Pielgrzymka do Medjugorje

26/01/2020

W dniach  04 - 12 lipiec 2020 organizowana jest pielgrzymka do Medjugorje - Bośnia i Hercegowina.

Medjugorie to niewielka, licząca ok. 4 tysiące mieszkańców miejscowość w chorwackiej części Bośni i Hercegowiny.
24 czerwca 1981 r., około godziny 18 dzieci (w wieku od 10 do 16 lat): Ivanka Ivanković, Mirjana Dragićević, Vicka Ivanković, Ivan Dragićević, Ivan Ivanković i Milka Pavlović zobaczyły na miejscu zwanym Podbrdo (na wzgórzu Crnica) piękną młodą kobietę z dzieckiem na ręku. Wtedy nie powiedziała im nic, tylko ręką dawała znaki, aby się zbliżyły. Jednakże dzieci, zaskoczone i przerażone, nie podeszły bliżej, chociaż zaraz pomyślały, że jest to Matka Boża.
Od tego czasu dzieci miały wizje również w wielu innych miejscach w Medjugorie. Pani (chorw.: "Gospa") przedstawiała się jako Królowa Pokoju i wezwała do zachowania pokoju między Bogiem a człowiekiem oraz pomiędzy ludźmi. W pierwszych latach objawiała się niemal codziennie i przekazywała orędzia miejscowym parafianom.
Od 1987 r., raz w miesiącu, orędzia adresowane są dla świata.
Niemal od samego początku do Medjugorie zaczęli przybywać pielgrzymi. Swoistej popularności dodawała objawieniom niechęć ówczesnych komunistycznych władz Jugosławii (miejscowość znajdowała się w granicach Socjalistycznej Federacyjnej Republiki Jugosławii, która rozpadła się dopiero w latach dziewięćdziesiątych).

PROGRAM PIELGRZYMKI

Sobota 04.07.2020

14.00–Wyjazd z Barcic w kierunku Bośni i Hercegowiny. Przyjazd do Medjugorie około 7 rano 05.07.2020r

Niedziela 05.07.2020

Msza Św. w języku polskim o godzinie 11.00. Centrum Medjugorie –Figura Chrystusa Zmartwychwstałego. Cmentarz, Kościół św. Jakuba, Etno Selo, Wodospady Kravica –odpoczynek (możliwość kąpieli)

Poniedziałek 06.07.2020

Góra Objawień –Miejsce pierwszych Objawień Matki Bożej, Oaza Pokoju, Wspólnota Cenacolo, Zamek Patryka i Nancy. Czas wolny w centrum Medugorje.

Wtorek 07.07.2020

Sanktuarium Św. Antoniego, Vitina –Spotkanie z Ojcem Petarem Ljubicicem Tihalina –Piękna Figura Matki Bożej zwanej Medżugorską, Siroki Brijeg–jaskinia miejsce męczeńskiej śmierci franciszkanów.

Środa 08.07.2020

Wspólnota Błogosławieństw –Zawierzenie się Jezusowi przez ręce Matki Bożej, Mostar (Stary most)-zwiedzanie miasta. Blagaj – Zakon Derwiszów, Źródło kresowe rzeki BUNY

Czwartek 09.07.2020

Gradac –Chorwacja (plażowanie, odpoczynek....)

Piątek 10.07.2020

Góra Krzyża–Droga Krzyżowa, Czas wolny (basen, zakupy, odpoczynek, modlitwa...)

Sobota 11.07.2020

Około godziny 10 wyjazd w kierunku Polski

Niedziela 12.07.2020

Przyjazd do Barcic około 3 nad ranem.

Ważne informacje:

1.Cena przy minimum 45osobach w autokarze 1000 zł/os. Dzieci do lat 10 koszt 700zł.

2.Do Bośni wystarczy mieć ważny DOWÓD OSOBISTY.

3.Cena obejmuje przejazd autokarem, śniadania i obiadokolacjew Pensjonacie, noclegi oraz podstawowe ubezpieczenie, wszystkie wejściówki (oprócz basenu, który jest opcją...)

4.Pokoje w pensjonacie są przeważnie 4 osobowe z łazienką.Małżeństwa mają zapewniony pokój 2 osobowy.Śniadania i obiadokolacjesąbardzo obfite.Ze sobą trzeba tylko zabrać jedzeniena drogę. Postoje są przeważnie 15 minutowe co 3 godziny.

5.Codziennie w kościeleparafialnympw. św. Jakuba. o godz.18.00jest różaniec,Msza św., a po niej modlitwy o zdrowie duszy i ciała

6.Waluta w Bośni to marka (KM). Kurs marki jest stały w stosunku do Euro i wynosi 1KM=0,5Euro, czyli około 2,10PLN

7.Ceny w Bośni są porównywalne do cen w Polsce.

8. Msza Święta i modlitwy są tłumaczone na język polski.Należy zabrać radyjko.Wszystkie miejsca wymienione powyżej z pewnością zobaczymy natomiast mogą ulec zmianie dni w których to nastąpi ze względuna dużą liczbę pielgrzymów w tym okresie pewne miejsca będą miały wyznaczone dni i godziny dla grup z różnych krajów.

ZAPISY u Ks. WOJTKA, osobiście lub telefonicznie: 792 – 789 – 253