterem rodzinom za ofiarę w sumie 1100 zł na cele inwestycyjne , także za  ofiary z dzisiejszej  niedzieli na ogrzewanie naszego kościoła.

9. Zachęcamy serdecznie do zakupu i czytania prasy katolickiej. Gość Niedz., nowy Mały Gość Niedz. Promyczek Dobra, Mały Promyczek Dobra ,

10. Ze względu na pogrzeb, jutro błogosławieństwo kolędowe w Barcicach Dolnych od Państwa Klimczaków, rozpocznie się o godz. 08.00. Przepraszamy za tę zmianę!

12. Z naszej wspólnoty, w minionym tygodniu, do wieczności odeszli : śp. Barbara Zuber,  śp. Józef Gawlak i śp. Władysław Biernacki, którego pogrzeb będzie jutro o 14.00., natomiast Różaniec dzisiaj o   15.30. Polećmy tych zmarłych  Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu …….

Życzymy wszystkim dobrej niedzieli, a na owocne, radosne, pełne miłości i szczęśliwe przeżycie kolejnego  tygodnia naszego życia przyjmijcie Boże Błogosławieństwo.

--------

Komunikat Biskupa Tarnowskiego

Drodzy Diecezjanie!

Przypadająca w tym roku setna rocznica urodzin św. Jana Pawła II będzie okazją do Narodowej Dziękczynnej Pielgrzymki do Rzymu. Wierni ze wszystkich polskich diecezji zgromadzą się 17 maja na Placu św. Piotra na wspólnej Eucharystii pod przewodnictwem Ojca Świętego Franciszka. Założeniem tego wydarzenia jest modlitewne zjednoczenie Polaków wokół osoby i dziedzictwa Świętego Papieża Polaka.

Gorąco zachęcam wszystkich, którzy mają taką możliwość, do licznego udziału w Narodowej Pielgrzymce. Niech będzie to wyraz naszego przywiązania do Świętego Jana Pawła II oraz jego wielkiej spuścizny nauczania, którym pragniemy karmić się również przemierzając drogę V Synodu naszej diecezji.

Na pielgrzymi szlak wyruszy z naszej diecezji m.in. cała wspólnota Tarnowskiego Seminarium Duchownego. Dla osób indywidualnych i grup parafialnych, ruchów oraz stowarzyszeń, została przygotowana przez Diecezjalne Duszpasterstwo Pielgrzymkowo – Turystyczne „ITER” oferta wyjazdu do Rzymu. Zgłoszenia indywidualne i grupowe są przyjmowane w Biurze „ITER” przy ul. Urszulańskiej 9 w Tarnowie do 15 lutego 2020 r. Ufam, iż nasza diecezja będzie licznie reprezentowana podczas majowej Pielgrzymki Narodowej.

Wszystkim Diecezjanom udzielam pasterskiego błogosławieństwa

 † Andrzej Jeż, BISKUP TARNOWSKI

„Pan Jezus, zanim przyjdzie powtórnie jako Sędzia, chce, aby ludzie poznali Go jako Króla Miłosierdzia ”  /Św. Faustyna/.

1.  Dzisiaj kończy się w liturgii Okres Narodzenia Pańskiego i rozpoczyna Okres Zwykły w Ciągu Roku. W naszej polskiej tradycji, śpiew kolęd będzie nam towarzyszył aż do 2 lutego. Przez pokropienie wodą święconą na początku liturgii wspomnieliśmy przyjęty przez nas chrzest, dziękując Bogu, że przez ten sakrament staliśmy się przybranymi Jego dziećmi , weszliśmy do wspólnoty  Kościoła Katolickiego i jesteśmy dziedzicami nieba.

2. Pragniemy przy tej okazji przypomnieć, że  Chrzestną lub Chrzestnym dla dziecka przyjmującego Chrzest św., może być tylko osoba, która jest po bierzmowaniu, jest katolikiem praktykującym oraz  nie żyje w związku niesakramentalnym.

3. Pragniemy również przypomnieć, że  Sakrament Chrztu św. w naszej parafii jest sprawowany  w każdą ostatnią niedzielę miesiąca. Jeżeli Chrzest św., z  różnych ważnych powodów, jest w innym terminie, to  należy liczyć się z tym, że Msza św. jest wtedy celebrowana w innej intencji niż za Dziecko i Rodzinę.

4. W środę, z racji 15 dnia miesiąca, o godz. 16.40. będzie Nowenna  do M.B. Wniebowziętej, na którą wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy. Prosimy także  

o napisanie swoich podziękowań, próśb oraz  różnych intencji i złożenie ich na bocznym ołtarzu św. Józefa.  W tych intencjach będzie również celebrowana Msza św.

