Kolędnicy Misyjni w akcji

14/12/2019

W drugi dzień Świąt, w liturgiczne wspomnienie św. Szczepana, po Mszy św. o godz. 10:30 odbyło się w naszym kościele posłanie 22 grup kolędników misyjnych. Posłania dokonał i dzieciom pobłogosławił na owocne kolędowanie i niesienie Dobrej Nowiny o Bożym Narodzeniu ks. Andrzej Kędryna.

W tym roku mali misjonarze po raz pierwszy pospieszą z pomocą rówieśnikom chorym na zespół Downa w Atyrau, w Kazachstanie, gdzie misjonarze tarnowscy posługują od 1999 roku.

Ponadto kolędnicy wesprą, jak to jest w zwyczaju, funkcjonowanie szpitala w Bagandou w Republice Środkowoafrykańskiej, a także pomogą w budowie szkół, kaplic, świetlic, studni. Jeden z ważniejszych projektów to dofinansowanie funkcjonowania szkoły im. św. Jana Chrzciciela dla dzieci głuchoniemych i z innymi niepełnosprawnościami w Bertoua w Kamerunie. NIe zapomną także o dzieciach w Amazonii, które są objęte patronatem papieskim.

W tym roku kolędzie misyjnej towarzyszy hasło zaczerpnięte z języka kazachskiego: „YZGY HABAR! KEL BALALAR!” W języku polskim hasło oznacza: "DOBRA NOWINA! PRZYJDŹCIE DZIECI!"