Nowe dziewczęta w DSM

08/12/2019

W drugą niedzielę Adwentu przypadała w tym roku Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i dlatego w tym dniu 13 dziewczynek zostało przyjętych do dziewczęcej Służby Maryjnej.
Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP jest patronalnym świętem DSM. Na Mszy św. o godzinie 10:30 aktu przyjęcia nowych dziewczynek dokonał ks. Wojciech Rymut.

Podczas tej uroczystości kandydatki otrzymują błękitny strój, cudowny medalik i składają przyrzeczenie, w którym zobowiązują się wiernie wypełniać zadania Służby Maryjnej. Dziewczynki będą teraz przechodzić kolejne etapy formacji i otrzymywać specjalne stopnie: Dziecka Maryi, Bielanki, Choralistki, Przyjaciółki Misji. Każda z dziewcząt należących do DSM ma swoje przywileje, ale również i obowiązki, zadania.
Widocznym znakiem przynależności do DSM jest stała gotowość do służby w kościele poprzez uczestnictwo w nabożeństwach w bezpośredniej bliskości ołtarza, systematyczne przystępowanie do spowiedzi i Komunii św., czynny udział w liturgii, procesjach oraz uroczystościach parafialnych.

Do DSM zostały przyjęte:

Joanna Obrzud