5. W piątek  Koronka do Bożego Miłosierdzia, a po Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej.

6. W sobotę rozpocznie się Tydzień Modlitw o Jedność  Chrześcijan

7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00. w naszym kościele będą krótkie Jasełka, przedstawione przez  Grupę Teatralną  Osób Niepełnosprawnych z Piwnicznej. Bardzo wszystkich serdecznie zapraszamy.

8.  W Liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy wspominać:

- Piątek – Św. Antoniego

Wszystkim solenizantom tego tygodnia , szczególnie Siostrze Jordanie i czcigodnym jubilatom, składamy serdeczne życzenia, obfitości Bożych Łask.

9. Bóg zapłać  za  ofiary z dzisiejszej  niedzieli na te cele inwestycyjne. Natomiast ofiary z przyszłej niedzieli przeznaczymy na ogrzewanie naszego kościoła.

10. Zachęcamy  do czytania prasy katolickiej. Jest „Gość  Niedzielny”, „Mały Gość”, „Promyczek Dobra” „Mały Promyczek Dobra”.

11. Zwracamy się również z serdeczną prośbą  do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazania 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej.

12. W minionym tygodniu  do wieczności odeszła śp. Maria Olszowska, której pogrzeb będzie dzisiaj o godz. 14.00.. Polećmy zmarłą  Bożemu Miłosierdziu:  Dobry Jezu… 

Życzymy wszystkim dobrej niedzieli, a na owocne, piękne, radosne i szczęśliwe przeżycie kolejnego  tygodnia naszego życia, przyjmijcie Boże Błogosławieństwo.

„Dusza, która zaufa Mojemu Miłosierdziu, jest najszczęśliwsza, bo Ja sam mam o nią staranie”  / Pan Jezus do Św. Faustyny/.

1. Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy w czwartek znaleźli czas, aby trwać na modlitwie przed Panem Jezusem wystawionym w Najświętszym Sakramencie.

2. Jutro  będziemy przeżywać jedno z największych świąt  — Objawienie Pańskie zwane popularnie Świętem Trzech Króli. Msze św. w naszym kościele, jak w każda niedzielę. Poświęcenie kredy, kadzidła i złota, składka przeznaczona będzie na  Misje.

3. Jutro na Mszę św. o 10.30. zapraszamy wszystkich   Kolędników Misyjnych  oraz opiekunów, na uroczyste zakończenie kolędy misyjnej. Przy tej okazji jeszcze raz  z całego serca dziękujemy dzieciom i młodzieży oraz opiekunom za trud kolędowania, a wszystkim nam za dar serca dla  dzieci w krajach misyjnych. Bóg zapłać.

4. Natomiast przedstawiciele Akcji Katolickiej będą rozprowadzać kadzidło i kredę. Kadzidło poświecone w kościele posłuży do okadzenia, a kreda do oznaczenia domu inicjałami K+M+B - Christus Mansionem Benedicat, co znaczy: „Niech Chrystus Błogosławi temu mieszkaniu”. Także jutro w Starym Sączu, odbędzie się Orszak Trzech Króli, który rozpocznie się o 11.30. w kościele Miłosierdzia Bożego. Szczegóły w gablocie.

5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy 15 min przed Mszą św. wieczorną, a w piątek  Koronka do Bożego Miłosierdzia.

6. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy wspominać:

- Wtorek – Św. Rajmunda

Wszystkim solenizantom tego tygodnia i czcigodnym jubilatom, składamy serdeczne życzenia, obfitości Bożych Łask.

7. Bóg zapłać dwóm rodzinom za 400 zł na inwestycje. Ofiary z przyszłej niedzieli będą przeznaczone również na cele inwestycyjne w naszej parafii.

8. Stowarzyszenie Mieszkańców Barcic oraz Panowie Sołtysi zapraszają wszystkich na „Barcickie Kolędowanie”, jutro, o godz. 15.00. w naszej Bibliotece.

9. Zachęcamy  do czytania prasy katolickiej. Jest „Gość  Niedzielny”, „Mały Gość”, „Promyczek Dobra” „Mały Promyczek Dobra”.

10. W zakrystii są do odebrania  Listy Gratulacyjne od Ks. Bpa Ordynariusza dla małżonków, którzy w ubiegłym roku przeżywali swój jubileusz  25 i 50-lecia sakramentu małżeństwa.

11. Badanie wzroku 24.01. /piątek/. Szczegóły w gablocie.

12. Z naszej wspólnoty w minionym tygodniu do wieczności odszedł: śp. Ludwik Citak. Polećmy  zmarłego Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu …….

Życzymy wszystkim dobrej niedzieli, a na owocne, piękne, radosne i szczęśliwe przeżycie kolejnego  tygodnia naszego życia, przyjmijmy Boże Błogosławieństwo.

 

                              

„Nie szukaj Boga w niebie, bo On jest tu, blisko ciebie” /Bł. Michał Sopoćko/.

1. Troszczmy się o świętość naszych rodzin, by coraz bardziej stawały się Kościołem Domowym.  Dzisiaj na Mszy św. o 12.00. będzie odnowienie ślubów małżeńskich.

2. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za liczny udział w Pasterce i w świętowaniu Tajemnicy Bożego Narodzenia przez uczestniczenie we Mszy św., także Akcji Katolickiej za przygotowanie i prowadzenie modlitewnego czuwania przed Pasterką, oraz  Orkiestrze.

3. We wtorek  przypada ostatni dzień roku kalendarzowego. Z tej racji o godz. 16.00 w naszym kościele zostaną odprawione uroczyste Nieszpory dziękczynno - przebłagalno – błagalne połączone z Mszą Świętą, i kazaniem podsumowującym miniony Rok. Odśpiewamy też „Ciebie Boga wysławiamy”. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny.
O północy będzie jeszcze Msza św. u Sióstr w kaplicy. Serdecznie zapraszamy.

4. W środę będziemy przeżywać Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki — Nowy Rok. Msze św. będą jak w każdą niedzielę. Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Pokój.

5. W czwartek serdecznie zapraszamy na całodzienną Adorację Pana Jezusa wystawionym w Najświętszym Sakramencie.

6. W I piątek Msze św. wotywne o NSPJ będą o 06.30. i 16.45., do chorych udamy się od godz. 08.00. Nie będzie już specjalnej spowiedzi.
W piątek  Koronką do Bożego Miłosierdzia i Nabożeństwem pierwszo-piątkowym, o godz. 16.45., rozpocznie się  Modlitewne czuwanie, na które zapraszamy wszystkich, w tym Młodzież z klas VII i VIII, oraz Dzieci z klas III wraz z Rodzicami, także Honorową Straż NSPJ.
Za tydzień zmiana Tajemnic Różańcowych.

7. W I sobotę o godz. 16.15. będzie Różaniec prowadzony przez Akcję Katolicką.

8.  W Liturgii Kościoła będziemy wspominać w tym tygodniu:
     - Czwartek – Św. Bazylego i Grzegorza.
    Wszystkim solenizantom oraz wszystkim Rodzinom naszej parafii,  składamy serdeczne życzenia, obfitości Bożych Łask.

9. Zachęcamy serdecznie do zakupu i czytania prasy katolickiej jest jeszcze Mały Gość  Niedzielny, Promyczek Dobra, Mały Promyczek Dobra, Miłujcie się.

10. Pragniemy przypomnieć, że Kancelaria Parafialna, do 25 stycznia, będzie czynna tylko rano po Mszy św. i w niedzielę po każdej Mszy św.

Życzymy wszystkim dobrej niedzieli, a na owocne przeżycie kolejnego  tygodnia naszego życia już w Nowym Roku, przyjmijcie  Boże Błogosławieństwo.---

 

1. Teraz nastąpi poświęcenie owsa.

2. Dzisiaj Msze św. jeszcze o 09.00., 10.30. i o 12.00. Nie będzie już  Mszy św. wieczornej o 16.00. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary   na utrzymanie uczelni katolickich: w Lublinie i w Krakowie. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się uroczyste rozesłanie Kolędników Misyjnych.

3. Od jutra rozpocznie się w naszych Rodzinach  Błogosławieństwo  Kolędowe. Niech to będzie nasze wspólne spotkanie pełne życzliwości, wzajemnego zrozumienia, a przede wszystkim przyjęciem osoby Pana Jezusa i Jego obfitego błogosławieństwa. Kto by sobie nie życzył tego błogosławieństwa, to nie ma oczywiście obowiązku przyjęcia księdza, bo to dokonuje się w absolutnej wolności i na gruncie wiary i wzajemnej miłości.

Uderzające jest tylko pouczenie dusz czyśćcowych, które powiedziały do jednej z mistyczek: „Brak wizyty duszpasterskiej z błogosławieństwem, osłabia wiarę, miłość i szacunek, które powinny odznaczać wasze wspólne relacje. Przez zaniechanie tych wizyt, szatan i jego demony, mają o wiele łatwiejszy dostęp do waszych domów. Utrata tego rodzaju świętych obowiązków, jest dla szatana powodem do radości”.

Będą pewne zmiany w Harmonogramie w porównaniu z ubiegłym rokiem, dlatego prosimy o uważne wysłuchanie.

ROZPOCZĘCIE OD GODZ. 08.00.

Piątek 27.12.

1 Ksiądz:  Połom, Kliny i jeden Potok do Państwa Nowaków, bez, Rodzin  przy  głównym Potoku

Sobota 28.12.

1 Ksiądz: Wyrąb, Skrajnia, Głucha Dolina, od Państwa  Obrzudów, bez Grabowców

2 Ksiądz: Podsapieniec od Przysitnicy  do Państwa Sadowskich

Poniedziałek 29.12.

1 Ksiądz: Wierchy, bez Stawków, do Państwa Kurzeja /zmiana, nowość/

2 Ksiądz: Wola Krogulecka od Szkoły do Państwa Gawlaków nr 41

Wtorek 31.12.

1 Ksiądz: Grabowce od Państwa Potoków do Torów

2 Ksiądz: Barcice od Skrzyżowania do Przysietnicy obie strony do zakrętu, do Państwa  Gabryś

 

„Jakże wielkie jest Miłosierdzie Boże i przebaczenie dla tych, którzy się nawracają” /Syr 17,29/.

1. We wtorek będziemy przeżywać Wigilię Bożego Narodzenia, która jest kolejną okazją do pojednania w naszych rodzinach i sąsiedztwie.  Niech ten dzień pozostanie także na wskroś chrześcijański poprzez wzajemną dobroć, a także lekturę Pisma Świętego, modlitwę i śpiew kolęd. Msza św.  będzie o godz. 06.30. Zapraszamy wszystkich także na Pasterkę o północy.
O 23.20. będzie modlitewne czuwanie, które poprowadzi Akcja Katolicka.
Na Pasterce ofiary zbierane będą na Fundusz Obrony Życia.

2. W środę będziemy przeżywać  Uroczystość Bożego Narodzenia.  Msze św. jak w  niedzielę.

3. W czwartek /26.12/, drugi dzień Świąt, Święto św. Szczepana.  Msze św. będą jak w niedzielę, z tym, że nie będzie Mszy św. wieczornej o 16.00.  
W tym dniu na Mszy św. o godz. 10.30., będzie uroczyste rozesłanie Kolędników Misyjnych. Przyjmijmy życzliwie nasze dzieci i młodzież z kolędą misyjną, a ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na pomoc dzieciom w krajach misyjnych, w różnych zakątkach świata.

4. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Święto Świętej Rodziny, z tej racji o godz. 12.00. będzie celebrowana Msza św. w intencji Rodzin naszej parafii, oraz odnowienie przysięgi małżeńskiej.  Serdecznie zapraszamy wszystkie małżeństwa i rodziny.

6. Przedstawiciele Caritasu rozprowadzają  jeszcze Świece Wigilijne, a Akcja Katolicka sianko i owies na wigilijny stół.

7. Od jutra do około 25 stycznia, Kancelaria Parafialna będzie czynna tylko rano po Mszy św. oraz w niedzielę po każdej Mszy św.

8. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu.

- Piątek – Święto Św. Jana Ewangelisty, po Mszach  św. poświęcenie wina

- Sobota – Świętych Młodzianków Męczenników

Wszystkim solenizantom, także Adamom i Ewom, oraz czcigodnym jubilatom składamy serdeczne życzenia, obfitości Bożych Łask.

9. Z całego serca dziękujemy Panu Janowi za przywiezienie choinek, oraz pewnym osobom i S. Jordanie, za bardzo ofiarną pracę przy przygotowaniu szopki oraz świątecznej dekoracji, także dwóm rodzinie za w sumie 300 zł na cele inwestycyjne.

10. Bardzo dziękujemy Władzom Samorządowych, Parlamentarzystom, różnym Instytucjom i wszystkim Osobom Prywatnym za serdeczne Bożonarodzeniowe i Noworoczne życzenia, które wpłynęły na adres parafii, oraz za różne dary, prezenty i żywność na stół plebański.

11. Zachęcamy serdecznie do zakupu i czytania prasy katolickiej. Jest podwójny świąteczny nr Gościa Niedzielnego, dlatego kosztuje 10 zł, Mały Gość niedzielny, Promyczek Dobra, Mały Promyczek Dobra , oraz Miłujcie się, które można zabrać z przedsionka kościoła.

12. Od piątku rozpocznie się w naszych Rodzinach  Błogosławieństwo  Kolędowe. Razem  z księdzem będą kolędować także ministranci.  Harmonogram podamy w czwartek. Dzisiaj tylko jedno przypomnienie, że również w tym roku, nie będziemy odwiedzać  Rodzin poza administracyjnymi granicami naszej parafii.

13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszła śp. Maria Halibart, a wczoraj zmarł ks. Jan Olszak. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu:  Dobry Jezu… 

Życzymy wszystkim dobrej, wigilijnej  niedzieli, a na  radosne, święte i owocne  przeżycie Świąt, przyjmijcie Boże Błogosławieństwo.